ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار

ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران است

پست توسط samsun » شنبه 29 آبان 1389, 12:09 pm

  هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است.اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار داده، اين طور مدعي درس اخلاق در خصوص عدم اشاعه است.   تصویر   گزارش آخرین نیوز ، یک روزنامه نگار فرانسوی مدعی شد ایران بمب اتمی دارد.  
  لوکزامبورگي لوکوتيدين در مصاحبه با دومينيک لورنتز خبرنگار و نويسنده فرانسوي با طرح این ادعای مضحک که ايران بمب اتمي دارد!، نوشت:امروزه ايران قدرتي هسته اي است و اين مسئله صرفا به علت خطاهاي غرب و امريکا است.  
  نویسنده فرانسوی در پاسخ به اين پرسش که "مسئوليت غرب در دستيابي احتمالي ايران به سلاح هسته اي چيست؟" گفت: سئوال غلط است زيرا ايران به قدرت هسته اي تبديل شده است. اين را ايران نيز گفته و کسي به ان اعتراض نکرده است. اين گفتمان که " شايد ايران در چند سال ديگر به سلاح هسته اي دست يابد" صرفا گفتماني رسانه اي است که ديپلماتهاي غربي عنوان مي کنند.  
  نوشت: ايرانيان به بمب اتمي دست يافته اند.در قضيه ازمايشهاي هسته اي سال هزار و نهصد و نود و هشت، ازمايش هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است. از انجا که باشگاه قدرتهاي رسمي هسته اي محدود بود و ازمايش ها از لحاظ تئوري ممنوع بود، در ان زمان هر ازمايشي که انجام مي شد لزوما بايد به طور مشترک ميان چندين کشور شکل مي گرفت. حتي اخرين باري که فرانسه اقدام به ازمايش هسته اي کرد يعني در سال 1996، اين کار را با آمريکا به طور مشترک انجام داد.  
  گفته این روزنامه نگار فرانسوی نخستين عامل اين وضع خود امريکا است. امريکا در دهه هزار و نهصد و شصت با ايران به همکاري هسته اي پرداخت و راکتور تحقيقاتي را به ايران داد. امريکاييها فيزيکدانهايي به ايران اعزام کردند و چندين دانشمند ايراني را با انرژي اتمي اشنا ساختند. در اوايل دهه 1970 فرانسه و المان نيز مذاکراتي را با ايران براي همکاريهاي گسترده هسته اي آغاز کردند. اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار داده، اين طور مدعي درس اخلاق در خصوص عدم اشاعه هسته اي است درحالي که خود بزرگترين مروج سلاحهاي هسته اي به شمار مي رود. نوعي رياکاري در اين رفتار وجود دارد.  
  نویسنده در ادامه ادعاهايش گفت:فرانسه در سال 1974 موافقتنامه اي با ايران براي فروش پنج نيروگاه هسته اي وستينگهاوس با نشان فراماتوم امضا کرد. به عبارتي ديگر دو کشور قراردادهايي براي ساخت يک مرکز تحقيقاتي با سه راکتور کو چک، بهره برداري مشترک از معادن اورانيوم ، واگذاري اورانيوم غني شده به ايرانيان و اموزش دانشمندان ايراني امضا کردند. به موازات ان فرانسه قرار داد يوروديف را امضا کرد. ايران که ده درصد از سهام اين شرکت غني سازي را در اختيار داشت، ده درصد از توليد ان را مي طلبيد. ايران هنوز سهامدار يوروديف است.  
  نوشت: امريکا امروزه بهاي سنگيني بابت اين خطا مي پردازد. چرا فکر مي کنيد که امريکاييها هميشه از به اصطلاح مذاکرات هسته اي ابراز خرسندي مي کنند؟ اين مسخره بازي از دهه 1980 اغاز شده است درحالي که ايران از نيمه دوم دهه 1990 به طور قطع به سلاح هسته اي دست يافت. ايرانيان پيروز شدند زيرا با انان موافقتنامه هايي امضا کرده بوديم.این روزنامه پرسيد پس هدف از اين مذاکرات چيست؟ لورنتز پاسخ داد غربيها مي خواهند به توافقي دست يابند که باعث شود برنامه هسته اي ايران ديگر مشهود و تهديد کننده به نظر نرسد و به چيزي شبيه برنامه هسته اي مصر شباهت پيدا کند. امريکا همچنين مي خواهد که ايران از اين سلاح استفاده خصومت اميز نکند.  
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 مهر 1389, 7:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

پست توسط saeedjiji » شنبه 29 آبان 1389, 3:00 pm

آخه یکی نیست بگه بیشرف ، تو 10 هزار بمب آماده شلیک داری و تا حالا 2 بار استفاده کردی بعد به ایران که نه ثابت شده حتی یک بمب داره و نه حتی در 400 سال گذشته حتی یک جنگ رو آغاز نکرده تهمت ضدّ حقوق بشر میزنی؟

کو عدالت؟!؟
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

پست توسط victory67 » شنبه 29 آبان 1389, 3:13 pm

اصلا ایران بمب اتم که هیچ بمب هیدروژنی داره :m:a
اخه به شما چه :-?
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: پنج شنبه 6 اسفند 1388, 8:00 am
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 156 بار

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

پست توسط ukiocsmohot » یک شنبه 30 آبان 1389, 7:39 pm

samsun نوشته شده:  هايي که هند انجام داد به احتمال زياد به طور مشترک با اسرائيل بوده است و ازمايشهاي پاکستان نيز مشترکا با ايران صورت گرفته است.اين واقعا شگفت انگيز است که امريکا اولين مجري برنامه هسته اي ايران، و تنها کشوري که خود سلاح اتمي را در جهان مورد استفاده قرار د...  ... شدند زيرا با انان موافقتنامه هايي امضا کرده بوديم.این روزنامه پرسيد پس هدف از اين مذاکرات چيست؟ لورنتز پاسخ داد غربيها مي خواهند به توافقي دست يابند که باعث شود برنامه هسته اي ايران ديگر مشهود و تهديد کننده به نظر نرسد و به چيزي شبيه برنامه هسته اي مصر شباهت پيدا کند. امريکا همچنين مي خواهد که ايران از اين سلاح استفاده خصومت اميز نکند. 

از قدیم تو ایران یه موضوعی مطرح بوده که به کجی و دست و ایرانی و جهان...
این همه اورانیوم تو کشور خودمون، بیخ گوشمون، یعنی تا حالا بی عقل بودیم و چیزی ازش رو تبدیل نکرده باشیم!؟

Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه شنبه 10 بهمن 1385, 2:43 am
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 659 بار

Re: ایران بمب اتمی دارد ،مذاکرات برای گرفتن تضمین از تهران ا

پست توسط F-14 Fan » دو شنبه 1 آذر 1389, 5:52 am

امكان گذاشتن يك لينك به اين نوشته هست?

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”