در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 فروردین 1390 10:52

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

جمع شدن انگشتان دست

توسط parisa* » پنج شنبه 4 فروردین 1390 11:07

سلام.من 17 ساله هستم.وقتی عصبی میشم انگشتای دستام مور مور میشن و جمع میشن.دیگه نمیتونم تکونشون بدم.من vsdهم دارم.میخواستم علت و روش درمان جمع شدن انگشتام رو بدونم.با تشکر.

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

Re: جمع شدن انگشتان دست

توسط رونین » پنج شنبه 4 فروردین 1390 14:31

سلام خدمت دوستان گرامی و دوست عزیز parisa*

به نظر من شما باید به یک متخصصی مغز و اعصاب مراجعه کنید، اینجوری بهتر راهنمایی و درمان میشود، میشه از کتب و سایت های دیگه برای شما مطلب جمع کرد ولی بهترین راه مراجعه به پزشک است.

موفق باشید و امیدوارم هرچه زودتر سلامتی خودتونو بدست بیارید :AA:  :AA:  :razz:  :razz:
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
Hiddenway, noora

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1394 18:24

Re: جمع شدن انگشتان دست

توسط ۱۲۶۰۴۵ » يکشنبه 15 آذر 1394 18:31

با سلام دوست عزیز
من هم همین مشکل را دارم و ۲۸ سالم هست. دو بار این اتفاق برام افتاد هر دوبار وقتی بود که تب شدید داشتم یعنی اول احساس لرز کردم و رفتم زیر پتو یکبار وقتی بیمارستان رفتم تا آمپول بزنم دیدم سرم داره گیج میره و کم کم دستم گزگز کرد و دستم جمع شد. و این گز گز کم کم زیاد شد حتی انگشتان پاهامو هم جمع کرد. و یکبار خونه تب کردم که این اتفاق برام افتاد و به بیمارستان بردمم. و هر دوبار به من سرم سدیم کلراید ۰.۹ وصل کردند و خوب شدم
نمی دونم برای چی اینجوری میشم. اگر کسی میدونه راهنمایی کنه . تشکر
من خودم فکر می کنم که وقتی فشارم می افته اینجوری میشم ... ولی دلیلشو نمی دونم

mahshid از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 21 فروردین 1385 13:59

جمع شدن انگشتان دست

توسط mahshid » يکشنبه 30 اردیبهشت 1397 01:12

با سلام من هم همین مشکل رو دارم ۱۶ سالم هست وقتی میرم موجهای ابی اینجوری میشم همه بدنمم میلرزه بعدش صورتم تا مغزم گز گز میکنه و دستام تو هم میره که نمیشه بازش کرد فک میکنم از فشاره پایینه یا اعصاب میشه بگین ممنونم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3367

تشکر کرده: 2604 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » يکشنبه 30 اردیبهشت 1397 06:02

سلام
ظاهراً با کمبود نمک در مایعات بدن روبرو هستین چون گفتند با تزریق آب و نمک مشکل حل شد

.
.
دانشمندان از سال 1937 دریافتند که سدیم یک عنصر ضروری برای بدناست . سدیم مهمترین الکترولیت موجود در بدن می باشد .
الکترولیت ها عناصری هستند که در بدن وظیفه تنظیم غلظت آب بدن، ثبات اسیدیته بدن و بسیاری از اعمال دیگر را بر عهده دارند.

.

سدیم بیشتر در مایعی که اطراف سلول های بدن را فراگرفته، موجود است.

با مصرف نمک که از دو جزء کلرو سدیم تشکیل شده است، سدیم وارد بدن شده و به راحتی ازطریق دستگاه گوارش جذب می شود.
اغلب سدیم مصرف شده ) 95 درصد( بیشترازنیاز بدن است که از طریق کلیه ها دفع می شود.
.
تنظیم میزان سدیم موجود در بدن توسط سیستم دقیقی انجام می شود. این سیستم به وسیله یک هورمون به نام آلدوسترون کنترل می شود.
.
این هورمون ازغدد فوق کلیوی ترشح می شود.
با کاهش میزان سدیم در بدن، ترشح آلدوسترون افزایش می یابد که باعث جذب بیشتر سدیم از روده ها ومانع دفع سدیم از کلیه می شود.
در صورتیکه با مصرف زیاد نمک میزان سدیم در بدن بالا برود، بخش مربوط به تشنگیدر مغز تحریک شده ، فرمان تشنگی را صادر می کند.
در این صورت فرد احساس نیاز به آب پیدا کرده و با مصرف آب غلظت سدیم بدن کم می شود.
نقش سدیم در بدن
.

*.در جلوگیری از ناتوانی در گرما و آفتاب زدگی مؤثر است.
*.عمل اعصاب و عضلات را تقویت میکند, در منقبض شدن عضلات مؤثر است.
*.آب بدن را تنظیم می کند، در نتیجه با افزایش یا کاهش مصرف آب ، بدن دچار تورم یا خشکی نمی شود.
*.به هدایت امواج عصبی کمک می کند.
*.با وجود سدیم میزان ثبات اسیدی - بازی بدن حفظ می شود یا به عبارتی سدیم در تنظیم PH بدن مؤثر است.
*.یک نقش جالب سدیم این است که موجب جذب بهتر قندهای ساده و اسیدهای آمینه که اجزاء تشکیل دهنده مواد نشاسته ای و پروتئین ها هستند، می شود.
*.سدیم در شیره های گوارشی که موجب هضم غذامی شوند، وجود دارد .
*.سدیم در استخوان ها نیز موجود است.
.

میزان نیاز به سدیم

روزانه 200 میلی گرم سدیم، حداقل نیاز یک فرد بالغ را برآورده می کند.
.
معمولاً افراد خیلی بیشترازاین میزان و به طور متوسط 7 تا 11 گرم در روز ، نمک مصرف می کنند که از این طریق 4 گرم سدیم روزانه دریافت می شود.
.

مهمترین منبع دریافت سدیم، نمک است، ولی به طور طبیعی در بعضی از مواد غذایی مثل گوشتها و سبزیجاتنیزموجود است.
.
غذاهای آماده و کنسرو شده، مقدار زیادی نمک دارند. از اینرو به افراد دچار فشار خون بالا توصیه می شود، مواد غذایی کنسرو و فرآیند شده را مصرف نکنند.
کاهش و افزایش مصرف سدیم
مقدار نرمال سدیم خون ، 136 تا 145 میلی اکی والان در لیتر است.
.

اگر میزان سدیم خون کمتر از این مقدار شود فرد دچار عارضه ای بنام هیپوناتریومی می شود و اگر بیشتر از این مقدار شود دچار هیپرناتریومی خواهد شد.
;

علائم کمبود سدیم در بدن سستی، انقباض  عضلانی، خستگی و گیجی و افت فشار خون است.
.

با افزایش مقدار سدیم خون، فشار خون بالا رفته ، خطر بیماری های قلبی-عروقی،سکته و آسیبهای قلبی  ... سکته و آسیبهای قلبی وجود دارد. برای کاهش احتمال بروز این عوارض به افراد توصیه می شود منابع پتاسیم، کلسیم و منیزیم را بیشتر دریافت کنند.
.

در مواردی چون استفراغ پیاپی، اسهال و یا تعرق بیش از حد ، دفع سدیم افزایش یافته در نتیجه نیاز به مصرف سدیم نیز بیشترمیشود. افرادی که برای درمان افسردگی ، لیتیم مصرف می کنند نباید رژیم محدود از سدیمبگیرند.
توانایی بدن دردفع سدیم از کلیه ها محدود است.
بنابراین مصرف زیاد و طولانی مدت سدیم ، موجب تجمع میزان اضافی آن در بدن شده و در سنین بالاتر، فرد دچار عارضه فشار  خون خواهد شد. پس بهتراست قبل از مصرف یک ماده غذایی ، بر چسب آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید سدیم زیادی ندارد .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

ho3ein2000 از این پست سپاسگزاري کرده است