در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain II

no avatar
5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

سرعته کامپيوترم خيلي پايين اومده؟

توسط DJ.HAMED » شنبه 28 مرداد 1385 14:13

یه دو سه هفته ای هست سرعت کامپیوترم خیلی پایین اومده برای باز کردم مای کامپیوتر باز کردن بازی ها فایلها صفحه ی اینترنت دیگه حوصلم سر رفته  :-(  :lol:  :sad:

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 28 مرداد 1385 14:31

اگه بيشتر توضيح ميدادي بهتر بود .....چون 10 ها دليل مي شه براش اورد....
بهم خوردن ويندوز .....مشکل سخت افزاري......حجم بالاي اطلاعات در درايو c .........و..........اگه بيشتر بگي کمک بيشتري ميشه کرد
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Captain II

Captain II

no avatar
5147

تاريخ عضويت

گشتم نبود نگرد نیست.

توسط DJ.HAMED » شنبه 28 مرداد 1385 14:57

من خيلي روي ويندوزم برنامه نريختم بيشتر عکس ودوتا بازي هست که فکر نکنم ويروسي هم باشه
توي درايو سي هم به غير از ويندوز چيزه ديگري نريخدم و فقط يک ويندوزم بيشتر ندارم :sad:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 28 مرداد 1385 16:53

DJ.HAMED
با BitDefender سيستم رو اسكن كنيد (البته آپديت شده باشه)
اگر ويروس نيوذ ليست برنامه‌هايي كه نصب كرديد رو اعلام كنيد
در ضمن دماي CPU رو هم بازبيني كنيد، نبايد بالاتر از 45 درجه باشه
اگر اخيرا زمان كار با كامپيوتر نوسان شديد برق داشتيد احتمال مشكل سخت افزاري و نيم سوز شدن قطعات هم هست كه در مرحله بعدي هستند
ليست برنامه‌هاي زمان بوت رو هم بازبيني كنيد (با msconfig و يا مستقيما از طريق رجيستري)
آيا از زمان روشن شدن سرعت كم هست و يا بعد از مدتي كار كردن اين اتفاق مي‌افته؟  :-(
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

no avatar
5147

تاريخ عضويت

گشتم نبود نگرد نیست.

توسط DJ.HAMED » شنبه 28 مرداد 1385 23:57

تا بالا اومدن ويندوز هيچ مشکلي نيست بعدش گير داره
من کيسم 6تا فن داره شک دارم دماش بالا باشه
در ضمن يکبار پاور اشکال داشت با عوض کردن يه تکش دارم باحاش کار مي کنم :-(  :?

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:05

DJ.HAMED,
پس مشكل به برنامه‌هاي نصب شده و كلا رويدادهاي جاري ويندوز مربوط هست، ويروس، برنامه‌هاي زياد كه در رم لود مي‌شن (احتمالا زمان بوت ويندوز)
با BitDefender سيسم رو تست كنيد
ليست برنامه‌هايي كه نصب كرديد رو هم اعلام كنيد  :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

no avatar
5147

تاريخ عضويت

گشتم نبود نگرد نیست.

توسط DJ.HAMED » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:07

nokia pc
nero
clone cd
cheats

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:10

به نظر من اشتباه بزرگتون همون پاور هست چون من خودم يه بار اين کارو کردم مادربردم نيم سوز شد البته اولش خوب بود بعد از يه مدتي اين جور شد......باز شما مواردي رو مهدي جان گفت بررسي کنيد اگه حل نشد اعلام کنيد تا موارد ديگه بررسي بشه :-(
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:12

nokia pc  كه يكي از سنگين ترين برنامه‌هاي موجود هست و همينطور nero مخصوصا اگه ورژن 7 اون باشه بسيار سنگين هستند، استارتآپ و ويروس رو هم بررسي كنيد و نتيجه رو اعلام كنيد :-(

Captain II

Captain II

no avatar
5147

تاريخ عضويت

گشتم نبود نگرد نیست.

توسط DJ.HAMED » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:15

nero نه ورژن 7نيست اون دوتا همنگاه کردم خبري نيست :-x  :?

Captain

Captain

نماد کاربر
1791

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:27

به نظر من در Task Manager و در قسمت Processes به ليست و مشخصات برنامه هاي در حال اجرا نگاه کنيد.
ببينيد که برنامه هايي را که نصب کرده ايد چقدر از رم و ... مصرف ميکنند و برنامه هاي پرکاربرد را احتمالا مجبور هستيد پاک کنيد يا دوباره نصب کنيد. به طور مثال اگر برنامه اي بيش 50 مگابايت رم بطور مداوم استفاده کند باعث کند شدن سيستم خواهد شد.
بعدا بايد به برنامه هاي خود سيستم توجه کنيد و ببينيد که مقدار مصرفي اونها نيز چقدر هست؟
اگر خيلي زياد باشد حتما يه مشکلي از قبيل ويروس يا خرابي در سيستم عامل و ... بوجود آمده است.
در آخر به برنامه هاي ناشناس نگاه کنيد و در صورت لزوم آنها را با آنتي ويروس اسکن کنيد.
اگر در اين موارد که گفتم مشکلي نبود بريد به msconfig و در قسمت services به تمام برنامه هاي موجود با دقت نگاه کنيد و برنامه هاي مشکوک را در اينجا اعلام کنيد تا بررسي شود يا هم اينکه اونها را Disable کنيد. سپس به قسمت Startup برويد و به برنامه هايي که در هنگام بالا آمدن سيستم عامل از همون اول فعال هستند نگاه کنيد. و برنامه هاي پرمصرف را غيرفعال کنيد.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 مرداد 1385 00:28

DJ.HAMED
چه گزينه‌هايي در زمان بوت داريد؟ (مي‌تونيد از Msconfig و يا برنامه‌قدرتمند System mechanic استفاده كنيد)

بعدي