در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1120

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 مهر 1387 09:39

همشهری فضل الله جاوید نیا

آرشيو سپاس: 9425 مرتبه در 997 پست

کیان در تاریخ پر رنگ تر از مختار است

توسط javadfakoori » يکشنبه 16 آبان 1389 23:40

به یقین هر ایرانی با دیدن سریال مختار و دیدن شخصیت کیان مشتاق پیگیری این سریال خواهد شد. چراکه
عرق ایرانی و دیدن کاراکتری که در واقعه کربلا حضور داشته برای هر ایرانی جذابیت دارد.  رضارویگری بازیگر نقش کیان تا بدین جای پخش سریال  نشان داده می تواند بر خلاف حضور همیشگی اش در نقش های منفی توانایی های خود را برای بازی در نقش های مثبت هم اثبات کند. به همین دلیل با او گپ کوتاهی زدیم که در ادامه می خوانید.
آقای رویگری آیا نقش کیان را خودتان انتخاب کردید یا به شما پیشنهاد شد؟ فکر نمی کنید اگر نقش عمر یا یکی از شخصیت های منفی سریال را بازی می کردید موفق تر بودید؟
با نظر داوود میر باقری و طراحان گریم که معتقد بودند چهره ای ایرانی دارم , نقش کیان به من پیشنهاد شد. هرچند من بسیار نقش های منفی کارهای داوود میرباقری را دوست دارم و بسیار با آنها ارتباط برقرار می کنم و خود من هم بسیار علاقه مند بودم تا نقشی منفی در این سریال بازی کنم، اما به هر شکل نقش کیان به من رسید و لازم است بگویم کیان نقش بسیار پررنگی در سریال دارد و در طی داستان به نقاط حساس و قابل  لمسی می رسد.
در اکثر کارهایی که شما بازی کردید نقش منفی یا سیاه داشته اید ،فکر نمی کنید با این پیش زمینه که مخاطب از شما دارد ،پذیرفتن نقش یک جنگجوی ساده دل ایرانی  سخت باشد؟
این حرف ها برای خبرنگارها و روزنامه نگارهاست , من اصلا اینطور فکر نمی کنم. شما ببینید سکانسی که کیان به خواستگاری جاریه می رود شرم و حیا در چهره ی کیان موج میزند، این نشان از ساده دلی و حیای ایرانی دارد. این جاست که شما آن چهره ی منفی که از رویگری را در کارهای دیگر می بینید ، شاهد نیستید. همان طور که خود من هم پیگیر جریان بودم، متوجه باز خورد مثبت مردم شده ام، مردم نیز با شخصیت کیان ارتباط خوبی برقرار کرده اند. در سینمای هالیوود هم این طور نیست که یک بازیگر صرفاَ در همه ی کارها ضد قهرمان یا کاراکتر منفی باشد. اگر در یک فیلم فردی جانی و آدم کش می شود متقابلا نقش مثبت هم بازی می کند، اصولا بازیگر باید نقش های متفاوتی را تجربه کند و ایستایی در بازیگری بی معنی است.
به نظر شما گریمتان تا چه اندازه به پیشبرد شخصیت کیان تا بدین جای پخش کمک کرده است؟
مسلما َ طراحی گریم واجرای خوب آن در شناساندن شخصیت به مخاطب کمک بسیاری می کند، همانطور که مسعود ولد بیگی طراح گریم به همراه  داوود میر باقری به این گریم مناسب برای کیان رسیدند و به نظرم این گریم خوب پیش رفته است. من از چهره ی خودم با گریم کیان عکسی دارم که مثل سپاهیان و جنگجویان دوره ی هخامنشی و ساسانی است، انگار که از دل ستون های تخت های جمشید بیرون آمده ام!
آیا شما تحقیقی هم درباره نقشتان داشته اید؟ این تعامل مختار و کیان به این شدت در تاریخ وجود دارد و یا صرفا برای شاد کردن دل ایرانی ها در کار گنجانده شده است؟
تحقیق ها را داوود میرباقری انجام داده بود و در هر جای کار، مشکلی پیش می آمد، از داوود کمک می گرفتیم اما باید این را هم اضافه کنم که بدلیل اینکه داستان سریال حول محور مختار می گردد، نقش و تاثیر گذاری کیان به مراتب کمتر ازآنچه در تاریخ و واقعیت وجود دارد نشان داده شده، تا آنجایی که در تاریخ هم بیان شده، کیان شمر را کشته است و در اکثر فتوحاتی که صورت گرفته کیان حضور داشته و نقش بسزایی هم در آن فتح داشته.
و در آخر همکاری با آقای میر باقری را چطور دیدید؟آیا ایشان واقعا کارگردان سخت گیری هستند؟
من در سالهای گذشته هم با داوود (میر باقری) همکاری داشته ام. در سال 67  فیلم "معرکه در معرکه" و بعد از آن فیلم سینمایی - تاریخی "مسافر ری". جدای از اینها ما از دوستان قدیمی و خوب همدیگر هستیم، من همیشه از کار کردن با داوود لذت می برم  و بدون شک می توانم بگویم او از معدود کارگردانانی است که کارکردن با او را دوست دارم و می دانم وقتی سر لوکیشن حاضر می شوم بعد از یک یا دوبار تمرین برداشت اصلی خواهیم داشت  و این باعث می شود  در طی پروژه احساس خستگی نکنم، چون اساسا با برنامه ریزی  و حساب شده سر فیلمبرداری حاضر می شود و یقین داشته باشید که اگرهمین سخت گیری ها نبود ، مدت زمان ساختن این سریال به جای هشت سال ، شانزده سال می شد.
گفتگو از: وحیده کلانتری
وب سایت مختارنامه
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس   این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک                ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javadfakoori تشکر کرده اند:
wild-bear, Mahdi1944, oweiys

