تحريم ايران هزينه‌هاي سنگيني به اتحاديه اروپا وارد كرده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

تحريم ايران هزينه‌هاي سنگيني به اتحاديه اروپا وارد كرده است

پست توسط Sami 1993 » شنبه 29 آبان 1389, 11:40 pm

معاون وزير خارجه ايتاليا در مقاله‌‌اي اذعان كرد؛
تحريم ايران هزينه‌هاي سنگيني به اتحاديه اروپا وارد كرده است
خبرگزاري فارس: كراكسي نوشت: اتحاديه اروپا و بيش از همه ايتاليا هزينه سنگيني را از ناحيه اعمال مجازات عليه ايران متحمال شده‌اند.

تصویر
به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، خانم كراكسي معاون وزير امور خارجه ايتاليا در شماره مورخ 17 آبان ماه روزنامه «ايل فوليو» مقاله‌اي در خصوص موضوع اهميت جمهوري اسلامي ايران و ضرورت تعامل غرب با ايران به چاپ رسانده است.
در اين مقاله آمده است: بايد با تهران گفت‌وگو و همكاري‌ كرد. همكاري با تهران براي خروج از بحران افغاستان، خنثي كردن تهديدات تروريستي افراط گرايانه، مبارزه با مواد مخدر و برقراري ثبات و تعادل بيشتر در منطقه ضروري است. تعلل در اين زمينه جايز نبوده و بايستي از موقعيت استثنايي فراهم آمده براي گفت‌وگو و مصالحه بوجود آمده، بهره برداري شود.
در ادامه اين مقاله آمده است: ترديدي نيست كه ده‌ها سال تنش و سوء تفاهم بر روابط ايران و آمريكا سايه افكنده است و مقامات ايراني بايد با صراحت، شرايط منحصر به فردي را كه براي ايفاي نقش متناسب با تاريخ و جايگاه ايران در مبادلات منطقه‌اي فرا روي كشورشان وجود دارد، در يابند. امروز از مقامات ايراني در خواست مي‌شود از خود شجاعت و اعتماد نشان دهند.
در اين مقاله با اشاره به مسئله‌ هسته‌اي كه ايران را بر سر يك دو راهي قرار داده است، يادآور مي‌شود: با اينكه ايران از ابهامات موجود كماكان به عنوان ابراز مهار دشمنان بالقوه استفاده مي‌كند و يا اينكه به درخواست‌هاي تكراري آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي و شوراي امنيت توجه كرده و صلح آميز بودن برنامه هسته‌اي‌‌اش را به اثبات برساند. بايد به صراحت اعلام كرد كه ايران از حق دستيابي به فن آوري صلح آميز هسته‌اي به منظور تضمين آينده و توسعه جامعه خويش برخوردار است.
اين مقاله با اشاره به هزينه سنگين تحميل شده به اتحاديه اروپايي و بيش از همه ايتاليا، از ناحيه اعمال مجازات بر عليه ايران، يادآور مي‌شود: اين اعمال مجازات با هدف تنبيه صورت نگرفته و ما قوياً اين ايده را رد مي‌كنيم كه بايد تهران در شرايط خفت بار انتخاب بين چماق و هويج قرار گيرد.
انتهاي پيام/

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”