در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6434

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

نیتون،سیب وقابیل،کلاغ (ومن منه انسان،که گوش فلک روکر کرده)

توسط sinaset » يکشنبه 16 آبان 1389 16:18

بسم الله الرحمن الرحیم

نیتون،سیب و قابیل،کلاغ (ومن منه انسان که گوش فلک روکر کرده)

قابیل بردار خود را از روی خشم کشت ، سپس پرودگار کلاغی به کنار او فرستاد تا چگونگی دفن مردها را به او بی اموزد. وهمانطور سیبی را بر سر نیتون انداخت تا او را به فکر کشف نیرو جذابه بی اندازد .

و همانطور وقتی ما بچه بودیم به ما یاد داد چگونه راه برویم ، بما یاد داد چگونه الف با را تلفظ کنیم ، به ما یاد داد چگونه فکر کنیم ، بما یاد داد چگونه انتخاب کنیم ، بما خوب و بد هم اموخت ! .
ولی نتیجه چه شد !؟ انسان به این فکر کرد ، خدا چه کار است !!! ، این من بودم که زحمت کشیدم ، این من بودم که سختی کشیدم ، خدا کجا بود !؟ اصلا مگه خدا کاریه ....!!!!!!!!

خدا در 24 ساعت شبانه روز در حال یاد دادن به ما است  ، ولی من اینقدر طغیان زده شدیم ، که حاضر نیست به این چیز ه ها از پیش پا افتاده حتا فکر کنیم !!!(از دیدید بعضی انسان ها)
جهنم و بهشت ، و روز قیامت ،شده برایمان یک افسانه (با کارهایمان نه با زبان)، هم رنگ دنیا شدیم ، و همه اینها کار شیطان است که کارهایمان را برایمان زینت بخشیدن

پس چه کسی است که شکر نعمت ها را با انجام اعمال صالح بجا اورد ،! ،ایا خدا مظلوم نیست !؟، ایا کسی دیوانه نیست با وجود شاه کلید انهم در نزدیکترین نزدیکترین ها ، به دنبال افتابه لگن بگرد ، خدایی بهتر از خدای یکتا پیدا میشود !؟اگر جواب ما نه است ، پس چرا انطور که او گفته او را پرستش نمی کنیم !؟ ، چون ظاهر دنیا اکثر ما ها را گول زده ، و شیطان با زیبا جلو دادن کارها ما را در هرچه بیشتر طغیان کردن در کارها تشویق می کند .

در پایان دعوت می کنم به دو ایه در قران که شیطان در ان صحبت می کند توجه فرمایید .
(ایه زیر در زمانیست که انسان تازه خلقت شده،. نحویه گمران کردن انسان توسط شیطان ، و پیش بینی شیطان در رابطه با انسان)

ثُمَّ لآتِيَنَّهُم مِّن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَيْمَانِهِمْ وَعَن شَمَآئِلِهِمْ وَلاَ تَجِدُ أَكْثَرَهُمْ شَاكِرِينَ (سوره اعراف ایه 17)
آنگاه از پيش رو و از پشت‏سرشان و از طرف راست و از طرف چپشان بر آنها مى‏تازم و بيشترشان را شكرگزار نخواهى يافت

(ایه زیر زمانیست که قیامت بر پا شده ، و جواب بسیار زیبا شیطان به انسان های گناه کار )

وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الأَمْرُ إِنَّ اللّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدتُّكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُم مِّن سُلْطَانٍ إِلاَّ أَن دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلاَ تَلُومُونِي وَلُومُواْ أَنفُسَكُم مَّا أَنَاْ بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَآ أَشْرَكْتُمُونِ مِن قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ (سوره ابراهیم ، ایه 22)
و چون كار از كار گذشت [و داورى صورت گرفت] شيطان مى‏گويد در حقيقت‏خدا به شما وعده داد وعده راست و من به شما وعده دادم و با شما خلاف كردم و مرا بر شما هيچ تسلطى نبود جز اينكه شما را دعوت كردم و اجابتم نموديد پس مرا ملامت نكنيد و خود را ملامت كنيد من فريادرس شما نيستم و شما هم فريادرس من نيستيد من به آنچه پيش از اين مرا [در كار خدا] شريك مى‏دانستيد كافرم آرى ستمكاران عذابى پردرد خواهند داشت

باتشکر از اهالی سنترال
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
wild-bear, رونین, hesperus