اسراییل اینطوری موشک های ما رو میزنه...؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

Re: اسراییل اینطوری موشک های ما رو میزنه...؟

پست توسط fox hound » یک شنبه 24 بهمن 1389, 1:18 am

ایران اگه بخواد با موشک اسرائیل رو بزنه مطمئن باشید که با کمتر از 50 موشک در یک لحظه شروع نخواهد کرد
حالا می خوام بدونم ابن سامانه ی پاتریوتی که اینقدر ازش تعریف میشه و توی جنگ خلیج فارس اف 18 های نیروی دریایی رو با جنگنده های عراقی اشتباه میگرفت چطوری می خواد شهاب 3 ب ایران رو بزنه اونهم در یک لحظه به تعداد 50 تیر 8->

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 25 بهمن 1389, 11:04 am

کاربر گرامی, جناب fox hound تصویر
درود بر شما تصویر

ابن سامانه ی پاتریوتی که اینقدر ازش تعریف میشه و توی جنگ خلیج فارس اف 18 های نیروی دریایی رو با جنگنده های عراقی اشتباه میگرفت چطوری می خواد شهاب 3 ایران رو بزنه

در این تاپیک عمده موضوع بحث بر روی سامانه های Arrow 2 و Iron Dome بود و سامانه Patriot مورد برررسی واقع نگشت و چنانچه لازم باشد میتوان به نقاط قوت و بهسازی های انجام گرفته بر روی آن نیز اشاره داشت. اما هم اکنون اصلی ترین سامانه پدافند ضد بالستیک در کشور اسرائیل Arrow 2 میباشد و نمونه های جدید تحت عناوین Block 3 و Block 4 از سال 2007 در حال تکمیل و ورود به خدمت میباشند و هم اکنون نیز این سامانه با بهره گیری از رادارهای قدرتمند Green Pin توانایی شناسایی و تشخیص هم زمان 30 موشک بالستیک از فاصله 500 کیلومتری در نوع معمولی و 900 کیلومتر در نوع Super و با سرعت بیش از 3000 متر بر ثانیه را دارا میباشد و در ادمه این روند, هر سایت Arrow 2 نیز توانایی انهدام همزمان 4 هدف را دارد. البته نمونه های بهسازی شده و قدرتمند Block 5 و Arrow 3 نیز در حال آماده سازی جهت به خدمت گرفتن طی سال های آینده میباشند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  Green Pin Radar 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  (Arrow 2 (Block 3 

ایران اگه بخواد با موشک اسرائیل رو بزنه مطمئن باشید که با کمتر از 50 موشک در یک لحظه شروع نخواهد کرد

در طول یک نبرد واقعی, هیچگاه هیچیک از طرفین در انتظار فرود موشک های طرف مقابل نخواهد نشست و مسلما" ارتش اسرائیل نیز در راستای سیاست تدافعی و برتری نظامی, اقدام به شلیک موشک به سمت ایران خواهد نمود و در واقع چنانچه ما تا این حد سطحی به مسئله بنگریم, طبیعتا" توسط دشمن غافلگیر خواهیم شد !

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
بازهم جا دارد از دوستان و کاربران گرامی درخواست نماییم تا بر اساس حقایق علمی اقدام به ارسال پست نمایند, زیرا برداشت های احساسی تنها باعث غفلت از آگاهی میشود.

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط fox hound » دو شنبه 25 بهمن 1389, 11:15 pm

ایران کشور بزرگ و کوهستانی است و شناسایی و انهدام مراکز حساس آن سخت است اما اسرائیل کوچک است وبه راحتی میشه مراکز حساس رو شناسایی وبا موشک های فوق دقیق بالستیک منهدم کرد و تبعا هم اینکار سریع و با حجم انبوه موشک های بالستیک صورت خواهد گرفت
در صورت بروز جنگ ایران سریعا اقدام به این کار خواهد کرد وبا شلیک روزانه 20 موشک اسراییل را نابود خواهد کرد :-?

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 26 بهمن 1389, 1:29 am

کاربر گرامی, جناب fox hound تصویر
درود بر شما تصویر

در ابتدا توجه داشته باشید که موضوع این تاپیک پیرامون بررسی سیستم های پدافند هوایی میباشد و بحث جنگ ایران و اسرائیل ابدا" مطرح نیست. لذا ادامه این مبحث قدیمی و منسوخ, جایی در این تاپیک ندارند.

ایران کشور بزرگ و کوهستانی است و شناسایی و انهدام مراکز حساس آن سخت است

امروزه از طریق بهره گیری از ماهواره های نظامی و جاسوسی به راحتی میتوان به کلیه اطلاعات جغرافیایی و موقعیت مراکز حساس نظامی در سراسر دنیا پی برد و بحث شناساسی و تعیین موقعیت مناطق استراتژیک همواره یکی از اعمال زمان صلح میباشد و این مسئله در بین تمام کشورهای دنیا که در زمینه های نظامی حرفی برای گفتن دارند کاملا" مرسوم و لارم میباشد.

اسرائیل کوچک است وبه راحتی میشه مراکز حساس رو شناسایی وبا موشک های فوق دقیق بالستیک منهدم کرد

چنانچه یکبار دیگر نقشه مناطق تحت حفاظت رادارهای Green Pin را مشاهده نمائید بخوبی به این مسئله پی خواهید برد که نفوذ به سپر دفاع هوایی اسرائیل کار چندان آسانی نمیباشد و البته باید توجه داشت که این تنها یکی از سیستم های دفاع ضد بالستیک اسرائیل میباشد و حال اینکه در صورت به خطر افتادن منافع این رژیم, طبیعتا" بخشی از مراحل انهدام موشک های بالستیک در کشورهای هم پیمان با اسرائیل انجام میشود.

در صورت بروز جنگ ایران سریعا اقدام به این کار خواهد کرد وبا شلیک روزانه 20 موشک اسراییل را نابود خواهد کرد

چنانچه از آمار 50 موشک گذشته شما, صرف نظر نماییم و بر روی 20 موشک اخیر تمرکز کنیم, با یک محاسبه بسیار ساده میتوان فهمید که برای شناسایی و انهدام این تعداد تنها به یک سایت ضد بالستیک Arrow 2 (متشکل از 1 رادار و پنج Launcher) نیاز خواهد بود !

موفق باشید تصویر 
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6673 بار
سپاس‌های دریافتی: 12019 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 26 بهمن 1389, 1:41 am

شما دقیقا می دونی ما چندتا موشک داریم ؟ که میگی روزی 20 تا میزنیم ؟! در ماه میشه 600 تا موشک !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط fox hound » پنج شنبه 28 بهمن 1389, 11:40 pm

من خودم یه مدتی قبل تو یکی از روز نامه های داخلی خوندم که ایران 800 تیر شهاب 3 رو به سمت اسراییل هدف گرفته .
یکی از دوستان من هم تویه اصفهان دوره ی موشک های زمین به زمین رو داره میبینه . وگفته که موشک های شهاب تو بلندی های کرمانشاه یا همدان (دقیق یادم نیست ) آماده شلیک به سمت اسراییل هستند .

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6673 بار
سپاس‌های دریافتی: 12019 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 29 بهمن 1389, 1:27 am

اون که کاملا مشخصه ! روز شروع جنگ که نمیرن تازه موشکها رو مستقر کنن از قبل آماده شده هستن و مشخصه چه موشکی به سمت چه اهدافی و حتی چه ساعتی یا زمانی از شروع جنگ شلیک میشن ( طبق سناریوهای از قبل چیده شده ) بدون شک به جز استانهایی که گفتید در استانهای دیگه بر اساس موقعیت نقشی به یگانهای موشکی واگذار شده .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط hawk » جمعه 29 بهمن 1389, 8:38 am

fox hound نوشته شده:من خودم یه مدتی قبل تو یکی از روز نامه های داخلی خوندم که ایران 800 تیر شهاب 3 رو به سمت اسراییل هدف گرفته .
یکی از دوستان من هم تویه اصفهان دوره ی موشک های زمین به زمین رو داره میبینه . وگفته که موشک های شهاب تو بلندی های کرمانشاه یا همدان (دقیق یادم نیست ) آماده شلیک به سمت اسراییل هستند .

Mohammad 1985 نوشته شده:اون که کاملا مشخصه ! روز شروع جنگ که نمیرن تازه موشکها رو مستقر کنن از قبل آماده شده هستن و مشخصه چه موشکی به سمت چه اهدافی و حتی چه ساعتی یا زمانی از شروع جنگ شلیک میشن ( طبق سناریوهای از قبل چیده شده ) بدون شک به جز استانهایی که گفتید در استانهای دیگه بر اساس موقعیت نقشی به یگانهای موشکی واگذار شده .

این مطلبی که حالا میخوام بدم خدمتتون رو در این سایت گفتم یا نه اما گفتن دوبارش خالی از لطف نیست ..
این موضوع مال زمانی هست که بنده در تبریز در سپاه مشغول به خدمت بودم و حدودا بر میگرده به سه یا چهار سال قبل ..

آخرای خدمتمون بود که با یک سری لرزش و بعد موج لرزش مواجه میشدیم و همه دوستان به اتفاق متوجه جهتی که موج و لرزش میومد میشدن با اصرار و خواهش از مسئول گروهان جویای احوال شدیم که پاسخ داد در ایران در حال ایجاد 38 عدد منطقه برای پرتاب موشک شهاب سه هستند و تا جایی که ایشون میدونستن و به ما گفتن به طرف اسرائیل و مراکزی که احتمال حمله به ایران رو داشتند مثل پایگاه های نظامی آمریکا نشانه گرفته شده بود .

اینجور که من میدونم هر منطقه قابلیت بیشتر از پرتاب یک یا دوتا موشک رو داره و میتونه حجم عظیمی از (به قول بچه های رزمنده) نقل و نبات رو بر سر کرکسها بریزه ..

نقل قول بود که گفتم خدمتتون و امیدوارم درست باشه گرچه ما تو رزم شبانه وووو کیلومترها پیاده روی میکردیم اما من هرگز به چیزی بر نخوردم و مشاهده نکردم که تایید کنم و گرچه اون مسئول محترم در جواب اینکه این سامانه های موشکی در کجا قرار دارند میگفت پاییگاه ها تغریبا زیر زمینی و استتار هستند ..  

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 68 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

پست توسط STIESTO » یک شنبه 1 اسفند 1389, 2:15 am

سلام به همه دوستان عزیز.
شرمنده من اون لینکی که گذاشته بودید در صفحه اول نتونستم ببینم و تاحدودی بحث دستم اومده.

مراحل حرکت موشک رو 3 مرحله در نظر بگیریم(مرحله اول ارتفاع گیری موشک و آماده شدن برای خروج از جو مرحله قوس کردن و مرحله سوم ورود به جو)

در حال حاضر به لطف حضور ماهوارها، سیستم های آجیس(در خلیج فارس) و رادارهای تجسسی در منطقه مخصوصا مرز غربی از اولین لحظه روشن شدن پیشران مکان موشک مشخص میشه و سرعت وحشتناک موشک نمیتونه این تارگت رو از دست رادارهای فوق دقیق با گام های کوتاه مخفی کنه جز مرحله خارج از جو...

در حال حاظر ما در فاز اولیه مشکل خاصی به لحاظ وسعت کشور عزیزمان نداریم اما در دو فاز بعدی این تارگت در دید سیستمهای پدافندی قرار میگره که فاز دوم بهترین زمان برای حمله و نابودی موشک هست(البته ارتفاع موشک رو در نظر بگیرید و زدن موشک باید توسط موشک های مجهز به kill vehicle باشند انجام میشه) و فاز سوم به دلیل سرعت بسیار وحشتناک موشک انتظاری از هیچ سیستمی نیست که بتونه درگیر بشه مخصوصا که در حال حاضر اگه موشک های ما ار مید کورس عبور کنند کلاهک های خودشون رو رها می کنند حالا اسراییل باید خودش رو بیاره باقالا بار کنه...

با رویکرد آمریکا قصد اصلی این کشور درگیری با موشک های ما در همون فاز بوست هست دادن هزینه سیساسی و اقتصادی کلان برای استقرار سیستمهای دفاعی فقط به دلیل آگاهی از نقصان های پدافندها در برابر اهداف پر سرعت مانند موشک های بالستیک هست...

به نظر شخصی من اولین کار ما اینه که چشم دشمن رو کور کنیم یعنی:

درگیری یا اقدام به جنگال با رادارهای تجسسی
نابودی یا فراری دادن ناوگان دریایی آمریکا از خلیج فارس سیستم آجیس در این ناوگان و موشک های استاندارد 3 ممکنه مشکل ساز بشن
سعی بر فریب ماهوارهای شناسایی(از دست همشون نمیشه در رفت فقط میشه محدود کرد با جمر ها)

در هر صورت اسراییل و آمریکا اگه در فاز دوم موشک رو نابود نکنند در فاز سوم بسی سخت هست و کلاهک های MVR بابای صاحب بچه رو درمیاره.

شاید AROWA 2 برای درگیری با شهاب که ارتفاع بسیار کمتری نسبت به شهاب داره از پیش باخته نباشه اما در برابر سجیل دستش بسته است.

برای درگیری در فاز دوم دست اسرایلی ها بسته نیست تسلیحات انرژی جنبشی هست همین استاندارد 3 اما موشک سجیلی که برای ما ماکزیمم 2 میلیارد خرج داره زدنش برای اسراییلی ها 15 تا 25 میلیون دلار خرج داره و اینکه آیا انواع kill vehicle در ماورای جو می تونند همزمان اهداف مختلف رو تفکیک و حمله کنند...(میشه با اینا جنگال کرد فکر کنم)

اما در آینده ای نچندان دور باید منتظر نسل جدید موشک های بالستیک سپاه باشیم،ترکیب قیام و سجیل (البته تفکر شخصیم هست).
آخرین ويرايش توسط 2 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: درود, چنانچه به محتوای نام و پست های این تاپیک یکبار دیگر بنگرید مطلع خواهید شد که این موضوع جهت بررسی قدرت پدافند ضد بالستیک اسرائیل در مقابل موشک های ایران ایجاد شده است و سایر تهدیدات جایگاهی در این تاپیک ندارند. با اینحال پست تائید شد.

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 68 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

پست توسط STIESTO » یک شنبه 1 اسفند 1389, 2:19 pm

معمولا تجهیزات آمریکایی موجود در منطقه برای حفاظت از اسراییل هست و اگه سیستمی مثل آجیس با هدف درگیر نشه حداقل کاری که انجام میده اطلاعات حیاتی هدف رو به سیستم کنترل آتش arrow میده...
اینم بگم اسراییل از سیستم های pac استفاده میکنه پس بخشی از نوشته من درسته.

با توجه به گفته CAPTAIN PILOT عزیز من اضافه می کنم:

اگه اسراییل به تنهایی در نظر بگیریم که به راحتی قابل شکست هست و عملا اسراییل باید منتظر درگیری با اسکادها باشه تا نسل جدید شهاب و سجیل،شناسایی سجیل برای رادارهای اسراییلی در فاز آخر ممکن میشه.

در پست قبلی MVR اشتباه تایپ کردم منظورم کلاهک های multiple independently targeted re-entry vehicles بود.

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”