در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: راهنمایی برای خرید پرینتر

توسط Goebbels » پنج شنبه 2 خرداد 1392 00:54

جناب esijoon

البته در جایی که استادی همچون جناب M.Abooali حضور داشته باشند بنده نباید اظهار نظر بکنم  اما بدین جهت عرض میکنم که از پرینتر های سامسونگ پرسیدید و بنده نیز دو نمونه از پرینترهای آن و ایضا HP را (مدل های ML-2010 سام و P2055 اچ پی) در اختیار داشته و دارم و باید بگویم که راضی بوده و هستم! اول سامسونگ بعد اچ پی!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
Solver, esijoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:25

Goebbels نوشته است:جناب esijoon

البته در جایی که استادی همچون جناب M.Abooali حضور داشته باشند بنده نباید اظهار نظر بکنم  اما بدین جهت عرض میکنم که از پرینتر های سامسونگ پرسیدید و بنده نیز دو نمونه از پرینترهای آن و ایضا HP را (مدل های ML-2010 سام و P2055 اچ پی) در اختیار داشته و دارم و باید بگویم که راضی بوده و هستم! اول سامسونگ بعد اچ پی!

خیلی ممنون...

قیمتی از این دو مدل دارید؟؟؟؟؟.....برای خونه چطورن؟؟؟؟.....چرا اول سامسونگ؟؟

راستی دوستان نظرتون در مورد چند کاره  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد     چیه؟؟؟؟؟....اصلا چندکاره ها رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

راستی به نظرتون قیمت هایی که این سایت گذاشته برا پرینتر های سامسونگ واقعیه؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
net_writer

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:40

esijoon,

من جایی ندیدم گفته باشید، رنگی یا B.W می خواهید؟

اگر در ماه حداقل 10 مورد چاپ رنگی بیشتر دارید رنگی را توصیه می کنم  در غیر اینصورت بهتره B.W بگیرید و جای پرداخت هزینه بابت قابلیت چاپ رنگی، یک سیاه و سفید با کیفیت تر یا شاید حتی لیزری بخرید.

ضمنا شما که دانشجو هستید، چرا کارکرده نمی خرید؟
البته خرید پرینترهای جوهر افشان دست دوم نکات ظریفی درش هست، اما پرینتر های لیزری دست دوم را با یک بازرسی ساده و اطمینان از سلامت می توانید با قیمت مناسب خریداری کنید.
اگر خواستید تو این زمینه براتون برخی مدل ها و قیمت ها را پ.خ کنم.

- - - - -
رایانه - این فروشگاه اولین فروشگاه اینترنتی فارسی در حوزه کامپیوتر است حداقل تا اونجا که من اطلاع دارم، دفترشان مشهد است و معمولا قیمت های فروش محصولاتشون هم مناسب است.

اما در زمینه به روز بودن قیمت ها در سایت کمی ضعیف هستند، در اکثر موارد قیمت هایی که استعلام تلفنی دادن با قیمتی که تو سایت بوده کمی تفاوت داشته، اما با این وجود جزو فروشگاه های معتبر و از نظر قیمت مناسب هستند.
آخرين ويرايش توسط Solver در پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:48, ويرايش شده 1 در کل.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
esijoon, net_writer

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:46

M.Abooali نوشته است:esijoon,

من جایی ندیدم گفته باشید، رنگی یا B.W می خواهید؟

اگر در ماه حداقل 10 مورد چاپ رنگی بیشتر دارید رنگی را توصیه می کنم  در غیر اینصورت بهتره B.W بگیرید و جای پرداخت هزینه بابت قابلیت چاپ رنگی، یک سیاه و سفید با کیفیت تر یا شاید حتی لیزری بخرید.

ضمنا شما که دانشجو هستید، چرا کارکرده نمی خرید؟
البته خرید پرینترهای جوهر افشان دست دوم نکات ظریفی درش هست، اما پرینتر های لیزری دست دوم را با یک بازرسی ساده و اطمینان از سلامت می توانید با قیمت مناسب خریداری کنید.
اگر خواستید تو این زمینه براتون برخی مدل ها و قیمت ها را پ.خ کنم.

ممنون جناب ابوعلی.....

راستش لیزری سیاه و سفید فکر کنم برام مناسب باشه...پرینت رنگی ندارم....دست دوم هم قابل تامله.....فقط یکم میترسم...اصلا تو خرید دست دوم شانس ندارم...همیشه سرم کلاه رفته....از بس که ساده دلم..

اگر زحمتی نیست چند مدل با قیمت مناسب ( دانشجویی ) برام پ.خ کنید....ممنون

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

توسط RaAmIiN » پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:48

esijoon نوشته است:
Goebbels نوشته است:جناب esijoon

خیلی ممنون...

قیمتی از این دو مدل دارید؟؟؟؟؟.....برای خونه چطورن؟؟؟؟.....چرا اول سامسونگ؟؟

راستی دوستان نظرتون در مورد چند کاره  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد     چیه؟؟؟؟؟....اصلا چندکاره ها رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

راستی به نظرتون قیمت هایی که این سایت گذاشته برا پرینتر های سامسونگ واقعیه؟؟؟

این سایت رایانه دات کام بیشتر قیمتهاش مال زمان دلار 1000 تومنه که اپدیت نشده
برای قیمت پرینتر هم یه به سایت میهن مارکت یا دیجی انلاین برید قیمتهاش به روزه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RaAmIiN تشکر کرده اند:
esijoon

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

توسط RaAmIiN » پنج شنبه 2 خرداد 1392 10:53

یه چیز دیگه
ما این پرینتری که داریم (لکسمارک) روی کاتریجش یه درپوش هست که خیلی راحت میشه ورش داشت توش تونر ریخت خیلی از پرینترها این قابلیت رو ندارن و شارژشون خیلی مشکل تره
اگه خواستید پرینتر بگیرید حواستون باشه که شارژ کاتریجش چه جوریه که دردسر داره یا نه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RaAmIiN تشکر کرده اند:
esijoon, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 2 خرداد 1392 11:16

RaAmIiN,  

دیجی آنلاین و میهن مارکت صرفا قیمت هستند، شما پای خرید که برید، هیچ کدوم از قیمتهاشون واقعی نیست   حداقل بیش از 10 مورد تجربه اش را داشتم، میهن مارکت که حضوری هم رفتم مغازه صاحبش ... جالب هستند این دو سایت هم، اما خیلی به کمینه هاش نمیشه اعتماد کرد، طرف 2 دقیقه نیست قیمت را زده، بهش زنگ زدم، میگه من ندارم این جنس را ! اما آمده قیمت داده ...
آخرين ويرايش توسط Solver در پنج شنبه 2 خرداد 1392 11:42, ويرايش شده 1 در کل.

esijoon, RaAmIiN, net_writer

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 2 خرداد 1392 11:18

دوستان این چند مدل هم به نظرم به بودجم بخوره.....نظرتون چیه؟؟؟؟....

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 2 خرداد 1392 12:24

esijoon,  

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  که قیمتش برای یک پرینتر لیزری فوق العاده به نظر میاد.

سرعت چاپش 20 برگ است و وضعیت تونرش 1500 تا - تونر اورجینالش 700 تا برگ. کیفیت چاپ 1200 DPI

اما ناگفته های این پرینتر:

کاغذ تو دستگاه نباشد بد جور قاط میزند و شما اکثر مواقع ناچاری کنسل جاب بدی و حتی دستگاه را خاموش و روشن کنید!

نکته دیگه آمار زیاد خرابی چیپ پورت USB دستگاه است، که خیلی ها کمتر از یکسال با این مشکل روبرو شدند. و یک هزینه هایی دارد چون گارانتی زیر بار نمیره و میگه از نوسان برق هست

مشکل دیگه این پرینتر هزینه بالای نگهداریش است، هر چند لیزری است، اما متاسفانه کارتریج های این پرینتر ضعیف هستند و شما هر چند برای تونر هزینه زیادی نمی دید اما با چند بار (معمولا کمتر از 5 بار شارژ) ناچار هستید یک پوکه کارتریج جدید تهیه کنید و این هزینه نگهداری را بالا می برد.

در مجموع اکثر خریداران این دستگاه به یک یا چند دلیل ذکر شده بالا ناراضی هستند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   جزو سریعترین پرینتر های حاضر جهان است و قیمتش تا اونجا که من میدونم حدود 350 دلار  است ... تو این سایت هم زدند 2 میلیون حداقل قیمت !

