در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: درخواست از دوستانی که ماهنامه جنگ افزار رو می خونند

توسط typhoon » سه شنبه 2 اسفند 1390 23:18

نمی خواستم این تاپیک رو بالا بیارم ولی:

یک مطالب دردناکی در مورد بی مهری به دو پروژه ملی در این شماره مجله هست که لازم دیدم اطلاع رسانی کنم ، تا همه بخونند.شماره 87 مجله رو بخونید و مقاله در مورد سلاح های انفرادی ملی :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Ph.Sepehr, wild-bear

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » چهارشنبه 3 اسفند 1390 13:34

راستش من اصلان نفهمیدم که کی این مورد رو نوشته یا شاید هم من یکمی قاتی کردم ولی کلا ماه نامه ی خوبی هست
اگه یه مورد دانلودی هم داشته باشه واقعا عهالی میشه و در مورد تانکهای جنگ سرد باید بگم که اطلاعاتشون واقعا کمه و خوب نیست ناقصه
اما کلا ممنون  :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 3 اسفند 1390 13:46

سردبیر مجله اون مطلب رو نوشتن که خودشون جزء طراحان سلاح بودن :-o

DJ Dani, ne13, mojtabba

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 4 مرداد 1391 22:00

سلام

درشماره جدید جنگ افزار ( شماره 92 ) قسمت نخست مقاله ای با نام سناریوهایی برای دفاع از جزایر خلیج فارس به قلم آقای کاوه احمدی علی آبادی چاپ شده است که بخش اعظم آن به گزارش معروف سال 2006 ( به عبارتی اواخر 2005 ) رژیم جعلی صیهونیستی درباره توان هوایی جمهوری اسلامی ایران اختصاص پیدا کرده است .
مگر در صحت این گزارش شک و تردید وجود ندارد که مقاله مذکور بر پایه ی آن استوار گردیده است ؟
آخرين ويرايش توسط Sami 1993 در چهارشنبه 4 مرداد 1391 23:26, ويرايش شده 1 در کل.

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, mehdighorbani, DJ Dani

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » چهارشنبه 4 مرداد 1391 22:14

من عصر امروز ، بعد از مطلع شدن از این موضوع ، خواستم به اطلاع آقای اشرفی برسونم ، ولی تا این لحظه که نشده ، با این حال از مجتبی میخوام که پیگیری کنه.
بارها خدمت مسئولان عزیز مجله عرض کردم که مقالاتی که در حوزه هوانوردی هست ، حداقل توسط یک نفر که مطلع و آشنا به حیطه اون باشه ، خصوصا نیروی هوایی ایران ، مطالعه بشه ، در مواردی مانند جنگنده های فراری عراق ، از خود آقای تقوایی خواسته شد که بیاد و نوشته اش رو منتشر کنه که دچار کمی و کاستی نشویم ، یعنی تا این حد سعی در دقت و اهمیت به اصل موضوع می باشد.
ولی در این مورد ، واقعا تعجب میکنم که چه اتفاقی افتاده که یک گزارش اکسپایر شده قدیمی که 100% دروغ هست رو به عنوان یک مطلب قابل استناد بررسی و به چاپ رساندند!
با این حال ، بنده هم پیگیری می کنم تا یک جواب روشنی پیدا کنیم.
:razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nima-rad, KH.I.A.2500, Sami 1993, interceptor, bravo, un4given.1991, apadana11, ne13, typhoon, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 4 مرداد 1391 23:36

سلام به دوستان
بنده واقعا نمی دونم چی بگم، فقط می تونم به نوبه خودم از دوستان به دلیل چاپ یک چنین مطلبی عذر خواهی کنم. سعی می کنم به مسئولین مجله دسترسی پیدا کرده و اطلاعات بیشتری رو در مورد این داستان پیدا کنم.....................

فقط می تونم بگم: متاسفم!!!!!!!!!!!!!! ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, KH.I.A.2500, hf22, ne13, DJ Dani

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » پنج شنبه 5 مرداد 1391 10:02

سلام به دوستان
بنده با سردبیر مجله صحبت کردم  ایشون گفتن که مطلب رو دیدن و از نظر ایشون مشکلی در کار نبوده. با عرض معذرت توضیح بیشتری نمی تونم بدهم.

Sami 1993, CAPTAIN PILOT, crackxy, hf22, nima-rad, DJ Dani

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » پنج شنبه 5 مرداد 1391 13:07

سلام.
لطفا توی این مجله از ناوشکن ها و ناوچه ها هم مطالبی قرار بدید.

Major

Major

no avatar
156

تشکر کرده: 438 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 16 مرداد 1388 19:57

آرشيو سپاس: 1472 مرتبه در 99 پست

توسط apadana11 » پنج شنبه 5 مرداد 1391 16:14

typhoon عزیز
دلیل ایجاد این پست شناخت نسبی است که از شخصیت شما دوست گرامی پس از 3 سال عضویت در سنترال کلابز دارم.مجتبی عزیز،ضمن تآیید گفته های DJ Dani گرامی باید اضافه کنم که این اولین باری نیست که این شخص مقالاتی جالب توجه!!! در مجله ای که شما در آن حضور دارید به ثبت رسانده.در شماره 88 مجله در مقاله ای تحت عنوان<جنگ،از تور تا شبکه> جملاتی آنچنانی به چشم می خورد مانند:موشک های شلیک شده از لیبی که از موشک های پیشرفته روسی بودند،هیچ یک به هدف نخوردند،حتی یک مورد.به عبارتی دیگر،اگر آنان موشک ضد هوایی داشتند یا نداشتند،تفاوتی در رزم با ناتو نمی کرد و تنها تفاوت در هزینه های خرید و شلیک موشک های لیبی بود. ویا در جای دیگری آورده:اما در شرایط جنگی،قایق که سهل است،پیشرفته ترین زیردریایی هایتان نمی توانند مزاحمتی برای ناوهای آمریکایی فراهم آورند.ادعایی که حتی کارشناسان ایالات متحده هم  آن را بر زبان نیاورده اند.  
typhoon گرامی،حتمآ شما هم با این سخن  موافقید که نه S-200 های متعلق به دهه 60 یا 70 بدون به روزرسانی قزافی و نه موشک های اسکادB  یا C او،هیچ یک تسلیحاتی پیشرفته  محسوب نمی شوندو...... طبیعتآ این گونه جملات به همان اندازه ارزش علمی دارند که جملات برخی عزیزان در لگن یا آهن پاره خواندن ناوهای هواپیمابر آمریکایی.واین موارد قاعدتآ برای یک مجله تقریبآ تخصصی امتیاز مثبتی محسوب نمی شود.
موفق باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب apadana11 تشکر کرده اند:
zzvf, typhoon

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » پنج شنبه 5 مرداد 1391 19:17

دوست خوبم.
جناب خاجی در ماهنامه یک نویسنده هستند و تنها در هیئت تحریریه ماهنامه هستند.
بزرگان دیگری مثل آقای جهانپناه ، آقای تارخ ، آقای کیانی و ...  هم حضور دارند و بنده هم در کنار این عزیزان ، اندک مطالبی رو نوشتم.
اما در مورد سیاست ماهنامه و اینکه چرا یک مطلب چاپ میشه یا نمیشه ، این عزیزان نمی تواند پاسخگو باشند و در این زمینه با خود مجله باید مکاتبه صورت پذیرد ، یک بحثی شد و مجتبی هم پیگیری لازمه رو کرد و عین جوابی رو که شنیده بود مطرح کرد.
در مورد جناب کاوه احمدی علی آبادی و مطلبشون ، در نظر داشته باشید که نوشته های جالب و تحلیلی خوبی رو ازشون دیدیم ، خصوصا یک مطلب که در مورد حمله به کشور ما و نحوه پاسخ دادن بود که انصافا خوشم اومد.
اما به چه دلیلی و در برخی موارد روی مطلبی اصرار می شود در حالی که  کاملا واضح هست ، نمی توان به آنها استناد کرد چرا که کاملا مردود هست و دلیل چاپ آن چیست و ... بهتر از بگذریم ، به هر حال در هیچ مجله الزاما نمی شود همه نوشته ها را پذیرفت و شاید برای آنها دلایلی وجود دارد که خواننده اطلاعی ندارد.
با این حال مطلب چاپ شده ،صحبت های شما خوانندگان هم کاملا صحیح و به جا هست ، اما به نظر من بهتر است پی موضوع رو نگیریم یا اگر بنا به این کار هست به طور رسمی انجام پذیرد چرا که جناب خاجی و سایر دوستان تنها منتقل کننده صحبت های شما عزیزان هستند و در روند تصمیم گیری کلی هیچگونه دخالتی ندارند ، با این حال توجه شما خوانندگان محترم و ارائه نظراتتون و انتقاداتی که دارید کاملا صحیح و به جا هست و بنده به نوبه خودم تشکر می کنم که تا این حد در سطوح دانش نظامی اطلاعات دارید و امیدوارم از این به بعد نویسندگان محترم در تمامی مطالب آن چیزی را بنویسند که مواردی مانند این را در خود نداشته و بتوان به آن استناد کرد و کاملا پذیرفت.
به هر حال این مجله ، در اصل متعلق به خوانندگانش هست و شما حق نظر دادن در مورد مطالب رو در تمام سطوح دارید.
خوش باشید.
:razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
typhoon

Major

Major

no avatar
156

تشکر کرده: 438 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 16 مرداد 1388 19:57

آرشيو سپاس: 1472 مرتبه در 99 پست

توسط apadana11 » پنج شنبه 5 مرداد 1391 21:26

DJ Dani گرامی
منظور بنده هم این نبود که بخواهم  شخصیت کسی را که نمی شناسم زیر سئوال ببرم و  تعصب خاصی هم نسبت به موضوعی ندارم.تنها منظوری که داشتم ارتقا سطح مطالب این مجله بود.به هر حال منظور شما رو گرفتم دوست عزیزم :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب apadana11 تشکر کرده اند:
DJ Dani, typhoon

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » پنج شنبه 5 مرداد 1391 21:50

سلام

دوست عزیز و گرامی جناب apadana11
از شما به دلیل دقت نظرتون تشکر می کنم و همچنین از دانیال عزیز در مورد پستی که دادند. والا مسائل مجله جنگ افزار و صحبتهای اطراف اون بسیار زیاد است. به هر حال هدف بنده هم از به وجود آوردن این تاپیک ایجاد پلی بین مخاطبین و مجله بوده. در هر حال همان گونه که دانیال عزیز مطرح کردند بحث سیاست گذاری های مجله جنگ افزار بحث بسیار پیچیده تری است و از محدوده اختیارات بنده و یا سایر دوستان هیئت تحریریه خارج است. بعضی از مسائل به قولی قصه ها و غصه هایی است که باید پیش خود انسان بماند. ماهنامه جنگ افزار و شخص آقای نوپور اشرفی خدماتی را به این سرزمین ارائه کردند که سالها بعد اثرات آن مشخص می شود. شاید تصور کنید که علت بیان این جمله این است که بنده در این مجله حضور دارم اما حقیقت این است که دلیل حرف من چیز دیگری است. زمانی که در نمایشگاه مطبوعات در غرفه مجله حضور پیدا می کردم و می دیدم افرادی از تمام گروه های سنی و یا حتی بانوانی که طرفدار مجله بودند و با علاقه آن را هر ماه مطالعه می کردند هم احساس شادی می کردم و هم به این مسئله پی می بردم که این مجله چه حرکت مثبتی را آغاز کرده است. البته در این میان نقص و مشکلات نیز قراوان است و بنده و حتی جناب اشرفی نیز بر این امر واقف هستند. در هر صورت به دلیل دلایلی بنده خیلی نمی تونم بحثهای مطرح شده در مورد مجله با جناب اشرفی رو در این جا و یا جای دیگر مطرح کنم. دوست عزیز و البته سایر دوستان گرامی، حرف و بحث در مورد این مجله زیاد است. بنده بسیار امید دارم تا اگر ممکن شود امثال مجله در نمایشگاه مطبوعات شرکت کند و در آنجا از نزدیک با بسیاری از دوستان از نزدیک آشنا شده و به بحث بپردازیم.

باز هم از دوستان تشکر می کنم. :razz:  :razz:  :razz:

apadana11, un4given.1991, ASHKAN95, KH.I.A.2500, nima-rad, DJ Dani

قبليبعدي