در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

472

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران است

توسط samsun » شنبه 29 آبان 1389 12:09

آزمايش هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است.اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار داده، اين طور مدعي درس اخلاق در خصوص عدم اشاعه است.
به گزارش آخرین نیوز ، یک روزنامه نگار فرانسوی مدعی شد ایران بمب اتمی دارد.

روزنامه لوکزامبورگي  لوکوتيدين در مصاحبه با دومينيک لورنتز خبرنگار و نويسنده فرانسوي با طرح این ادعای مضحک که ايران بمب  اتمي دارد!، نوشت:امروزه ايران قدرتي هسته اي است و اين مسئله صرفا به علت خطاهاي غرب و امريکا است.

این نویسنده فرانسوی در پاسخ به اين پرسش که "مسئوليت غرب در دستيابي احتمالي ايران به سلاح هسته اي  چيست؟" گفت: سئوال غلط است زيرا ايران به قدرت هسته اي تبديل شده است. اين را ايران نيز گفته و کسي  به ان اعتراض نکرده است. اين گفتمان که " شايد ايران در چند سال ديگر به سلاح هسته اي دست يابد" صرفا گفتماني رسانه اي است که ديپلماتهاي غربي عنوان مي کنند.

لوکوتیدین نوشت:  ايرانيان به بمب اتمي دست يافته اند.در قضيه ازمايشهاي هسته اي سال هزار و نهصد و نود و هشت، ازمايش هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است.  از انجا که باشگاه قدرتهاي رسمي هسته اي محدود بود و ازمايش ها از لحاظ تئوري ممنوع بود، در ان زمان هر ازمايشي که انجام مي شد لزوما بايد به طور مشترک ميان چندين کشور شکل مي گرفت. حتي اخرين باري که فرانسه اقدام به ازمايش هسته اي کرد يعني در سال 1996، اين کار را با آمريکا به طور مشترک انجام داد.

به گفته این روزنامه نگار فرانسوی  نخستين عامل اين وضع خود امريکا است. امريکا در دهه هزار و نهصد و شصت با ايران به همکاري هسته اي پرداخت و راکتور تحقيقاتي را به ايران داد. امريکاييها فيزيکدانهايي به ايران اعزام کردند و چندين دانشمند ايراني را با انرژي اتمي اشنا ساختند. در اوايل دهه 1970 فرانسه و المان نيز مذاکراتي را با ايران براي همکاريهاي گسترده هسته اي آغاز کردند. اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار داده، اين طور مدعي درس اخلاق در خصوص عدم اشاعه هسته اي است درحالي که خود بزرگترين مروج سلاحهاي هسته اي به شمار مي رود. نوعي رياکاري در اين رفتار وجود دارد.

اين نویسنده در ادامه ادعاهايش گفت:فرانسه در سال 1974 موافقتنامه اي با ايران براي فروش پنج نيروگاه هسته اي وستينگهاوس با نشان فراماتوم امضا کرد. به عبارتي ديگر دو کشور قراردادهايي براي ساخت يک مرکز تحقيقاتي با سه راکتور کو چک، بهره برداري مشترک از معادن اورانيوم ، واگذاري اورانيوم غني شده به ايرانيان و اموزش دانشمندان ايراني امضا کردند. به موازات ان فرانسه قرار داد يوروديف را امضا کرد. ايران که ده درصد از سهام اين شرکت غني سازي را در اختيار داشت، ده درصد از توليد ان را مي طلبيد. ايران هنوز سهامدار يوروديف است.

لوکوتیدین نوشت: امريکا امروزه بهاي سنگيني بابت اين خطا مي پردازد. چرا فکر مي کنيد که امريکاييها هميشه از به اصطلاح مذاکرات هسته اي ابراز خرسندي مي کنند؟ اين مسخره بازي از دهه 1980 اغاز شده است درحالي که  ايران از نيمه دوم دهه 1990 به طور قطع به سلاح هسته  اي دست يافت. ايرانيان پيروز شدند زيرا با انان موافقتنامه هايي امضا کرده بوديم.این روزنامه پرسيد پس هدف از اين مذاکرات چيست؟ لورنتز پاسخ داد غربيها مي خواهند به توافقي دست يابند که باعث شود برنامه هسته اي ايران ديگر مشهود و تهديد کننده به نظر نرسد و به چيزي شبيه برنامه هسته اي مصر شباهت پيدا کند. امريکا همچنين مي خواهد که ايران از اين سلاح استفاده خصومت اميز نکند.

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
saeedjiji, victory67

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

توسط saeedjiji » شنبه 29 آبان 1389 15:00

آخه یکی نیست بگه بیشرف ، تو 10 هزار بمب آماده شلیک داری و تا حالا 2 بار استفاده کردی بعد به ایران که نه ثابت شده حتی یک بمب داره و نه حتی در 400 سال گذشته حتی یک جنگ رو آغاز نکرده تهمت ضدّ حقوق بشر میزنی؟

کو عدالت؟!؟


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
نادر70, كيارش, mojtabba

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

توسط victory67 » شنبه 29 آبان 1389 15:13

اصلا ایران بمب اتم که هیچ بمب هیدروژنی داره  :m:a
اخه به شما چه  :-?
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
كيارش, mojtabba

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

52

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 6 اسفند 1388 08:00

آرشيو سپاس: 161 مرتبه در 32 پست

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

توسط ukiocsmohot » يکشنبه 30 آبان 1389 19:39

samsun نوشته است:
آزمايش هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است.اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار د...
... شدند زيرا با انان موافقتنامه هايي امضا کرده بوديم.این روزنامه پرسيد پس هدف از اين مذاکرات چيست؟ لورنتز پاسخ داد غربيها مي خواهند به توافقي دست يابند که باعث شود برنامه هسته اي ايران ديگر مشهود و تهديد کننده به نظر نرسد و به چيزي شبيه برنامه هسته اي مصر شباهت پيدا کند. امريکا همچنين مي خواهد که ايران از اين سلاح استفاده خصومت اميز نکند.

از قدیم تو ایران یه موضوعی مطرح بوده که به کجی و دست و ایرانی و جهان...
این همه اورانیوم تو کشور خودمون، بیخ گوشمون، یعنی تا حالا بی عقل بودیم و چیزی ازش رو تبدیل نکرده باشیم!؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ukiocsmohot تشکر کرده اند:
كيارش

Major

Majorno avatar
پست ها

253

تشکر کرده: 25 مرتبه
تشکر شده: 41 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 02:43

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 161 پست

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

توسط F-14 Fan » دوشنبه 1 آذر 1389 05:52

امكان گذاشتن يك لينك به اين نوشته هست?


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان