در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

سريال «مختارنامه» به شش زبان از شبكه‌ جهاني سحر پخش مي‌شود

توسط Sami 1993 » دوشنبه 24 آبان 1389 16:59

گزارش فارس از سيزدهمين سالگرد تأسيس شبكه جهاني سحر؛
سريال «مختارنامه» به شش زبان از شبكه‌ جهاني سحر پخش مي‌شود
خبرگزاري فارس: مدير شبكه جهاني سحر از ترجمه و دوبله سريال تلويزيوني مختارنامه به 6 زبان و پخش آن از اين شبكه‌ خبر داد.


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، نشست خبري سيزدهمين سالگرد تأسيس شبكه جهاني سحر امروز (دوشنبه) با حضور مهدي مجتهد مدير اين شبكه، شيدا اسلامي مدير روابط عمومي شبكه سحر و نمايندگان رسانه‌هاي جمعي برگزار شد.
بنابراين گزارش، در اين مراسم مجتهد گفت: در دوره‌اي كه ما هستيم توسعه رسانه‌ها به لحاظ كمي و كيفي اتفاق افتاده است و هر روز شاهد ورود رسانه‌هاي جديد هستيم كه تنوع زيادي هم دارند سرعت رشد در رسانه‌هاي غيرفارسي‌زبان به خاطر ماهواره‌هاي جديد سريع‌تر است، بنابراين رسانه‌هاي غير فارسي زبان به لحاظ تعدد و تنوع روز به روز بيشتر مي‌شوند.
وي ادامه داد: آنها به دنبال رقابت براي جذب مخاطبان بيشتر هستند و شبكه سحر به عنوان رسانه جمهوري اسلامي ايران در معاونت برون مرزي سعي دارد حرف جدي‌اي براي مخاطبانش داشته باشد.
مجتهد تصريح كرد: در طول اين سال‌ها دوستان در معاونت برون مرزي تلاش زيادي كردند و در اين باره گامهاي خوبي برداشته‌اند شبكه سحر 13 سال پيش نام سحر را به خود گرفته اما پيش از آن نيز فعاليت داشته و سعي كرده با برنامه‌هاي متنوع رضايت مخاطبان را جلب كند.
وي با بيان اينكه در حال حاضر شبكه جهاني سحر به 6 زبان بوسنيايي، اردو، آذري، كردي، انگليسي و فرانسه فعاليت دارد اظهار داشت: از سال گذشته تلاش كرده‌ايم با توجه به امكانات سازمان صدا و سيما توسعه كمي و كيفي داشته باشيم علاوه بر آن از سال گذشته تاكنون زمان پخش شبكه دو برابر شده است ما قبلا روزانه 19 ساعت پخش داشتيم ولي الان با دو كانال يك و دو شبكه سحر، روزانه 38 ساعت پخش برنامه داريم.
وي افزود: با افزايش زمان سعي كرده‌ايم برنامه‌هايي در زمينه‌هاي مختلف كودك، خانواده، فيلم و سريال و ساختارهاي ديگر تنوع داشته باشد و در ساعات پيك برنامه‌هاي متنوعي را توليد و پخش مي‌كنيم و در واقع از افزايش زمان نهايت استفاده را كرده‌ايم. همچنين اولويت جدي براي توسعه برنامه‌هاي اجتماعي انجام داده‌ايم در مجموع تلاش مي‌كنيم برنامه‌ها بومي‌تر باشد تا بتوانيم با مخاطبان ارتباط بيشتري برقرار كنيم.
مدير شبكه جهاني سحر در ادامه سخنان خود گفت: توليدات شبكه در حال حاضر افزايش يافته است همچنين نسبت به گذشته بيشتر از برنامه‌هاي مراكز استان‌ها بهره مي‌بريم همچنين برنامه‌هاي دفاتر خارج از كشور نيز افزايش يافته است و برنامه‌ريزي كرده‌ايم تا بتوانيم از ظرفيت شهرهاي مختلف نهايت استفاده را ببريم.
مجتهد در ادامه سخنان خود با اشاره به فعاليت گروه فيلم و سريال شبكه جهاني سحر نيز عنوان داشت: گروه فيلم و سريال اين شبكه در گذشته مستقل نبود ولي در حال حاضر به عنوان يك گروه مستقل با مديريت علي برزي فعال است كه مي‌توان در اين ميان به فيلم سينمايي «عروسك يلدا» اشاره كرد كه درباره جانبازان شيميايي است و توليد اين فيلم به زودي به تهيه كنندگي «منصور سهراب‌پور» و كارگرداني «محمدحسين لطيفي» آغاز مي‌شود.
وي افزود: همچنين فيلم سينمايي «پرورشگاه بهشت» با مديريت كودكان غزه توليد خواهد شد كه در حال مذاكره با آقاي «محمدعلي‌طالبي» براي كارگرداني آن هستيم و تا يك ماه آينده كليد مي‌خورد. فيلمنامه «ابر و آفتاب» نيز با محوريت زندگي شيخ طوسي تهيه مي‌شود و ساخت زندگي «مصيب‎بن عمر» با عنوان «پرچم‌دار عشق» به عنوان يكي از ياران حضرت محمد در دستور كار قرار دارد كه مرحله بازنويسي فيلم‎نامه را مي‌گذراند.
به گزارش فارس وي ادامه داد: انيميشن «آخرين فرستاده» نيز در 50 قسمت تهيه مي‌شود كه تابه‌حال 150 دقيقه آن توليد شده و تا پايان سال آينده آماده پخش مي‌شود روايت اين داستان از زبان سلمان فارسي است. همچنين سري جديد «كودك و اشغا‌ل‌گر» نيز آماده شده و به زودي پخش مي‌شود و مستند «ياران ماندلا» به كارگرداني حميد كوهپايه مرحله تدوين را مي‌گذراند، مستند «شيخ صيام» نيز در حال تهيه است.
وي ادامه داد: مستند «جنايت در سايه» درباره جانبازان شيميايي به كارگرداني بهروز نورايي ساخته مي‌شود و نقد و بررسي فيلم‌هاي غرب با محوريت اسلام هراسي به تهيه‌كنندگي علي ايماني در حال تهيه است.
مدير شبكه جهاني سحر در ادامه سخنان خود گفت: هدف‌گذاري اصلي ما در ساخت برنامه‌هايمان اين است كه مخاطبين فراسوي مرزها با آن ارتباط برقرار كنند و قابل پذيرش بودن برنامه از سوي مخاطبان منطقه پخش از اهميت بسياري برخوردار است مثلا در سيماي كردي شبكه سحر به جهت نزديكي فرهنگي كه بين دو منطقه وجود دارد شبكه ارتباط خوبي با مخاطبان برقرار كرده و حتي برخي از شبكه‌هاي محلي برنامه‌هاي خود را قطع و آنتن شبكه سحر را پخش مي‌كنند اين مسئله نشان مي دهد كه ما از ظرفيت بالايي براي توليد برنامه در اين مناطق برخورداريم و بايد به نحو مناسبي از آن استفاده كنيم.
مجتهد با بيان اينكه در نظرسنجي سال 88 سيماي كردي شبكه سحر بالاي 50 درصد مخاطب داشته تصريح كرد: 93 درصد از مخاطبان اين شبكه از برنامه‌هاي آن رضايت داشتند و 26 درصد مابقي نيز گفته بودند كه ماهواره ندارند تا برنامه‌هاي اين شبكه را ببينند همچنين در حال حاضر سيماي كردي از ميان 30 شبكه كردزبان موجود در رتبه 5 قرار دارد.
وي ادامه داد: ما بيننده‌هاي بسياري نيز در بوسني داريم و 59.6 درصد بيننده شبكه سحر هستند و صداقت رسانه‌اي و پخش اخبار مهم از دلايل جذابيت اين شبكه براي مخاطبانش بوده است در منطقه آذربايجان نيز مدتي است كه از نظرسنج‌ها بي‌خبريم آن هم به دليل اين است كه آذربايجان خيلي ارتباط خوبي با شبكه ما ندارد همچنين مدتي است كه نماز جمعه اردبيل را در بعضي از مناطق آذري پخش مي‌كنيم كه مورد توجه قرار گرفته و اگر يك هفته آن را پخش نكنيم با هشدار بينندگان مواجه هستيم.
وي درباره زبان پخش برنامه‌ها نيز گفت: در بعضي از شبكه‌ها از دوبلور استفاده مي‌كنيم اما در شبكه‌هاي انگليسي و فرانسه زيرنويس ركن اصلي است ولي براي زبان اردو سرمايه‌گذاري كرده‌ايم و از گروه‌هايي در هند و پاكستان استفاده مي‌كنيم و سعي كرديم كارها را خيلي دور خودمان جمع نكنيم چون منجر به محدوديت مي‌شود.
به گزارش فارس در ادامه اين نشست مدير شبكه جهاني سحر در پاسخ به سؤالي پيرامون وضعيت برنامه‌هاي ميزگرد، گفت‌وگو محور و زنده نيز اظهار داشت: ما در اين حوزه‌ها برنامه‌هاي خوبي داريم و پخش مسابقه در شبكه آذري و كردي نمونه‌هاي آن است در سيماي آذري نيز ميزگردهاي جنجالي نيز داريم.
وي در پاسخ به خبرنگار فارس مبني بر پخش سريال مختارنامه از شبكه جهاني سحر نيز تصريح كرد: همزمان با پخش اين سريال از شبكه‌هاي داخلي در حال ترجمه و دوبله سريال هستيم تا اصلاحات لازم را انجام بدهيم و اين سريال به 6 زبان مختلف از شبكه جهاني سحر پخش مي‌شود همچنين معرفي مفاخر جزو برنامه‌هاي اصلي ماست و با زبان‎گرداني آنها را پخش مي‌كنيم.
وي در پايان گفت: 85 درصد از برنامه‌هاي شبكه جهاني سحر توليدي و 15 درصد آن تأميني است.
انتهاي پيام/ا-33


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, hesperus

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان