در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

472

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

شفای یک حاجی کر و لال در مراسم حج

توسط samsun » سه شنبه 25 آبان 1389 19:34

ایران اکونومیست:
یک حاجی سومالیایی با دیدن کعبه و خوردن آب زمزم پس از 20 سال کرولال بودن شفا یافت.

به گفته شاهدان عینی که مقامات عربستان سخنان آنها را رسماً به ثبت رسانده اند، حاج علی بن عبدالرحمن شریف در نتیجه معجزه الهی، پس از 20 سال کر و لال بودن، هنگامی که خانه خدا را رویت و دور آن طواف کرد و از آب زمزم نوشید، شنوایی و قدرت کلام خدا را دوباره بدست آورد.
این حاجی سومالیایی به روزنامه الوطن عربستان گفت: که 20 سال پیش به دلیل جنگ های داخلی در سومالی هدف یک ترکش در ناحیه سر قرار گرفت و بر اثر آن قدرت شنوایی و تکلم خود را از دست داد.
گرچه به گفته حاج علی، خانواده اش او را برای مداوا به انگلستان اعزام کردند و سال ها به دوا و درمان وی اقدام کردند، اما حتی حاذق ترین پزشکان نیز بازیابی قدرت تکلم و شنوایی وی را محال دانستند.
این حاجی سومالیایی که ساکن انگلستان و دارای چهار فرزند است، دارای کارت هویت به عنوان یک فرد کر و لال است که در موسم حج نیز آن را به همراه آورده بود.حاج علی عبدالرحمن شریف در مورد این معجزه الهی می گوید: بعد از فراغت از طواف خانه خدا و باز کردن احرام به گوشه جنوبی بیت الله الحرام پناه بردم و بعد از اینکه آبی به سر و صورتم زدم هنگام خروج، ناگهان صدای اذان را که صبح زیبایی را نوید می داد شنیدم، این خبر به سرعت در میان همراهان من به خصوص در بعثه پیچید و باعث تعجب و شگفتی آنها شد.از سوی دیگر «حاج عبدالصمد محمد» مدیر بعثه زائران نیز گفت: من ناگهان با حاج علی مواجه شدم که داشت سخن می گفت، درحالی که قبل از آن کر و لال بود و هرچه را که می خواست با نوشتن از دیگران تقاضا می کرد.
در همین حال، دکتر «محمد غزالی»، متخصص گوش و حلق و بینی در بیمارستان ملک فیصل در مکه مکرمه در مورد رخ دادن این معجزه الهی گفت: در چنین حالاتی ممکن است پس از اینکه فردی به کر و لالی دچار شد پس از شش ماه دوباره قدرت تکلم و شنوایی خود را بدست آورد ولی در مورد حاج علی، خداوند رحمان خود چاره جو و گشایش در سلامتی اش کرد.این پزشک عربستانی گفت: از نظر پزشکی محال است یک بیمار کر و لال پس از سال ها بتواند دوباره تکلم و شنوایی خود را بدست آورد، مگر اینکه معجزه ای رخ بدهد.
وی گفت: خود من مدتی دچار ضعف بینایی بودم به طوری که بدون زدن عینک قادر به خواندن و نوشتن نبودم، اما پس از نوشیدن آب زمزم و زیارت بیت الله الحرام، توانستم عینک خود را به راحتی کنار بگذارم.

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
Ass@ss!N

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان