مهدي هاشمي برگردد دستگير و روانه زندان مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

مهدي هاشمي برگردد دستگير و روانه زندان مي‌شود

پست توسط victory67 » سه شنبه 2 آذر 1389, 1:02 pm

معاون اول قوه قضائيه:
مهدي هاشمي برگردد دستگير و روانه زندان مي‌شود
خبرگزاري فارس: معاون اول قوه قضائيه در خصوص پرونده مهدي هاشمي گفت: حكم جلب مهدي هاشمي وجود دارد و در صورتي كه وي به ايران اسلامي برگردد، ضمن دستگيري روانه زندان مي‌شود.

تصویر

حجت‌الاسلام سيد ابراهيم رئيسي در حاشيه همايش بزرگ فصلي ائمه جماعات، فرماندهان پايگاه‌هاي مقاومت بسيج و مسئولان هيئت امناي مساجد مشهد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس اظهار داشت: حكم جلب مهدي هاشمي وجود دارد و در صورتي كه وي به ايران اسلامي برگردد، ضمن دستگيري روانه زندان مي‌شود.
معاون اول قوه قضائيه در خصوص رسيدگي به پرونده مهدي هاشمي افزود: به پرونده مهدي هاشمي همچون ساير پرونده‌ها عادلانه رسيدگي مي‌شود.
رئيسي با بيان اينكه ما در دستگاه قضايي قضات متدين و عادل كم نداريم، تصريح كرد: توسط قاضي‎اي كه از طرف دستگاه قضايي تعيين مي‌شود به پرونده مهدي هاشمي عادلانه رسيدگي مي‌شود.
معاون اول قوه قضائيه در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبني بر اينكه نامه ايشان بدون امضا آيا صحت دارد يا خير ادامه داد: مهدي هاشمي از نظر دستگاه قضايي با ديگر متهمان تفاوتي نمي‌كند، بلكه ايشان در معرض اتهام است.
وي خاطرنشان كرد: اتهام ايشان هم مثل اتهام افراد ديگري كه در معرض اتهام قرار مي‌گيرند، رسيدگي خواهد شد.
رئيسي همچنين در خصوص برخورد دستگاه قضايي با سران و اخلال‌گران فتنه سال گذشته گفت: ما در دستگاه قضايي بنا داريم به هيچ فردي به خاطر انتسابشان يا منتسب به جايي امتيازي را ندهيم.
اين مقام مسئول تاكيد كرد: دستگاه قضايي بناي كوتاه آمدن را ندارد، بلكه بناي دستگاه قضايي اين است كه مبتني بر قانون و اجراي عدالت آنچه را وظيفه‌اش است با جديت انجام دهد.
وي تصريح كرد: در اين موضوع معتقديم كه مردم بايد در جريان مسائل قرار بگيرند و تاكنون برخوردهايي كه از سوي دستگاه قضايي شده سعي شده تا به مردم اطلاع رساني شود.
رئيسي با بيان اينكه دستگاه قضايي بناي امتياز دادن را به هيچ احدي ندارد، گفت: هيچ عنواني نمي تواند دستگاه قضايي را نسبت به اجراي قانون يا عدالت دچار ترديد بكند.
انتهاي پيام/م10/ب
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: مهدي هاشمي برگردد دستگير و روانه زندان مي‌شود

پست توسط victory67 » سه شنبه 2 آذر 1389, 1:19 pm

تكاپو براي ورود "مهدي هاشمي " به كشور با حاشيه امن سياسي و قضائي
خبرگزاري فارس: مهدي هاشمي تلاش دارد با حمايت برخي نزديكان و حاميان داخلي خود به ايران بازگردد و تلاش هائي صورت گرفته است تا وي را با حاشيه امن سياسي و قضائي وارد كشور كنند.به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، سايت الف نوشت: در همين رابطه با تحقيقات خبرنگار الف نشان مي دهد كه پرونده مهدي هاشمي داراي موارد اتهامي متعدد است و اين ادعا كه وي مي تواند از دست قانون فرار كند از اساس باطل است.

