در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 آذر 1389 06:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

توسط mahdi_naderi » چهارشنبه 24 آذر 1389 18:38

میخواستم از اساتید و متخصصین الکترونیک خواهش کنم :
ساخت یه چراغ قوه دستی کوچک ولی بسیار پرنور رو  توضیح بدن.
آخه یه شب دست یه نفر یه چراغ قوه دیدم که روشنش که کرد مثل یه خورشید سفید جولو رو به صورت یه خط مخروطی تا درو دست روشن کرد. ازش  گرفتم یه نگاه انداختم ببینم چه سیستومیه  که مشخصات زیر رو تونستم ازش در بیارم:
بدنه فلزی مشکی به قطر 5cm و طول 20cm  - شارژ توسط برق 12vdc - دارای تنها یک led  در ته کاسه چراغ.
ازش پرسیدم که از کجا و چند خریده :گفت 50 دلار از امارات. که اینجاش بدترین ضذ حال بود . البته یه بفرما شهرستانی ضد ولی .....نشد دیگه
از اون شب این چراغ قوه قلمبه شده چسبیده بیخ گلوم . خواهشا هر کس چیزی در مورد ساختن یه همچین چیزی میدونه برام توضیح بده .سپاسگذارم

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 24 آذر 1389 19:30

توی بازار ایران هم هست نظامی فروشها یا لوازم شکاری و کوهنوردی فروشها دارن من خودم دو مدلشو دارم یکی دارای لنزی هست که نور رو پخش یا متمرکز می کنه و یکی معمولی دو نوع داریم از این نوع چراغ قوه ها که یکی ای ای دی و یکی هم زنون هست که مال من هر دو زنون هست و اون مدلی که لنز داره واقعا نور کور کننده و قویی داره و در عین حال مصرف باطری بسیار ناچیزی داره ! ( هم مدلهای ال ای دی و هم مدلهای زنون مصرف انرژی بسیار پایینی دارن ) من یادم نیست یا 15 تومن خریدم یا 9 تومن ! ولی بدنه فازی داره و تا حالا به مشکل نخوردم باهاش . مدارشم من دیدم ساده هست یه ترانزیستور و یه خازن داشت اگه اشتباه نکنم سامان در این مورد می تونه بهتر کمک کنه . خیابون ولیعصر تهران اون مغازه هایی که لوزام کوهنوری میفروشن یه مدل از اونهایی که روی سر می بندن گذاشته بود معلوم بود کارش خیلی تمیز و عالیه 50 یا 60 تومن بود عمر باطریش 120 ساعت !!!! کاملا ضد آب و برد نورش اگه اشتباه نکنم 60 متر بود !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
alirezak2, mohammad1365, SAMAN

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 آذر 1389 06:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه