در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 اسفند 1389 14:47

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

مدار شماتيك شوكر

توسط 861402101 » چهارشنبه 18 اسفند 1389 15:04

باسلام فراوان خدمت شما

من تازه عضو اين سايت شدم اگه لطف كنيد منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم .من ميخوام براي پروژه كارشناسي يك شوكر بسازم كه

معمولا در دامداري ها استفاده ميشه يا پليسا استفاده ميكنند .دنبال مدار شماتيك اون هستم و اينكه شوكري كه ميخوام بسازم بايد

چند ولت اعمال كنه؟چه قطعاتي رو بايد تهيه كنم؟ ميشه مدارشو برام بذارين و سوالامو جواب بدين. خيلي خيلي ممنون ميشم.

aliavr از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 861402101 تشکر کرده اند:
aliavr

Major I

Major I

نماد کاربر
219

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اسفند 1389 01:21

آرشيو سپاس: 1160 مرتبه در 189 پست

Re: مدار شماتيك شوكر

توسط boreal-soldier » جمعه 27 اسفند 1389 16:12

861402101 نوشته است:باسلام فراوان خدمت شما

من تازه عضو اين سايت شدم اگه لطف كنيد منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم .من ميخوام براي پروژه كارشناسي يك شوكر بسازم كه

معمولا در دامداري ها استفاده ميشه يا پليسا استفاده ميكنند .دنبال مدار شماتيك اون هستم و اينكه شوكري كه ميخوام بسازم بايد

چند ولت اعمال كنه؟چه قطعاتي رو بايد تهيه كنم؟ ميشه مدارشو برام بذارين و سوالامو جواب بدين. خيلي خيلي ممنون ميشم.

اینم مدارش  pdf  بود مجبور شدم تصویریش کنم :

با مشخصات 75000 ولت و 25000 وات قدرت

ما فرزندان آماردیم- بودیم هستیم و خواهیم بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب boreal-soldier تشکر کرده اند:
Present, aliavr

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 47 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » جمعه 27 اسفند 1389 18:42

با مشخصات 75000 ولت و 25000 وات قدرت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-O  :-O  :-O  :-O  :-O

برای تامین این توان یه موتور برق دیزلی هم باید با خودتون داشته باشید. ضمنا با یه همچین شوکری طرف مقابل شوکه نمیشه بلکه زغال میشه
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
Ashilles, aliavr

Major I

Major I

نماد کاربر
219

تاريخ عضويت

توسط boreal-soldier » جمعه 27 اسفند 1389 19:56

FREE MAN نوشته است:با مشخصات 75000 ولت و 25000 وات قدرت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-O  :-O  :-O  :-O  :-O

برای تامین این توان یه موتور برق دیزلی هم باید با خودتون داشته باشید. ضمنا با یه همچین شوکری طرف مقابل شوکه نمیشه بلکه زغال میشه

برادر اول میخوندی که این وسیله با باتری کار میکنه نه با برق شهری وگرنه که بهش شوکر اونم از مدل همراه نمی گفتن . اطلاعات مربوط به نوع باطری هم اونجا نوشته برادر  اما در مورد زغال شدن طرف خوب حتما حقشه که زغال بشه

FREE MAN, aliavr

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » جمعه 27 اسفند 1389 20:47

FREE MAN,  عزيز.سلام.
اين مقدار ولتا‍ژ و آمپر كه در شوكر ها توليد ميشه براي لحظه كوتاهي توليد ميشه و معمولا بين شدت جريان و ولتاژو رابطه عكس وجود داره.مثلا در اين شوكر شدت جريان يا آمپر اون كم هست و آسيب جدي به فرد دريافت كننده شوك وارد نميشه.
سوالي بود در خدمتيم.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
aliavr, FREE MAN, SAMAN, boreal-soldier

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تاريخ عضويت

شهرکرد

توسط FREE MAN » جمعه 27 اسفند 1389 22:47

برای تولید 25 هزار وات توان از یه باطری 9 ولتی با صرف نظر از توان مصرفی خود مدار به نظر شما دوستان گرامی ، چند آمپر جریان باید از باطری کشیده بشه و به نظرتون باطری 9 ولتی میتونه همچین جریانی رو تحویل بده ؟؟؟؟؟؟ (با یه محاسبه سرانگشتی تقریبا 2500 آمپر) حالا پیدا کنید علت تعجب منو  ::ss  ::ss  :grin:
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

Ashilles, aliavr

Major I

Major I

نماد کاربر
219

تاريخ عضويت

توسط boreal-soldier » شنبه 28 اسفند 1389 00:54

FREE MAN نوشته است:برای تولید 25 هزار وات توان از یه باطری 9 ولتی با صرف نظر از توان مصرفی خود مدار به نظر شما دوستان گرامی ، چند آمپر جریان باید از باطری کشیده بشه و به نظرتون باطری 9 ولتی میتونه همچین جریانی رو تحویل بده ؟؟؟؟؟؟ (با یه محاسبه سرانگشتی تقریبا 2500 آمپر) حالا پیدا کنید علت تعجب منو  ::ss  ::ss  :grin:

جناب فریمن اصلا اینهمه مدار و برد برای همینه کارشون همینه بینید مثلا توی دوربین عکاسی با دو باطری قلمی  می تونه برای فلاش زدن که توی یک لحظه اتفاق می افته در حدود 400 تا 600 ولت در مدار ایجاد کنه و یا به اصطلاح شارژ کنه . نمی دونم شما تا حلا اینونتر جوشکاری رو دیدین تو این دستگاها نیازی به برق سه فاز یا ولتاژ بالا نیست مدارهایی که توی این مدل دستگاه وجود داره با تغییر فرکانس کاری نیروی لازم رو تعیین میکنه  با وزنی در حدود 15 کیلوگرم اونم از برق 220 ولت شهری که ما توی خونه استفاده می کنیم. ولی دستگاهای معمولی جوشکاری مثل رکتی فایرها و... از برق سه فاز استفاده میکند تازه وزنی در حدود 300 تا 400  کیلوگرم دارند ولی به جای مدار در اونها از روش سیم پیچی و القاء مغناطیسی برای تولید انرژی استفاده میشه در صورتی که در اولی با استفاده از مدارهای الکترونیک و تغییر فرکانس کاری این عملو انجام میدن پس میبینیم شدنیه اما اگه خودتون می خواین می تونین با سرچ کلمه stun gun  توی اینترنت اطلاعات جالب پیدا کنین.

Mahdi Mahdavi, FREE MAN, aliavr

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » شنبه 28 اسفند 1389 01:29

FREE MAN,  عزيز.در حقيقت خازن اين برق رو تحويل ميده.
من خيلي به مباحث الكترونيكي خبره نيستم و اين رو بايد به دوستان ديگر مثل سامان عزيز بسپاريم.اما تا جايي كه ميتونم كمكتون ميكنم.
دو جز يا بهتر بگم سه جز اصلي اين دستگاه خارن.چوكر يا همون سيم پيچ و ديود يك سو ساز هست.
باطري توان توليد اين ولتاژ رو به عنوان نداره.باطري مياد و خازن رو شارژ ميكنه.صداي سوتي كه پس از زدن فلاش دوربين ميشنويد هم مال شارژ خارن اون هست.
اين خازن ها اندازه بزرگي دارند.مثل خازن سي 2 در شكل 5.و ميتونن برق زيادي رو دخيره كنن.
باطري مياد و اين خازن رو ذره ذره شار‍ژ ميكنه و ديود يك سو ساز هم از برگشت برق به باطري جلوگيري ميكنه.
وقتي خازن شارژ شد با زدن كليد برق زيادي وارد چوك ميشه.كه همون سيم پيج هست كه ولتاژ رو تغيير ميده.
در حقيقت برق ذخيره شده در خازن در چوك تبديل ميشه.
:razz:
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
boreal-soldier, FREE MAN, aliavr

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 28 اسفند 1389 04:53

25000 وات نه 25000 ولت ! باطری 9 ولتی هم می تونه چنین ولتی بده ( البته خود باطری نه ! مدار و ترانس ) ولی آمپر خروجی بسیار کاهش پیدا می کنه
-------------
رابطه عکس وجود داره یعنی اگر ولتاژ رو افزایش بدید آمپر کم میشه و اگر آمپر رو افزایش بدید ولتاژ کم میشه ( در یک مورد ثابت و مشخص مثل همون باطی 9 ولتی ) یه مثال میزنم یه پردازنده جدید می تونه 80 تا 90 آمپر برق بکشه !!! ولی روی ولتاژ کمتر از 1.5 ولت ! وگرنه 80 آمپر سیمهای برق خونه که هیچی سیمهای تیربرق رو هم با خود تیر برق ذوب می کنه !
اگر امکان داشت بشه با یه ولتاژ ورودی در خروجی هم ولتاژ و هم آمپر رو افزایش داد میشد با 4 تا باطری 1.5 ولتی برق کل کشور رو تامین کنیم و اینم همه دنبال انرژی هسته و نیروهای آبی و بادی و گازی و ... نباشیم !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Ashilles, aliavr, boreal-soldier, Mahdi Mahdavi, FREE MAN

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تاريخ عضويت

شهرکرد

توسط FREE MAN » يکشنبه 29 اسفند 1389 00:06

با تشکر از همه دوستانی که  جواب دادن  
اما یه نکته خیلی کوچیک رو شما فراموش کردین اونم اینه که توی یه سیستم ، توان مصرف شده در مدار، برابر یا کمتر از توان تولیدی از منبع میتونه باشه و غیر ممکنه بشه با دادن یه توان کم به مدار یه توان خیلی زیاد از خروجی گرفت .توی این متنی که من خوندم صحبت از توان 25000 واته نه ولتاژ 25000 ولت . مطمئنا این توان داره از یه باطری تامین میشه که با محاسبه بالایی که انجام دادم این باطری باید اون جریان رو تامین کنه.در رابطه توان خروجی با توجه به 75000 ولت خروجی و 25000 وات توان جریان 330 میلی آمپر از مدار کشیده میشه . در مورد فلاش عکاسی وظیفه اون خازن شارژ شدن تا نقطه پیک ولتاژ ایجاد شده در چوکه. با تخلیه این ولتاژ در لامپ نور مورد نظر تولید میشه ولی همون طور که دوستان گفتن جریان ایجاد شده در مدار خیلی کمه.اون مدار ولتاژ بالایی تولید میکنه ولی جریان خیلی کمه .با ضرب ولتاژ در جریان توان بدست میاد که این توان کمتر از توان تولیدی باطری هاست .
ضمنا آقا Mohammad 1985 در مورد این جمله تون:
(((اگر امکان داشت بشه با یه ولتاژ ورودی در خروجی هم ولتاژ و هم آمپر رو افزایش داد میشد با 4 تا باطری 1.5 ولتی برق کل کشور رو تامین کنیم و اینم همه دنبال انرژی هسته و نیروهای آبی و بادی و گازی و ... نباشیم !)))
حرف من هم همینه

Mohammad 1985, aliavr

Major I

Major I

نماد کاربر
219

تاريخ عضويت

توسط boreal-soldier » يکشنبه 29 اسفند 1389 00:32

جناب فریمن شما این محاسبات پیشرفته تونو  چه جوری انجام دادین فقط رو باطری  :grin:  یا مدارم با تمام جزئیاتی که در نقشه اومده و توضیح داده شده هم حساب کردید برادر در ضمن این برقراری ارتباط بین دو قطب شوکر در کمتر از چند میلی ثانیه رخ میده  نه اینکه همیشگی باشه اصلا شما رفتی تو اینترنت یه سری بزنی یا نه فقط حرف خودتو میزنی و تازه این مدارو من طراحی نکردم که بخوام بیخود و بیجهت از کاراییش حمایت کنم تازه کسی که بتونه یک مدارو محاسباتشو انجام بده باید تو این رشته دکتری -مهندسی چیزی باشه که اونم طراحیش کرده .......

aliavr

Major I

Major I

نماد کاربر
219

تاريخ عضويت

توسط boreal-soldier » يکشنبه 29 اسفند 1389 01:32

اینم چند تا مدار  دیگه برای دوستان :

Mahdi Mahdavi, aliavr

بعدي