در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

ویکی لیکس روسی غوغا کرد

توسط RAHVAR » يکشنبه 3 بهمن 1389 21:50

با داغ شدن بازار افشاگری هایی از جنس ویکیلیکس یک پایگاه اینترنتی در روسیه با نام رولیکس اعلام موجودیت کرده وادعا کرده است به زودی اسناد بیشتری از ساکنان کرملین منتشر خواهد کرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی - خبری ایران بالکان (ایربا) این پایگاهاینترنتی که مشابه ویکی لیکس طراحی شده و حتی نام خود را به آن شبیه ساختهاست به تازگی با انتشار تصاویری از یک ویلای بسیار گران قیمت که گفته میشود متعلق به پوتین است به یکی از پربیننده ترین سایت های اینترنتی تبدیلشده است. این پایگاه اینترنتی مطالب خود را با چاپ تصویری از ولادیمیرپوتین اغاز کرده است اما دلیلی در خصوص اینکه پوتین مالک یک ویلای واقعاپیشرفته در سواحل دریای سیاه است ؛ ذکر نکرد .با این همه تصاویر مربوط بهاین ویلا بسیار سریع در سراسر اینترنت منتشر شد.
براساس ادعای این پایگاه اینترنتی ارزش این ویلا حدود یک میلیارد دلاربراورد شده است . انتشار این خبر باعث شده است پایگاه اینترنتی رولیکس بهیکی از پربیننده ترین پایگاههای اینترنتی تبدیل شود . مسئولان روس درواکنش به این پایگاه اینترنتی گفته اند در جهان دروغ و کذب یک کلمه حقیقیمی تواند جهان را در لحظه ای در نوردد. پایگاه اینترنتی رولیکس بهخوانندگان خود وعده داده است زوایای پنهان حیات سیاسی و دیپلماتیک روسیهرا فاش کند .
درهمین حال یک سازمان حقوقی اعلام کرد دولت روسیه چند شهروند مسلمان رابه بهانه های امنیتی ربوده است. شبکه الجزیره قطر روز شنبه به نقل از یکسازمان حقوقی اعلام کرد: نیروهای امنیتی روسیه به بهانه مبارزه باتندروهای اسلامگرا عده ای از شهروندان مسلمان را ربوده اند.  
به گزارش ایرنا  یک سازمان حقوقی روسیه معروف به 'مموریال' نیروهایامنیتی روسیه را متهم کرد، شهروندان روس مسلمان را ربوده و شکنجه کردهاست.  گزارش مموریال حاکی است، نیروهای امنیتی روسیه از ماه سپتامبر سالگذشته تا کنون حد اقل هشت شهروند روس از اهالی شمال قفقاز را ربوده اند.افراد ربوده شده کارگرانی هستند که برای پیدا کردن شغل، از شمال قفقاز بهمسکو آمده بودند.


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
An225, shapooor, night triper, Mohammad 1985, MASTER, sokuteasemuni, oweiys, Mr.Amirhessam, رضاخان

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان