مصاحبه عصر ایران با مدیر سابق "هما"

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

Re: مصاحبه احمقانه عصر ویران با مدیر سابق "هما"

پست توسط Hashashin » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 12:16 pm

آمار شما چیزی جز واقعیت دردناک فرسوده بودن ناوگان هوایی ما نیست

B727-286Adv EP-IRR D-Check at THR 1974 PW JT8D-15
1070 B727-286Adv EP-IRS 1974 PW JT8D-15
1114 B727-286Adv EP-IRT Check at THR 1975 PW JT8D-15
381 B747-186B EP-IAM 1979 PW JT9D-7F
291 B747-286B(M) EP-IAG Overhaul at Fajr ashian 1976 PW JT9D-7F
300 B747-286B(M) EP-IAH Check at THR 1976 PW JT9D-7F

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اولین پرواز 1974 1975 1979 ؟

شما حاضر خانوادت با یک هواپیما 40 ساله پرواز کنه ؟

من سندی اوردم مبنی بر اینکه در هیچ کدام از شرکت های هوایی ما چه خصوصی و چه دولتی هواپیمای اجاره ای جدیدی وجود ندارد مگر یک یا دوتا که با ترفند های ویژه و شرایط خاص خریداری شده اند!
ماجرای بلو اسکای و ایرباس ونزوالا از همین دست است!

پرواز دادن این هواپیما با این عمر ناوگان شق القمر است،اون هم بدون قطعه یدکی در پشتیبانی سازنده....

شما دلیلی بیار مبنی بر اینکه اجاره میدن و ما اجاره نمیکنیم!

کسی منکر سختی سر پا نگه داشتن این هواپیما ها نیست !

ولی اگر قبلا شده باز هم میشه اجاره کرد اون هم به تعداد زیاد ! چه طور وقتی به روسیه می رسه فروند فروند توپولوف می شه اجاره کرد ولی به کشورهای اروپایی میرسه نمی شه عجب
آخرین ويرايش توسط 2 on Hashashin, ويرايش شده در 0.

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 12:32 pm

کسی از روسیه دفاع نکرد،اگر مجبور هستیم خفت خرید از روسیه رو تحمل کنیم چون اربابان شما اجازه خرید و حتی اجاره،فروش لوازم یدکی را نمیدهند...

من همیشه شعار نه شرقی، نه غربی رو در این فروم سر داده ام.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لیست بالا در جواب دوستانی بود که هی ماهان ماهان میکردند و هیچ ربطی به این موضوع که ناوگان ما کهنه نیست ندارد

اگر کمی فنی بودید و میخواستید بحث کنید میفرمودید چرا ایران ایر و ... اقدام به خرید هواپیماهای بروز روسی مثل توپولف-204 و ... بصورت مستقیم نمکنه و اشغال های روسی رو اجاره میکنه در حالیکه غرب تحریمش کرده اما از روسیه میتونه خرید کنه.

من هم راضی نیستم مردم سرزمینم و خانوادم که سفر هوایی هم توی سال زیاد میرن سالی 6،7 بار هواپیمایی با عمر بالا سوار شوند اما راه چاره ای است؟؟؟
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط Hashashin » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 12:41 pm

بعد یک سوال شما از کجا فهمیدی من یکی از بندگان دولت های غربی هستم ؟
خیلی جالبه بعضی ها هر برچسبی به هر کسی می خواهند می زنند ولی وقتی به خودشان میرسد نبیاد از گل به آنها بالاتر گفت !

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2024 بار
تماس:

پست توسط ali1371 » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 12:49 pm

بنده خدا که میگی برای چه از روسیه خرید مستقیم نمی کنیم پس من بودم با افتخار درسال 85 خرید 6فروند هواپیمای مدرن تر tu204 نسبت به tu154رو برای ناوگان ایران ایر تور تو اخبار با بوق کرنا اعلام کردم
پس این کشورها دوست وبرادر ما چه میشوند امثال ترکیه و برزیل چرا از کارخانجات امبرائر برزیل هواپیما خرید نمی کنیم چرا از ترکیه هواپیمای دست دوم خرید نمی کنیم
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات

وبلاگ من [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10127 بار

پست توسط typhoon » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 1:33 pm

سلام بر تمام برادران
آقایون لطف کنید در ابتدا یک صلوات ختم بکنید به جهت برقراری آرامش. دوستان این چه بحثهایی که دارید انجام میدید. من واقعا نمی دونم واقعا یک سری از دوستان چگونه فکر می کنند.همه می دونند که ما تحریم هستیم و علت خستگی و فرسودگی ناوگان نظامی و غیر نظامی ایران همینه. چرا جنگ و جدل. هواپیماهای جدید روسی متفاوت از پرنده های سابق روسی هستند و به نسبت از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. البته بعضی از اونها از تجهیزات غربی بهره می برند که خوب پس برای ما ممنوعه.در ضمن دوستانی که می فرمایند از برزیل هواپیما بخریم:اکثر تجهیزات این هواپیماها آمریکایی است.در ضمن اکثر هواپیماهای دست دوم ما هم از ترکیه می آیند.
من از دوستان جدا خواهش می کنم انقدر احساس نکنند که در این کشور هیچ کس به فکر نیست و فقط ما هستیم که از خستگی و فرسودگی ناوگان هوایی با خبریم!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 445 بار
سپاس‌های دریافتی: 129 بار

پست توسط An225 » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 2:33 pm

سلام
در كل خريد هر محصول كه بيش از 10 درصد قطعات آن ساخت آمريكا باشد، ممانعت فروش به ايران را شامل مي شود و بدين جهت هواپيماي ايرباس با موتور جنرال الكتريك و روزلرويس (فورد) مشمول تحريم فروش هستند و همينطور امبرائر كه برخي از ادوات و موتورهاي آن ساخت آمريكاست. همچنين وضعيت خريد توپولف204 نيز به دليل وابستگي روسيه به وامهاي اعطايي غرب مشخص نيست. به همين دليل در شرايط كنوني مي توان راهي همچون شركت ماهان را پيش گرفت كه البته گويا شركت هما بر خلاف ماهان اير، مشكلات مالي بزرگي براي خريد هواپيما حتي دست دوم آن دارد و بدون كمكهاي فراوان دولت، قادر نيست با همين بضاعت موجود در داخل كشور سرويس بدهد.
«اكنون شهيدان مرده‌اند، و ما مرده ‌ها زنده هستيم. شهيدان سخنشان را گفتند، و ما كرها مخاطبشان هستيم.» دكتر علي شريعتي

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 6 بهمن 1389, 4:25 pm

بنده خدا که میگی برای چه از روسیه خرید مستقیم نمی کنیم پس من بودم با افتخار درسال 85 خرید 6فروند هواپیمای مدرن تر tu204 نسبت به tu154رو برای ناوگان ایران ایر تور تو اخبار با بوق کرنا اعلام کردم
چرا شما انقدر جنبه شنیدن نظرات دیگران رو نداری و تا کسی برخلاف میلت حرف زد سریع توهین می کنی و بالفاظ خرفت کم عقل و دورو و......... پس این کشورها دوست وبرادر ما چه میشوند امثال ترکیه و برزیل چرا از کارخانجات امبرائر برزیل هواپیما خرید نمی کنیم چرا از ترکیه هواپیمای دست دوم خرید نمی   

در این دولت خرید انجام شد بصورت کتبی و پولی رد بدل نشد. 6 ایرباس از ترکیه با قیمتی گزاف خریده شد که سالها در گوشه باند مهراباد و الان در فرودگاه امام خاک میخورند و حتی لوازم انها به درد استفاده مجدد و بکار گیری در هواپیمای دیگری نخورد...

اگر قرار به گفتن باشه گفتنی زیاده...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34082 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 11 بهمن 1389, 6:56 pm

درود و عرض ادب تصویر

متاسفانه طی روزهای گذشته در این تاپیک شاهد تزلزل عده ای از کاربران و ایجاد تنش و اهانت نسبت به یکدیگر بودیم که اساسا" خلاف کلیه قوانین انجمن میباشد. لذا به این افراد پیشنهاد میشود, یکبار دیگر آخرین بند مصلحت اندیشی را مطالعه نمایند و این امر را سرلوحه ارسال های خود قرار دهند.

جناب Mr.Amirhessam [COLOR=#000000]و Hashashin  گرامی, در ابتدا به عنوان یک دوست به شما پیشنهاد مینمایم تحولی جدی در نوع گفتار و ادبیات خود ایجاد نمایید زیرا این نوع دیدگاه هیچگونه جایگاهی در سنترال ندارد.

همچنین در آینده با این قبیل موارد بطور جدی برخورد خواهد شد.

عنوان تاپیک و بخشی از پست های خلاف قوانین ویرایش و تاپیک در روز جمعه (مورخ 8/11/1389) قفل شد.

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

قفل شده

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”