در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

ادعاي آمريكا را باور نكنيد؛ همه چيز به نفع ايران پيش رفت

توسط victory67 » يکشنبه 23 آبان 1389 16:10

جوست هيلترمن " رئيس گروه بين‌الملل بحران:
ادعاي آمريكا را باور نكنيد؛ همه چيز به نفع ايران پيش رفت
خبرگزاري فارس: يك تحليح‌گر آمريكايي از افكار عمومي كشور خود خواست تا ادعاهايي مبني بر نقش موثر آمريكا در موازنه قدرت عراق را حتي براي لحظه‌اي كوتاه باور نكنند.


به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، جهان نوشت: "رابرت دريفوس " نويسنده و تحليل گر برجسته آمريكايي گفت: اظهارات "ديويد ايگناتوس " را كه در روزنامه "واشنگتن پست " مدعي شده بود موازنه قدرت كنوني در عراق در جلسه اي با حضور 3 بازيگر اصلي سياسي عراقي و سفير آمريكا به تائيد آمريكا رسيد را حتي براي لحظه اي باور نكنيد.

اين نويسنده و تحليل‌گر ارشد آمريكايي مي نويسد: دولتمردان آمريكايي و حتي بسياري از نئومحافظه كاران آمريكايي سعي دارند توافق حاصله بين گروه هاي عراقي را نتيجه اقدامات آمريكا نشان دهند و عراق را با ثبات معرفي كنند.

وي در ادامه مقاله اش در "نيشن " مي نويسد: واقعيت اين است كه بعد ازگذشت هفت سال و نيم از اشغال عراق و نابودي يك كشور و مردمش، نفوذ آمريكا در اين كشور رو به افول است به طوريكه اگر امروز صادق باشيم بايد اقرار كنيم كه امروز در عراق 40 درصد ملي گرا ها و 40 درصد ايران و 20 درصد آمريكايي ها نفوذ دارند كه حتي اين 20 درصد هم در حال كم شدن است.

در ادامه اين مطلب آمده است اوج افول نفوذ آمريكا در عراق زماني آشكار مي شود كه رهبران كرد عراق يعني بارزاني و طالباني هر دو درخواست رئيس جمهور آمريكا "باراك اوباما " و معاونش "جو بايدن " را مبني بر كناره گيري از پست رياست جمهوري عراق به نفع " علاوي " رد كردند.

به نوشته وي آمريكا هرگز فكر نمي كرد كه مجددا در عراق رهبراني بر روي كار آيند كه ارتباط نزديكي با ايران دارند و دقيقا كپي رهبران دور قبل عراق باشند.

"نيشن " در ادامه مي نويسد هرچه نفوذ آمريكا در عراق رو به كاهش است بر عكس نفوذ ايران رو به گسترش است به طوريكه "جوست هيلترمن " رييس گروه بين الملل بحران بعد از توافق گروه هاي عراقي بر سر قدرت گفت : همه چيز به نفع ايران پيش رفت و ايران نقش كليدي اي در اين ميان و لحظات حساس بازي كرد بطوري كه توانست طرفداران نوري مالكي و مقتدي صدر را تشويق به ائتلاف كند.
انتهاي پيام/ك
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, oweiys, un4given.1991, hesperus, farhad29

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان