واتيكان خواستار گفت‌وگو با ايران شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

واتيكان خواستار گفت‌وگو با ايران شد

پست توسط Sami 1993 » شنبه 2 بهمن 1389, 3:50 pm

واتيكان خواستار گفت‌وگو با ايران شد
خبرگزاري فارس: پاپ بنديكت شانزدهم در پي اقدام الازهر در توقف گفت‌و‌گوهايش با واتيكان، از گفت‌وگو با ايران سخن به ميان آورد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه مصري "الاهرام "، پاپ بنديكت شانزدهم به كاردينال "پيتر توركسون " رئيس شوراي عدالت و صلح پاپ اعلام كرد كه گفت‌وگو با اسلام متوقف نشده است و آن به مصر محدود نمي‌شود. وي در ادامه به گفت‌وگو با كشورهاي مسلمان ديگر بويژه ايران اشاره كرد.

پاپ اين اظهارات را پس از اقدام الازهر در تحريم گفت‌وگو با واتيكان به دليل اظهارات جانبدارانه پاپ عليه مسلمانان و دخالت در امور داخلي مصر ابراز داشته است.

توركسون در گفت‌وگو با خبرگزاري ايتاليايي "انسا " گفت: هر كشوري حق دارد كه نظر خود را هرگونه كه تمايل دارد، اعلام كند و هيچ‌كس نمي‌تواند پاپ را از اين‌كه نظرش را درباره فرزندانش [اشاره به قبطي‌هاي ساكن مصر] به زبان بياورد، منع نمايد.

انجمن پژوهش‌هاي اسلامي در دانشگاه الازهر، دو روز پيش اعلام كرد كه گفت‌وگو با واتيكان را پس از اظهارات پياپي ضد اسلامي پاپ بنديكت شانزدهم متوقف مي‌كند.

اين انجمن با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد كه در نشست فوق‌العادة 20 ژانويه جاري به رياست شيخ احمد الطيب موضوع تعرض‌هاي پياپي پاپ بنديكت شانزدهم به اسلام بررسي شد.

پاپ در سخنانش مدعي شده است مسلمانان به غيرمسلماناني كه دركنارشان در خاورميانه زندگي مي‌كنند، ظلم وستم مي‌‌كنند.

الازهر و واتيكان سالي دوبار نشست‌هايي را براي بررسي همكاري‌هاي دوجانبه برگزار مي‌كنند.

پاپ در پي انفجار‌ اخير در اسكندريه مصر و هدف قرار گرفتن كليساي "قديسين " در شهر اسكندريه مصر، خواستار حمايت جهاني از قبطي‌ها شد و اظهارات مداخله جويانه‌اي ابراز داشت. اما دكتر "احمد الطيب " شيخ الازهر در يك نشست خبري از پاپ بنديكت شانزدهم بدليل موضع منفعلانه‌اش در قبال مسلمانان انتقاد كرد.

انتهاي پيام/++

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”