در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

کشف ارتباط طول عمر و درک طعم تلخی

توسط dolphine » جمعه 26 آذر 1389 19:43

                                                                                                                                                                                                   

کشف ارتباط طول عمر و درک طعم تلخی

پژوهشگرانایتالیایی در بررسیهای خود دریافتند افرادی که توانایی بالایی در درک طعمتلخ دارند با احتمال بیشتری نسبت به سایر افراد می توانند تا سن 100 سالگیعمر کنند.


به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دپارتمان بیولوژی دانشگاه پیزا در بررسیهایخود یک تغییر ویژه را بر روی یک ژن گیرنده طعم تلخی یافتند که این تغییرژنتیکی در افراد 100 ساله وجود دارد.
این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "ما می توانیم پنج طعم بنیادییعنی شیرینی، شوری، ترشی، تندی و تلخی را درک کنیم. اما در حقیقت بیشترژنهای انسان که در درک طعم دخالت دارند برای درک طعم تلخی هم متخصص شدهاند."
به گفته این محققان، 25 طبقه از مواد تلخ وجود دارند که انسانها میتوانند این 25 گروه را برپایه تغییرات ژنتیکی که دارند درک کنند. ایندگرگونیهای ژنتیکی موجب می شود که اشکال مختلف تلخی با حساسیتهای مختلفیدرک شوند.
نتایج این بررسیها نشان داد که هر یک از انسانها طعم ها را به روشیمتفاوتی درک می کند و به همین علت است که بعضی از افراد کاملا از درک تلخیعاجزند و برخی دیگر حساسیت بسیار بالایی نسبت به درک این طعم دارند.
میرات ژنتیکی که درک طعمها را امکانپذیر می کند بر روی عادات غذایی وبه روشی مثبت یا منفی بر روی بسیاری از شاخصهای سلامتی مثل کلسترول، وزنبدن و حتی طول عمر اثر می گذارد.
این محققان افزودند: "تاکنون تصور می شد که توانایی ما برای درک موادتلخ برای جلوگیری از بلع مواد سمی است. درحالی که به تازگی کشف شده است کهژنهای مسئول درک طعم تلخی حتی در روده و پانکراس نیز بیان می شوند وبسیاری از عملکردهای مهم فیزیولوژیکی مثل حرکات حلقوی روده و معده،متابولیک و کنترل سطح انسولین خون را تنظیم می کنند."
اکنون نتایج این تحقیقات جدید نشان می دهد که بین روشی که افراد ازطریق آن طعم تلخی را درک می کنند و حالت سلامت آنها یک ارتباط نزدیک وجوددارد.
براساس گزارش لاستمپا، این دانشمندان با انجام تحقیقاتی بر روی 600سالمند دریافتند که یک تغییر ویژه بر روی یک گیرنده طعم تلخی در افرادبالای 100 سال بسیار شایع است. به این ترتیب این تغییر ژنتیکی می توانداکسیر طول عمر این افراد باشد.==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
oweiys, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان