درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

پست توسط mahdi_naderi » چهار شنبه 24 آذر 1389, 6:38 pm

میخواستم از اساتید و متخصصین الکترونیک خواهش کنم :
ساخت یه چراغ قوه دستی کوچک ولی بسیار پرنور رو توضیح بدن.
آخه یه شب دست یه نفر یه چراغ قوه دیدم که روشنش که کرد مثل یه خورشید سفید جولو رو به صورت یه خط مخروطی تا درو دست روشن کرد. ازش گرفتم یه نگاه انداختم ببینم چه سیستومیه که مشخصات زیر رو تونستم ازش در بیارم:
بدنه فلزی مشکی به قطر 5cm و طول 20cm - شارژ توسط برق 12vdc - دارای تنها یک led در ته کاسه چراغ.
ازش پرسیدم که از کجا و چند خریده :گفت 50 دلار از امارات. که اینجاش بدترین ضذ حال بود . البته یه بفرما شهرستانی ضد ولی .....نشد دیگه
از اون شب این چراغ قوه قلمبه شده چسبیده بیخ گلوم . خواهشا هر کس چیزی در مورد ساختن یه همچین چیزی میدونه برام توضیح بده .سپاسگذارم

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12008 بار
تماس:

Re: درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

پست توسط Mohammad 1985 » چهار شنبه 24 آذر 1389, 7:30 pm

توی بازار ایران هم هست نظامی فروشها یا لوازم شکاری و کوهنوردی فروشها دارن من خودم دو مدلشو دارم یکی دارای لنزی هست که نور رو پخش یا متمرکز می کنه و یکی معمولی دو نوع داریم از این نوع چراغ قوه ها که یکی ای ای دی و یکی هم زنون هست که مال من هر دو زنون هست و اون مدلی که لنز داره واقعا نور کور کننده و قویی داره و در عین حال مصرف باطری بسیار ناچیزی داره ! ( هم مدلهای ال ای دی و هم مدلهای زنون مصرف انرژی بسیار پایینی دارن ) من یادم نیست یا 15 تومن خریدم یا 9 تومن ! ولی بدنه فازی داره و تا حالا به مشکل نخوردم باهاش . مدارشم من دیدم ساده هست یه ترانزیستور و یه خازن داشت اگه اشتباه نکنم سامان در این مورد می تونه بهتر کمک کنه . خیابون ولیعصر تهران اون مغازه هایی که لوزام کوهنوری میفروشن یه مدل از اونهایی که روی سر می بندن گذاشته بود معلوم بود کارش خیلی تمیز و عالیه 50 یا 60 تومن بود عمر باطریش 120 ساعت !!!! کاملا ضد آب و برد نورش اگه اشتباه نکنم 60 متر بود !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member

Re: درخواس کمک برای ساخت چراغ قوه همراه

پست توسط mahdi_naderi » یک شنبه 24 بهمن 1389, 3:49 pm

سپاسگذار ميباشم

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای آنالوگ و دیجیتال”