با اين حال اخيرا گزارشهائي منتشر شده است كه مهدي هاشمي بزودي به ايران بازمي گردد. مطابق آنچه برخي رسانه ها منتشر كرده اند مهدي هاشمي از طريق برخي عوامل داخلي خود كسب اطلاع كرده است كه پرونده وي آنطور كه در برخي رسانه ها گفته شده است حجيم نيست و وي مي تواند با طيب خاطر به كشور بازگردد. براساس اين گزارش ها برخي از داخل كشور به مهدي هاشمي خبردادند كه نظام اطلاعات و مدارك كافي ندارد و بهتر است هر چه زودتر به كشور بازگردد.

از سوئي چند ماه پيش وكيل مهدي هاشمي نيز در گفت وگوئي گفته بود كه مقامات قضائي هيچ درخواستي براي بازگرداندن وي به داخل كشور نداشته اند.اين درحالي بود كه اين ادعا از سوي مسئولين دستگاه قضا تكذيب شد و به نظر مي رسد پروژه "فرش قرمز " براي مهدي هاشمي از چندين ماه پيش كليد خورده است.

آيت الله جنتي در خطبه هاي نمازجمعه چندي پيش تاكيد كرد كه مسئولين قضائي بايد هرچه سريعتر تكليف پرونده مهدي هاشمي را روشن كنند و اجازه ندهند كه وي از دست قانون و مجازات فرار كند.

الياس نادران عضو فراكسيون اصولگرايان نيز با بيان اينكه مهدي هاشمي در مقايسه با برخي از مجرماني كه هم اكنون در زندان به سر مي برند و انتظار محاكمه را مي كشند، اتهاماتش كمتر نيست تاكيد كرده است كه "منتهي برخي از آنهايي كه هم اكنون در زندان هستند متصل به مقامات و افراد بزرگ نيستند. "

اما معاون سابق دادستان كل كشور كه اكنون رداي رياست كمسيون اصل 90 مجلس را بر تن دارد معتقد است كه نه تنها بايد با مهدي هاشمي مطابق قانون برخورد قاطع صورت گيرد بلكه نبايد با او مانند افراد عادي جامعه برخورد شود و لازم است كه مجازات سخت‌تر و بيشتري نسبت به ديگران درباره وي اعمال شود.

با اين حال به نظر مي رسيد در چنين شرايطي مناسب است مسئولين قضائي، جهت تنوير افكار عمومي موارد اتهامي مهدي هاشمي را به صورت شفاف مطرح كنند.

گفتني است مهدي هاشمي رفسنجاني، دومين پسر، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام است، كه پس از حوادث سال گذشته و فرار از كشور ماه‌ها سوژه رسانه‌هاي داخلي و خارجي شد.

نام مهدي هاشمي به عنوان يك متهم فساد اقتصادي از اواخر دهه 80 با پرونده "استات‌اويل " بر سر زبانها افتاد و سال گذشته با القابي نظير "شاه‌كليد فتنه " مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

سال گذشته، اولين بار نام مهدي هاشمي، با اعترافات حمزه كرمي، مدير سايت جمهوريت، ارگان يكي از كانديداي شكست خورده ‍، در دادگاه مطرح شد. در اعترافات وي كه از تلويزيون نيز پخش شد، وي مدعي شد كه تامين هزينه ها و خط ‌دهي اصلي سايت با مهدي هاشمي بوده است.

وي پس از انتخابات و دستگيري عوامل اصلي اغتشاشات، ايران را به مقصد انگلستان ترك كرد. اگر چه گفته مي‌شد سفر مهدي هاشمي براي رسيدگي به امور شعب خارجي دانشگاه آزاد است، اما بي توجهي و اهمال در پاسخ دادن به درخواست دستگاههاي قضائي كشور براي بازگشت به كشور و پاسخ دادن به اتهامات باعث شد‍، به عنوان يك "فراري سياسي " شناخته شود.
انتهاي پيام/ك
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”