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
148

تاريخ عضويت

پنج شنبه 30 فروردین 1386 01:16

zigomigota@gmail.com

آرشيو سپاس: 480 مرتبه در 91 پست

Re: کیان در تاریخ پر رنگ تر از مختار است

توسط saeed_saba » دوشنبه 17 آبان 1389 10:53

سریال ضد ایرانی خیلی خوبیه
بیچاره اولیور استون یه اسکندر ساخت صدای همه دراومد . ما خودمون مختار نامه درست می کنیم خودمون رو حقیر می کنیم  کیفم می کنیم
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » دوشنبه 17 آبان 1389 13:25

دوست من عزیز دلم یه اواتار از ظروف هخامنشی انداختی فکر میکنی کوروش کبیر شدی.اصلا شما میدونی در اردوگاه مختار به زبان فارسی صحبت میکردن.اصلا شما میدونی این ما ایرانی ها بودیم که به رهبری مختار انتقام کربلا رو گرفتیم.فیلم ضد ایرانی کجاست.چرا سعی میکنی ذهن مخاطبان رو به بازی بگیری.یکم مطالعات تاریخی کن برادر عزیزم.
.فیلم ضد ایرانی کجا بود حالا بیان تو این فیلم بگن اعراب ایران رو فتح نکردن همه چی درست میشه.ایا این جز یک دروغ بزرگ تاریخی هست.تا اینجای کار در این فیلم هر چه دیدیم نکوهش اعراب بیعت شکن بوده نه چیز دیگری.و حرف هایی هم که گاه درباره ی فتح ایران میزنند یک واقعیت تاریخیست.از شما میخواهم کمی به شعور سایر مخاطبان احترام بگذارید. :-o
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
1373, victory67, Sami 1993

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
148

تاريخ عضويت

پنج شنبه 30 فروردین 1386 01:16

zigomigota@gmail.com

آرشيو سپاس: 480 مرتبه در 91 پست

توسط saeed_saba » دوشنبه 17 آبان 1389 14:34

سپاس فروان از میهن پرست  عزیز
دوست عزیزم اگه من برای لوگو از شکاری F14 استفاده می کردم خیلی میهن پرست می شدم ؟
از طرفی قسمت اول سریال رو دوباره نگاه کن ببین چطوری ایرانی قبل اسلام رو تحقیر کردن .
جهت اطلاع هم بگم بنده اعتقاد دارم تمدن ایرانی زمانی که با تمدن اسلامی برخورد کرد شکوفا شد ( و تصورت از ذهنیت من در مورد تسخیر ایران توسط اعراب اشتباه )
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن