اعتراف مسوول ترافیک هوایی برج مراقبت به خواب بودن در وقت کار

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 279
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 دی 1385, 1:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 324 بار
سپاس‌های دریافتی: 682 بار

اعتراف مسوول ترافیک هوایی برج مراقبت به خواب بودن در وقت کار

پست توسط phoenix80 » جمعه 5 فروردین 1390, 12:31 pm

مقامات هواپیمایی آمریکا می گویند یک مسوول ترافیک هوایی برج مراقبت فرودگاه ملی رونالد ریگان شهر واشنگتن، اعتراف کرده است که در زمان کار خواب بوده است.
این امر باعث شده بود خلبانان دو جت مسافربری بدون دریافت دستور از برج مراقبت فرود بیایند.
مقامات هیئت ملی امنیت حمل و نقل، روز پنجشنبه اعلام کردند که مسوول مراقبت پرواز در برج مراقبت، برای چهارمین شب پیاپی در شیفت شب کار می کرده و در برج مراقبت، تنها بوده است.
این هیئت می گوید مسائل مربوط به خستگی انسان، از جمله مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
رندی ببیت، سرپرست اداره هوانوردی فدرال گفت شخصا از این وقایع خشمگین می شود. ببیت گفت او سرپرست برج مراقبت با ۲۰ سال سابقه کاری را به حالت تعلیق در آورده است.
هواپیماهای دو شرکت آمریکن ایرلاینز، و یونایتد ایرلاینز، سعی کردند اوایل روز چهارشنبه به فاصله ۱۵ دقیقه از یکدیگر، با برج مراقبت فرودگاه ملی رونالد ریگان تماس بگیرند. تماس هر دو هواپیما با برج مراقبت بدون پاسخ ماند و خلبانان مجبور شدند هواپیما ها را بدون دریافت هر گونه کمک از برج مراقبت فرودگاه به زمین بنشانند.
خلبانان دو هواپیما، از مسوولان مراقبت پرواز تاسیسات منطقه ای دیگری که ۶۴ کیلومتر دور تر از فرودگاه ملی رونالد ریگان قرار دارد، کمک گرفتند و برای فرود ایمن از رادار و سیستم های پشتیبانی استفاده کردند.
در پی این حادثه، ری لاهود، وزیر حمل و نقل آمریکا به اداره هوانوردی فدرال دستور داد تا در برج مراقبت فرودگاه ملی رونالد ریگان در شیفت شب، دو مسوول کنترل ترافیک پرواز تعیین کنند. او گفت حضور تنها یک مسوول غیر قابل پذیرش است.

VOA NEWS

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”