در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تشکر کرده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 21:12

آرشيو سپاس: 366 مرتبه در 97 پست

اشتراک گذاری اینترنت با مودم وایرلس

توسط MRSTAR » پنج شنبه 28 بهمن 1389 13:19

با سلام

من از مودم DLINK DSL-2640U استفاده میکنم

حالت اول: طوری تنظیمش کردم که بعد از روشن شدن خودش به اینترنت وصل میشد و نیازی به کانکشن ساختن روی PC نبود
خوب حتما در این حالت یه لپ تاپ میتونست بدون روشن شدن PCاز اینترنت استفاده کنه

حالت دوم :اما حالا یوزر و پسوردمو از روی مودم پاک کردم و یه کانکشن روی PC ساختم و تا وقتی با اون کانکت نشم نمیشه از اینترنت استفاده کرد

حالاسئوالات

1- در حالت اول اگه PC و لپ تاپ با هم روشن باشن پهنای باند اینترنت چطوری بین اونا تقسیم میشه ؟چطور میشه کنترلش کرد ؟

2-در حال دوم اگه با PC کانکت بشیم به اینترنت و بعد لپ تاپ وارد شبکه بشه بودن انجام کاری میتونه مثل حالت اول از اینترنت استفاده کنه؟یا اونم باید براش یه کانکشن بسازیم؟

دوستان اگه راهنمایی کامل بکنن ممنون میشم
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MRSTAR تشکر کرده اند:
hesperus

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: اشتراک گذاری اینترنت با مودم وایرلس

توسط Mahdi Mahdavi » پنج شنبه 28 بهمن 1389 19:31

MRSTAR,  عزیز.سلام.
در مورد سوال اول تقسیم پهنای باند با این صورته که هر سیستمی که نیاز بیشتری داشته باشه از پهنای باند بیشتری استفاده میکنه.
مثلا شما دارید با کامپیوتر فیلم آنلاین میبینید و کسی دیگر هم داره با لپ تاپ ایمیل چک میکنه.پهنای باند اختصاص یافته با سیستمی که در حال تماشای فیلم آنلاین هست بیشتر هست.البته نرم افزار هایی هست که بشه این پهنای باند رو محدود کرد.اما نیاز به یک سرور داره و یا اینکه روی هر سیستم سرعت رو به نصف بهنای باند محدود میکنیم."مثلا در پهنای باند 256 کیلو بایت میشه برای هر سیستم محدودیت 128 رو اعمال کرد"
در مورد سوال دوم هم هر سیستمی که در حالت دوم بخواد به اینترنت دسترسی پیدا بکنه نیاز به یوزر نیم و پسورد تعیین شده توسط شما رو داره.البته اگر لپ تاپ به مودم متصل بشه نیاز به پسورد داره.اما اگر به کامپیوتر متصل بشه و کامپیوتر اجازه استفاده از اینترنت رو به لپ تاپ بده نیازی به پسورد نیست.
سوالی بود در خدمتیم.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
nt, CAPTAIN PILOT