در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1120

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 49 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 مهر 1387 09:39

محل سکونت

همشهری فضل الله جاوید نیا

آرشيو سپاس: 9425 مرتبه در 997 پست

ازدواج مانند سريال در مسير زاينده‌رود...!

توسط javadfakoori » چهارشنبه 17 آذر 1389 20:36

جام جم آنلاين: با تلاش هيات صلح و سازش دادسراي جنايي تهران، جواني كه به اتهام قتل يك دختر 16 ساله در يك قدمي قصاص قرار داشت، از مرگ حتمي نجات يافت. پدر مقتول پس از ازدواج با مادر عامل قتل، از حقوق قانوني خود گذشت و با اعلام رضايت پرونده براي رسيدگي به جرم عمومي به دادگاه ارسال شد.

به گزارش «جام‌جم»، غروب 27 مهر سال 86 صاحب باغي در فردوسيه شهريار با مشاهده جسد دختر جواني در اين محل، موضوع را به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 گزارش كرد و ماموران با حضور در محل با جسد دختر 16 ساله‌اي كه با ضربات سنگ به قتل رسيده بود، مواجه شدند.
با دستور انتقال جسد به پزشكي قانوني و شناسايي خانواده مقتول، پرونده در پليس آگاهي شهريار بررسي شد و با سرنخ‌هايي كه در اين ارتباط به دست آمد مشخص شد جواني به نام اميد با اين دختر در ارتباط بوده است.
در حالي كه دستور قضايي براي بازداشت اميد صادر شده بود، وي 2 روز پس از جنايت خود را به پليس معرفي كرد و با اعتراف به قتل دختر 16 ساله گفت: از چندي پيش با خديجه (مقتول)‌ ارتباط پنهاني داشتم و زماني كه او اصرار كرد با يكديگر ازدواج كنيم تا آبروي خانوادگي‌اش حفظ شود، من نيز به دليل داشتن همسر، او را به قتل رساندم.محاكمه و حكم قصاصبا اعتراف متهم و بازسازي صحنه جنايت پرونده با صدور كيفرخواست به دادگاه كيفري استان تهران ارسال و پس از محاكمه متهم در شعبه 74 دادگاه كيفري، وي با درخواست قصاص از سوي پدر مقتول به مجازات مرگ محكوم شد كه حكم صادره در شعبه 37 ديوان عالي كشور تاييد و هفته گذشته براي اجرا به شعبه اجراي احكام دادسراي جنايي تهران ارسال شد. با تشكيل جلسه هيات صلح و سازش و تلاش قاضي جابري‌ داديار اجراي احكام و پورمكري عضو اين هيات، پدر مقتول به شرطي حاضر به گذشت از حقوق قانوني خود شد كه با مادر متهم كه چند سال پيش به دليل اعتياد همسرش از او جدا شده بود، ازدواج كند.
با پيشنهاد ازدواج از سوي پدر مقتول، مادر متهم نيز اين پيشنهاد را پذيرفت و پس از عقد، پدر دختر 16 ساله رضايت خود را اعلام كرد. با ثبت رضايت و نجات جوان متهم به قتل از مجازات قصاص، داديار اجراي احكام پرونده را به دادگاه جزايي ارسال كرد تا در خصوص مجازات عمومي جرم تصميم‌گيري شود.
                                             
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس   این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک                ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javadfakoori تشکر کرده اند:
shapooor

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان