جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captain

no avatar
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 17:12

آرشيو سپاس: 579 مرتبه در 56 پست

Re: توهين مغرضانه ي عصر ايران به لوگوي ايران اير

توسط Capello » يکشنبه 26 دی 1389 14:46

farhadiannn نوشته است:من مسخره کردن ارم را محکوم می کنم چون تاریخ درخشانی داره
اما واقعا تا کی قراره ما به گذشته های دور افتخار کنیم؟ مسئولین ایران ایر اگر به راستی میهن پرست و متعصب هستند چرا این هواپیماهای از رده خارج را بازنشسته نمی کنند و در کمال راحتی می فرمایند اصلا سن هواپیما مساله ای نیست فقط باید اورهال بشه و دیگر مشکلی نیست؟! اگر اینطوره واقعا پس ایرلاین های دیگر دنیا عقلشان کم است که پس از چند سال هواپیماهای قدیمی را بازنشسته کرده و هواپیمای نو می خرند؟؟ خب همه همین کار را بکنند دیگر!
مسئولین ایران ایر اگر به گذشته پرافتخارشان می نازند باید بدانند که گذشته ها گذشته و الان ایران ایر جزو پرخطرترین ایرلاین های دنیاست.
همچنین صحبت از تحریم ها در این زمینه کاملا انحرافی است.تحریم های ایران تنها شامل بخش نظامی می شود و ایران ایر می تواند با خرید هواپیماهای غیرامریکایی مانند ایرباس ناوگان خود را نوسازی کند.
هما متاسفانه در ایران هم اعتباری ندارد چه رسد به خارج از ایران.الان متاسفانه ارم ایران ایر شکوه و مهابت سابق را ندارد و تنها یک اثر دارد:پیرمردها و پیرزن هایی که سالهاست خارج از ایران بوده اند بعد از مدتها که این ارم را می بینند اهی کشیده و می گویند یادش بخیر!!همین!
متاسفانه جنبه انتقاد را هم ندارند و هرگونه انتقادی سانسور می شودچرا؟ به اعتبار گذشته!
فقط یک نصیحت به دوستان ایران ایری می کنم:اینقدر به پشت سر نگاه کردید که از جلوی پایتان غافل شدید.شما ماندید و یک غرور خیالی و یک عالمه مشکل واقعی ومردمی که مهمترین سرمایه شما هستند اما برایشان احترامی قائل نیستید_ نحوه برخورد مسئولین ایران ایر وقتی هواپیما تاخیر دارد و ساعتها معطل می شود را به یاد بیاورید؟_ توقع نداشته باشید مردم برای شما احترام قائل بشوند.
امیدوارم این سانحه باعث بیداری هما شده و بار دیگر شاهد اعتلای این ایرلاین از نفس افتاده شویم.
باز هم مسخره کردن لوگوی هما را محکوم می کنم.

در ابتدا بابت محکومیت این عمل شنیع از شما تشکر مینکم.

ببینید دوست من . ارلاینهای خارجی بزرگ ( تاکید میکنم بزرگ و صاحب نام ) هواپیماهاشون رو به این دلیل بازنشسته میکنند که هواپیما بعد از یک سنی هزینه تعمیرات و نگهداریش و مصرف سوختش نسبت به در آمدی که تولید میکنه بیشتر میشه ... آبا این دلیل بر نا امنی آن هواپیماست ؟
قطعا خیر . اجازه بدید دلیل وقوع این سانحه مشخص بشه ... بینیم آیا سن هواپیما در سانحه دخیل بوده یا نه ؟ مگر نقص فنی برای هواپیمای مدرنی مانند 380 بوقوع نپیوست ؟ اینها را برای توجیه خدمتتان عرض نمی کنم دوست خوبم.

دوست عزیزم همه ما علاقه داریم مدرن ترین و جدید ترین هواپیماهای دنبا را در ناوگان هوایی کشور علی الخصوص هما ببینیم .
نمی توانید کسی را پیدا کنید که خواهان این موضوع نباشد .
در مورد خرید هواپیماهای جدید . اصولا امکان این که ایران ایر خرید های خوبی بتواند انجام دهد زیاد نیست . ایران ایر جزوی از دولت تحریم شده ججمهوری اسلامی ایران است و  بند بند هما زیر تحریم های سنگین تحت فشار است .
ایران ایر در زمان دولت آقای خاتمی که کشور زیر بار تحریم های امروزی نبود اقدام به خرید 4 فروند A330 و 10 فروند A321  کرد . ولی تحویل هواپیماها به دلیل کارشکنی آمریکا امکان پذیر نشد . این از هواپیماهای نو . در مورد هواپیما های دست دوم هم طبق قانون آمریکا ایران میتواند هواپیمای بالای 7 سال رو با واسطه خریداری کند ولی این فقط یک برگ کاعذ است . در عمل طور دیگری رفتار میشود که ایران حتی نمی تواند قطعات مورد نظر خود را تامین کند و یا MD های 20 ساله را با رجیستر ایرانی به پرواز در آورد . و یا نمونه روشن آن 400-747 های 18-19  ساله ماهان هستند که نزدیک 2 سال است به دلیل مشکل تحریم زمینگیر هستند و تمامی خدکه کاکپیت در حال انتقال به تایپ 310 و 600-300 هستند .
پس مشکل وجود دارد دوست خوبم . در مورد ایرباس های دست دوم هم باز ایران ایر مشکل دارد . و چند فروند 320 ای هم که وارد شدند از طریق هواپیمایی ماهان خریده شدند و واسطه آن کسان دیکری بودند . که البته بجز یک فروند بقیه هم سن کمی ندارند .
در مورد مشکلات مدیریت با شما تا حدودی موافقم
بنده مشکلات مدیریتی را در این ایرلاین قبول دارم و سرم را زیر برف نکرده ام چون تقریبا از اتفاقات درونی شرکت با خبر هستم.
که میتوان باند بازی و مدیریت مقطعی  و افراد غیر متخصص که زمام کار را بر عهده میگرفتند ( بجز آقای پرورش که بعد از مدتها اولین مدیر عاملی بودند که واقعا همایی هستند ولی ایشان هم مشکلات زیادی پیش پا دارند )  , را  ازجمله این مشکلات برشمرد.

و در نهایت این عمل رو دوباره محکوم میکنم.
به عنوان انجمن هوافضای پارسی تا جایی که امکان داشته باشد این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
http://www.aerospacetalk.ir/forum

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Capello تشکر کرده اند:
saeed_saba, Shahbaz, atlantik, farhadiannn, moha684, An225, Mohammad 1985, كيارش, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, sokuteasemuni, ARafiee, Hannover96, Hashashin

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 26 دی 1389 17:21

کی بود من هی گفتم حیف وقت که در عصر ایران تلف شود ... عده ای از دوستان به دل گرفتند ... من یک پیشنهاد دارم بهتره نام سایتش را عوض بکنند و بگزارند: عصر کودکان ایران  :-)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mehdighorbani, Hannover96, atlantik

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
123

تاريخ عضويت

شنبه 24 مهر 1389 19:41

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 84 پست

توسط farhadiannn » يکشنبه 26 دی 1389 17:45

ممنون از توضیحاتتون
بدنیست درمورد نوع تحریم ها و نحوه برخورد ایران ایر در سایتتون مطلبی بنویسید چون شایع هست که ایران ایر به راحتی توان نوسازی ناوگان را دارد اما اینکار را نمی کند چون با واسطه های خاصی کار می کنه
گسترش این قبیل شایعات خیلی باعث سلب اعتماد مردم میشه
در مورد ان ارم من نکته ای را بگم و ان اینکه مدتها قبل این تصویر توهین امیز را دیده بودم.(یعنی قبل از این سقوط) در یک سایت جنجالی که ف_*ل_ن*__ر هم هست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farhadiannn تشکر کرده اند:
Capello

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 27 دی 1389 00:48

RAHVAR نوشته است:ولی بازم دارن به سخره میگیرن
http://www.asriran.com/fa/news/153098/% ... 9%86%D8%B2

ادامه میدن ؟ یعنی باید همه لال بشن ؟! آقا جون طنز نوشته خودشم بالاش نوشته طنز ! این چیزا تو ایرانه فیلمهای کمدی خارجی رو آدم میبینه لذت میبره  از ریس جمهور تا پلیس کیل ارتش دکتر بقال کوپن فروش میوه فروش دانشمند گربه سگ و خرس کفتر مردم و درو دیوار رو به مسخره میگیرن !
هیچ کس هم هیچی نمیگه ! اما ایران ! چهارتا پزشک میشینن توی توی مجلسی که مهران مدیری در مرد هزار چهره داره توش به عنوان پزشک سخنرانی میکنه ! صدای جامعه پزشکی درمیاد 60 تا دکتر در اعتراض به این عمل خودکشی می کنن ! 7000 تا استعفا میدن ! 6000 تا 170000 تا از مریضهاشون که از این سریال خوششون اومده بوده رو میکشن !
تو یه سریالی شیطان در نقش وکیل مدافع ظاهر میشه ! جامعه وکلا اعتراض می کنن ! 125 ویکل خودکشی 652 نفر توسط وکیلها کشته میشن ! 90000 وکیل استعفا میدن ! 250 وکیل خودشون حکم اعدام برای موکلشون که اون سریال رو نگاه کرده صادر می کنن !
به هر چی گیر بدن اون صنف صداش درمیاد ! ( حالا نیس همه هم کمال مطلق هستن ! )
و...
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
shaman, saeed_saba, pedmehr, cheka

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » دوشنبه 27 دی 1389 03:16

باز هم جمع دوستان جمع است!

کاپیتان عزیر با حرف های شما موافق هستم در مورد مسئولین اما!

انگار برخی دوستان عزیز ما فراموش کرده اند که صنعت هوایی کشور از حدود سال 1359 در تحریم است و شرکت های بوئینگ و ایرباس اجازه فروش لوازم یدکی و خود هواپیما را به ایران ندارند به دستور امریکا!
برخی دوستان خیانت اشکار عده ای را زمانیکه برای خرید شرکت سازنده فوکر اقدام شد و با باند بازی و حربه های گوناگون جلوی ان را گرفتند تا مبادا جلوی رانت خواری برخی گرفته شود را از یاد برده اند یا شاید سن ایشان قد نمیدهد!
اگر شما به اصطلاح منتقدین در شرکت فارسکو(فجر اشیان) رفت و امد داشتید و از اوضاع و احوال انجا با خبر بودید اینگونه به صنعت هوایی کشور ناجوانمردانه همانند رسانه خائن عصر ایران نمیتاختید! اگر امروز هواپیمایی هست که پرواز میکند به برکت زحمات شبانه روزی عده ای در فارسکو،ایران ایر و دیگر سرویس دهندگان و اورهال کنندگان داخلیست که با قیمیت واقعا گذاف هنوز اعتبار هوایی ایران را سرپا نگه داشته اند.

شما اگر اعتراضی دارید کمپینی تشکیل دهید و به وزرات امور خارجه امریکا ایمیل بدهید و برای رفع تحریم هواپیماهای مسافربری که بر خلاف تمام قوانین بین المللی و ایکائو است اقدام کنید نه اینکه مغرضانه به زحمت کشان این مرز و بوم حمله کنید و ندانسته سخن بگویید.
یعنی به ذهن شما خطور نمیکند که امکان تعویض هواپیما ها نیست و گرنه متصدیان این امر در ایران ایر،ایران ایر تور،ماهان و شرکت فرودگاه های کشور و سازمان هواپیمایی سالها قبل اقدام به خرید هواپیماهای نو میکردند؟

برای عصر ایران و تمام کسانیکه ندانسته و کور کورانه بجای انتقاد تخریب میکنند و میخواهند در این اشفته بازار از اب گل الود ماهی سیاسی شکار کنند و عقده گشایی کنند طلب مغفرت میکنم.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
atlantik, Capello, ARafiee, cheka

Major

Major

نماد کاربر
306

تاريخ عضويت

يکشنبه 14 تیر 1388 17:38

تهران

آرشيو سپاس: 1030 مرتبه در 251 پست

توسط Top Speed » سه شنبه 28 دی 1389 01:23

تحریم پدر هواپیما های ما رو در آورده.
یکی از نزدیکان ما لندن زندگی میکنه و میگه هواپیماها در هربار فرود لاستیکاشون عوض میشه. هواپیما های ما چند بار؟
بار اول که سوار هواپیما شدم یه یاک 40 بود . تا به مقصد برسم جونم دراومد . آخه یه هواپیما مثل یاک یا توپولف یا مک دونل داگلاس چقدر عمر داره؟
انتقاد ها بجاست اما باید از حق دفاع کنیم . هما که این همه سال با این هواپیما های له و لورده چونه زده حقش این طور بی احترامی نیست .
اما مسئولان هم باید فکری بکنند وقتی این همه سرمایه میزارن تا یه جنگنده رادار گریز مثل شفق رو در داخل تولید کنند با کمی سرمایه و تلاش بیشتر هم میتونند یه هواپیما مسافربری نونوا تولید کنند. همین ایران 141 اگه تولید بیشتر داشته باشه بازم یه چیزی . ما انتظار نداریم بویینگ بسازن.

>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<<
..................................................................

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
341

تشکر کرده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1388 09:14

آرشيو سپاس: 1369 مرتبه در 262 پست

توسط saied tomcat » سه شنبه 28 دی 1389 09:05

با سلام خدمت کلیه دوستان سایت عصر ایران بدلیل همین ایرادات و اشکالات و بعضا انتشار اخبار کذب در تحریم چند سایت مختلف می باشد اگه دوستان همککاری کنند این تحریم به این مرکز هم کشیده بشه کسانی که موافقند بگن
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<

نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saied tomcat تشکر کرده اند:
shapooor

قبلي