ایران سوخت اتمی را از نیروگاه بوشهر را خارج کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

ایران سوخت اتمی را از نیروگاه بوشهر را خارج کرد

پست توسط cheka » شنبه 7 اسفند 1389, 7:35 pm

تصویر
خبرگزاری صدای روسی ساعاتی پیش گزارش داد ، ایران طبق پیشنهاد متخصصان روسی بطور موقت سوخت راکتور را از نیروگاه اتمی خارج کرده است .

این خبرگزاری به نقل از علی اصغر سلطانیه ، نماینده ی ایران در آزانس بین المللی انرژی اتمی افزود ، خارج کردن موقتی سوخت برای انجام تعدادی تست فنی صورت گرفته چراکه در حین ساخت مسایل ایمنی در بالاترین اولویت قرار دارد و نیروگاه بوشهر نیز با سختترین استانداردهای امنیتی جهان مطابقت دارد .

در همین حال به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) ، حميد خادم قائمي ، سخنگو و مديركل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان انرژي اتمي ايران اخبار منتشره در خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها در باره خارج كردن سوخت نيروگاه بوشهر را بزرگنمايي دانست و اظهار داشت ، اقدامات انجام شده در نیروگاه بوشهر امري عادي است.

به گزارش ايرنا به نقل از سازمان انرژي اتمي ايران ، حميد خادم قائمي افزود: با توجه به مذاكرات انجام شده در روز سه‌شنبه 3 اسفند 89 ميان رييس سازمان انرژي اتمي ايران و مديركل روس اتم كه طي آن دو طرف به توافقاتي در خصوص ايجاد تمهيدات بيشتر در روند راه‌اندازي نيروگاه اتمي بوشهر دست يافته بودند، اقدامات صورت گرفته در نيروگاه اتمي بوشهر از نوع بازرسي فني بوده و جهت حصول اطمينان از ايمني راكتور انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: حصول اطمينان از ايمني نيروگاه در آينده، حفظ سرمايه‌گذاري ملي و ادامه همكاري تخصصي با روسيه را بر راه‌اندازي شتاب زده نيروگاه، ارجح و داراي اولويت مي‌دانيم.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”