تحير معاون آژانس فضايي روسيه از پيشرفت ايران در عرصه فضايي

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

تحير معاون آژانس فضايي روسيه از پيشرفت ايران در عرصه فضايي

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 15 اسفند 1389, 6:37 pm

معاون آژانس فضايي روسيه از پيشرفت ايران در عرصه فضايي متحير شد
خبرگزاري فارس: معاون آژانس فضايي روسيه از پيشرفت‌هاي دانشگاه علم وصنعت ايران درعرصه فضايي اظهار تحير كرد و گفت: فقط تعداد اندكي از كشورها دوربين 80 متري دارند و از اين جهت پيشرفت ايران در خور تقدير است.

تصویر
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، معاون آژانس فضايي روسيه بعد از بازديد از بخش‌هاي مختلف مركز تحقيقات ماهواره دانشگاه علم‌وصنعت گفت: خيلي متعجب و خوشحاليم كه چنين حجم فعاليتي در يك دانشگاه انجام مي‌شود و دوستان ايراني ما تا اين مرحله از عرصه فضا پيشرفت كرده‌اند.

حسين بلندي، رئيس مركز تحقيقات ماهواره دانشگاه علم وصنعت ايران نيز با اشاره كوتاهي به تاريخچه دانشگاه علم و صنعت ايران گفت: اين دانشگاه يكي از قديمي‌ترين دانشگاه‌هاي ايران است كه هم در مبناي تئوري نقش خوبي ايفا مي‌كند و هم در زمينه عملي و كاربردي بسيار موفق است.

رئيس مركز تحقيقات ماهواره دانشگاه علم و صنعت ضمن معرفي بخش‌هاي مختلف اين مركز و 2 ماهواره نويد و ظفر علم و صنعت براي هيات روسي اظهار داشت: يكي از دستاوردهاي فعاليت در اين حوزه ايجاد يك مديريت ويژه است كه دانشجويان و پژوهشگران با تخصص‌هاي مختلف را، براي يك هدف خاص گردهم آمده‌اند.

گفتني است، هياتي پنج نفره در قالب كارگروه مشترك فضايي ايران و روسيه به سرپرستي معاون فناوري سازمان فضايي ايران در مركز تحقيقات ماهواره دانشگاه حضور يافتند و پس از بازديد از بخش‌هاي مختلف اين مركز و دستاوردهاي آن، با رئيس اين مركز و معاونين در خصوص همكاري‌هاي مشترك به مذاكره پرداختند.
انتهاي پيام/ع

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”