در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

چگونه بهترين ميزبان را انتخاب كنيم

توسط Mahdi1944 » جمعه 12 اسفند 1384 07:00

منبع: www.iritn.com

هرگز تنظيمات دو سايت را مشابه نمي بينيد، زيرا هر سازمان و شخصي به تنظيمات ميزبان متفاوتي نياز دارد. انتخاب يك ميزبان خوب، به دانش زيادي نياز ندارد. به شرطي كه در انتخاب آن دقت زيادي به كار بريد.
پيش از هر چيز از خودتان بپرسيد كه آيا وب سايتتان را براي ميزباني يك تشكيلات مي خواهيد؟ تنها مي خواهيد و يا مي خواهيد به عنوان يك مركز تحقيقاتي از آن استفاده كنيد؟
از عوامل مؤثر در انتخاب نوع ميزبان، قابل اطمينان بودن و پشتيباني شدن از سوي آن است.
اگر مي خواهيد سايتتان در ۹۹% مواقع به راه باشد بايد آن را از يك مركز تخصصي كه از تجهيزات قوي و قابل اطمينان، ديواره هاي آتش و ارتباط هاي چند جانبه به اينترنت برخوردار است تهيه نماييد.
اما اگر بخواهيد سايتتان را با اجزايي كه صرفاً خودتان مي خواهيد، بسازيد بايد نگران خيلي چيزها باشيد. در بيشتر مواقع انتخاب درست اين است كه با يك مركز ميزباني تجاري كار كنيد، زيرا خيلي گران نيستند و شما همواره مجبور نيستيد كه يك قرارداد درازمدت( در اين بازار پررقابت) با آنها ببنديد.
اما اگر نگران خيلي چيزها از جمله به موقع بالا آمدن سايتتان نيستيد و مي توانيد با مشكلات هر از گاهي آن بسازيد، بهتر است يك اتصال ADSL و يك خط اجاره اي بگيريد و آنرا براي خودتان ايجاد كنيد، حتي در كنار خدمات ديگري كه انجام مي دهيد (البته اگر سرعت دستگاه تان خيلي كم نباشد).
اما اگر مي خواهيد سايتتان را خارج از يك مركز ميزباني داير كنيد، اين حق انتخاب را داريد كه آن را در سرور خودتان ايجاد كنيد و يك فضاي Rack و اتصال اينترنت اجاره كنيد- اين يعني مشاركت مكاني- يا آن كه فضاي مشتركي را از يك سرور كه متعلق به يك خدمات دهنده ديگر است و يا به اصطلاح مديريت خدماتي است شريك شويد.
بهترين امتياز مشاركت مكاني نسبت به اجاره همان فضا در يك سرور مديريت سرويس، ارزانتر بودن آن است. عيب آن اين است كه خودتان بايد آن را از نظر سخت افزاري و نرم افزاري پشتيباني كنيد و سرويس دهنده در صورت بروز اشكال، خدماتي به شما نخواهد داد.
امتياز خدمات مديريتي اين است كه سرويس دهنده موظف است كه مراقب راهبري سرور شما باشد و شما مشغول كار خود و صفحات وب تان باشيد. اين سطح از پشتيباني به مراتب گرانتر از مشاركت مكاني است. زيرا شما از ISP استفاده بيشتري مي بريد.
با يك سرويس مديريتي شما مي توانيد تصميم بگيريد كه تنها بخشي از يك سرور را اجاره كنيد و ماهيانه مبلغ كمتري بابت اجاره بپردازيد.
ولي كماكان از سطح بالاي پشتيباني برخوردار خواهيد بود. عيب اين روش اين است كه افراد ديگر مي توانند در همان دستگاهي كه بخشي از آن را اجاره كرده ايد هر كار ديگري انجام دهند و با شما باشند.
گام اول ) آنچه را كه مي خواهيد انجام دهيد
ممكن است نيازهاي شما بسيار زياد باشد، اما بايد مقدار بودجه اي كه براي اين كار در نظر گرفته ايد و قابل اطمينان بودن آن نيز مدنظر شما باشد. ناگزير بايد با چيزهاي سطح پايين بسازيد و در خانه ميزباني كنيد.
اگر طالب اطمينان بيشتري براي سايتتان هستيد، بايد فضايي را كه يك سرور شراكتي است اجاره كنيد. اگر نيازمند گارانتي خدمات و قابل اطمينان بودن هستيد ناگزير بايد از يك سرور اختصاصي استفاده كنيد و دسته چك تان را حاضركنيد.
گام دوم ) حالا ببينيد كجا مي توان آن را پيدا نمود
خوب جستجو نماييد و براي پيدا كردن مطمئن ترين شركت با دوستان و آشنايانتان مشورت كنيد و از خواندن مجله ها و كتابهاي موجود در اين زمينه غافل نشويد و اين موضوع را هرگز فراموش نكنيد كه هيچ گراني بي علت نيست؟
به ياد داشته باشيد كه بازار از آن مشتري است.
گام سوم ) به آينده بيانديشيد
اگر احتمال دارد كه بعداً بخواهيد در نحوه ميزبانيتان تغيير بدهيد، حتماً اين موضوع را بررسي كنيد كه آيا فروشنده شما مي تواند نيازهايتان را برآورده كند، يا اگر خواستيد كه كارتان را با تغييراتي به نحو ديگر ارائه دهيد و به قدرت و عرض باند بيشتري نياز داريد اين امكان در آينده وجود خواهد داشت. اگر به اندازه كافي آگاه باشيد حتماً مي توانيد از همه اين امكانات بهره مند شويد.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان