در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

59

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 28 دی 1389 07:03

محل سکونت

همه جا

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 49 پست

داووس ايران را دعوت نكرد

توسط کلاغ kalaq » پنج شنبه 7 بهمن 1389 21:54

امسال ايران غايب اجلاس مجمع جهاني اقتصاد (‌داووس)‌ است و هیچ یک از مقامات ایرانی در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد شرکت نمی کنند .

بر اساس تصمیمی که در ماه جولای سال گذشته در ستاد برگزاری اجلاس گرفته شد محور بحث های نشست 2011 مجمع جهانی اقتصاد، بررسی اقتصاد جهان بعد از بحران سالهای 2008 و 2009 و تاثیر آن برکشورهای گروه 20 تعیین شده است و از آنجایی که کشورهایی مانند ایران، تاثیر و تاثر چندانی بر این بحران نداشته اند، از هیچ یک از مقامات ایرانی برای شرکت در این اجلاس، که از امروز به مدت چهار روز در داووس سوئیس برگزار می شود، دعوت به عمل نیامده است.

این در حالی است که بدون توجه به عناوین نشست ها در پنج سال گذشته همواره یک یا چند نماینده از ایران به این اجلاس دعوت شده و در آن شرکت نموده اند.
البته هنوز علت عدم دعوت از ايران جهت شركت در اجلاس داووس ، مشخص نشده اما به نظر مي رسد كه مسايل سياسي و ادامه روند تقابل با ايران در اين امر دخيل باشد.

بر اساس بیانیه رسمی اجلاس، در نشست سالیانه مجمع جهانی اقتصاد 2011 که تحت عنوان «ارزش های مشترک برای واقعیت جدید» نامگذاری شده، بیش از 30 نفر از سران دولت ها (شامل سران کشورهای گروه 20 و سایر کشورهای کلیدی درگیر در بحران اقتصادی 2008 و 2009) ، مدیران ارشد بیش از 1000 بنگاه اقتصادی، مدیران مهم ترین سازمان های بین المللی، روسای 72 انجمن متولی تغییرات اقلیمی، زیست محیطی و ... به نمایندگی از 1200 متخصص فعال در این حوزه به عنوان مهم ترین اولویت های جامعه جهانی، مدیران مهم ترین بنگاههای خبر پراکنی جهان، پیشگامان قن آوری، رهبران فرهنگی و ... شرکت خواهند نمود.

مجمع جهانی اقتصاد در هفته پایانی ژانویه هر سال در دهکده ای سرد در شرق سوئیس، به نام داووس، برگزار شده و میزبان بسیاری از رهبران جهان است.


منبع:
ایلنا

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان