در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

هراس آمریکا از افزایش بی بند و باری اخلاقی در بین نوجوانان

توسط victory67 » شنبه 6 آذر 1389 23:32

بنا بر تحقیقات محققان آمریکایی هر ساله حدود يک ميليون دختر نوجوان در آمريکا باردار مي‌شوند که بالاترين ميزان بارداري نوجوانان در جهان صنعتي به شمار مي‌رود.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ هر سال 12 درصد زنان 15 تا 19 ساله (21 درصد از آنهايي که آميزش جنسي داشته‌اند) باردار مي‌شوند. 50 درصد اين بارداري‌ها به زايمان، 35 درصد به سقط جنين و حدود 14 درصد به سقط غيرعمد منتهي مي‌شوند.

بر اساس همین گزارش در طي سه دهۀ گذشته در آمریکا به تعداد نوجواناني که رابطۀ جنسي داشته‌اند، افزوده شده است. در نيمۀ دهۀ 50 فقط 27 درصد دختران تا 18 سالگي آميزش جنسي داشتند، و اين رقم در سال 1988 به 56 درصد - که يک‌چهارم آنها پانزده‌ساله بودند - رسيده است.

از نظر این پژوهشگران عوامل بسياري، از سن پايين بلوغ جنسي دختران تا تضعيف هنجارهاي فرهنگي، در اين روند مؤثر هستند.

این محققان خواستار این شدند که ازدواج به عنوان نهاد اجتماعي محکمي از نو بنا شود. زیرا همان‌طور که هنجارهاي فرهنگي مي‌توانند کنار گذاشته شده، حذف شده و منسوخ اعلام شوند، همان‌طور هم مي‌توانند بازسازي شوند.

محققان آمریکایی افزودند مشاوران ازدواج، درمانگران خانواده و آموزگاران زندگي خانوادگي مي‌توانند طرفداري از ازدواج را با تأکيد بر ضروريات ازدواج، حداقل به اندازه نيازهاي مراجعان‌شان، آغاز کنند. زیرا فشار مي‌تواند در جهتي باشد که از فريبندگي سبک‌هاي جايگزين زندگي و بي‌بند و باري جنسي بکاهد.

پژوهشگران با اعلام این که نظام اجتماعي در آمريکا رو به‌ ويراني پيش مي‌رود، سياست‌هاي دولتي را در اصلاح این وضعیت خواستار شدند.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان