انتشار انیمیشن شبیه ساز سقوط هواپیمای رییس جمهور لهستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

انتشار انیمیشن شبیه ساز سقوط هواپیمای رییس جمهور لهستان

پست توسط cheka » جمعه 24 دی 1389, 3:11 am

تصویر

به دنبال اعتراض اخیر دولت لهستان درباره ی کافی نبودن تحقیقات مسئولان هوایی روسیه درباره ی علت سانحه ی هوایی سال گذشته که منجر به مرگ لخ کاچینسکی ، رییس جمهور سابق لهستان و 94 نفر دیگر از مقامات بلند پایه ی لهستان شد ، کمیته ی هوانوردی بین المللی (MAK) روسیه با انتشار یک انیمیشن، وضعیت و موقعیت هواپیمای حامل رییس جمهور لهستان از زمان ورود به حریم هوایی روسیه تا زمان سانحه شبیه سازی کرده . در این گزارش خطای انسانی علت اصلی سانحه اعلام شده .

در این انیمیشن که با موافقت مقامات روسیه و لهستان ، ارتباطات رادیویی لحظه به لحظه میان خلبان هواپیمای توپولف-154ام ریاست جمهوری لهستان و ایستگاههای زمینی نیز اضافه گردیده ، نشان داده میشود که خلبان لهستانی هواپیما علی رغم هشدارهای مکرر درباره ی وضعیت نامناسب جوی و مه غلیظ توسط مسئولان برج مراقبت و یک هواپیمای دیگر که پیشتر در فرودگاه اسمولنک فرود آمده بود ، تصمیم به فرود در فرودگاه میگیرد که ظاهرا علت این تصمیم فشار مقامات لهستانی به خلبان بوده ، چنانچه همانطور که در ارتباطات رادیویی نیز مشخص بود ، افراد دیگری بجز خلبان هواپیما ، از جمله فرمانده نیروی هوایی لهستان که مشروبات الکلی مصرف کرده بود ، با حضور در کابین خلبان و فشار بر وی برای فرود در فرودگاه مقصد ، باعث افزایش استرس خلبان و از دست دادن قدرت تصمیم گیری و واکنش مناسب شده اند .

در این گزارش MAK ، دید ناکافی خلبان در هنگام فرود ، تصمیم گیری و واکنش نامناسب خلبان به هشدارهای مکرر مسئولان ترافیک هوایی و سیستم هشدار دهنده ی خودکار هواپیما و کاهش ارتفاع سریع هواپیما در هنگام فرود (دو برابر نرخ کاهش ارتفاع معمول در هنگام فرود) از علل این سانحه اعلام گردیده اند .

بنابر گزارشات ، نخست وزیر لهستان شب گذشته برای بررسی گزارش کمیته ی روسی و اعلام پاسخ ، با وزرای خود جلسه ی فوق العاده برگزار کرده ، هرچند که جاروسلاو کاچینسکی ، برادر رییس جمهور سابق لهستان ، کاندیدای ریاست جمهوری دوره ی اخیر و از مخالفان دولت کنونی لهستان ، با برگزاری یک کنفرانس خبری ضمن رد گزارش کمیته ی روسی ، از واکنش کند دولت لهستان به این گزارش به شدت انتقاد کرد .

لینک انیمیشن شبیه ساز سقوط هواپیمای رییس جمهور لهستان : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”