فکر کنم اشتباه کردید قیمت این مدل را.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   سرعت پایین اما قابل قبول، کیفیت چاپش  از 2160 پایین تر است این 1200 × 600 است. اما به مراتب محصول بهتری است، مشکل چیپ USB 2160 در این مدل نیست، همینطور مشکل هنگ کردن در صورت نبود کاغذ را ندارد.  اما در مورد هزینه نگهداری باز شما هر چند وقت یک بار باید کلا پوکه کارتریج را عوض کنید و هزینه نگهداری البته به گرانی یک چاپگر جوهر افشان نیست اما به ارزانی لیزری ها نیست. اما در کل خریداران این محصول بر خلاف مدل 2160 ازش راضی هستدند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    سرعت چاپ در حد لاک پشت 14 برگ ! سرعت چاپ برگ اول تقریبا 10 ثانیه . کیفیت چاپ پایین .. دقت کنید 600 × 600 واقعا کیفیت پایین است حداقل 800 در 800 بود میشد گفت متوسط.  در قیاس با 2055 سامسونگ کلا قافیه را باخته چه برسد به 1915 ... و کلا زیاد تحلیلش نمی کنیم چون معایبی هم دارد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  را بالا که تحلیل کردیم، 2165 هم هست که همین دستگاه هست فقط به صورت وایرلس وصل میشود و البته تمام مشکلات مدل 2160 را همراه خودش دارد. قیمتش هم حدود 30 تومن گرانتر است، گفتم یک وقت جایی الکی نگن تو 2165 مشکلات رفع شده است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   این بار شما اشتباه نکردید، فروشنده قیمت را اشتباه زده، خواسته بزنه 1میلیون 500 زده 150 هزار تومان. چون این پرینتر قیمتش حدود 300 دلاری است. - این هم شاهکارهای دیجی انلاین است. ملت را بیهوده سر در گم می کند!

خلاصه بین این مدل ها و مناسب با رنج قیمت مورد نظر شما 1915 سامسونگ است که حدود 260 است و البته فراموش نکنید کیفیتش متوسط است!

همانطور که قبلا عرض کردم، یک پرینتر با کیفیت خوب و هزینه های مواد مصرفی مناسب زیر 300 اصلا گیر نمیاد.

در مورد اون Canon که گفنم  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  هم، این خصوصیاتش است:

با هر بار شارژ تونرش شما 2500 برگ چاپ خواهید کرد !  (دستگاه های بالا همگی 1500 برگ بودند). ضمن این که این حداقل چاپش است و تا 4000 برگ هم با یک بار شارژ براش ثبت شده است. از طرف دیگر کارتریجش کیفیت خیلی خوبی دارد و شما شاید چند سال یک بار نیاز به تعویضش داشته باشید.

در مجموع هزینه های نگهداری این دستگاه واقعا پایین است.

اما خوب کیفیت چاپ این دستگاه با توجه به سال تولیدش که 2006 است، سرعت چاپش 20 برگ است که قابل قبول است. کیفیت چاپش هم 1200 در 600 است و تقریبا متوسط.

esijoon, net_writer

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 2 خرداد 1392 12:57

M.Abooali,  جان خیلی ممنون...واقعا تحلیل کاملی بود....

در مورد LBP-810  اون مورد درایور که فرمودید دل چرکین میکنه.....درایور 64 بیت سونش نیست اصلا؟؟؟

چیزی تو این مایه ها ندارید که مشکل درایور نداشته باشه؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 2 خرداد 1392 13:06

esijoon,  باید دفتر باشم تا براتون مدل در بیارم.

البته تو خود سایت canon اگر بخش دانلود برید، رسما برای ویندوز 7 این پرینتر ظاهرا درایور منتشر شده ... اما من تست کردم با 64 بیت و پورت USB مشکل داشت.

esijoon

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » پنج شنبه 2 خرداد 1392 13:09

M.Abooali نوشته است:در مورد اون Canon که گفنم  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  هم، این خصوصیاتش است:

با هر بار شارژ تونرش شما 2500 برگ چاپ خواهید کرد !  (دستگاه های بالا همگی 1500 برگ بودند). ضمن این که این حداقل چاپش است و تا 4000 برگ هم با یک بار شارژ براش ثبت شده است. از طرف دیگر کارتریجش کیفیت خیلی خوبی دارد و شما شاید چند سال یک بار نیاز به تعویضش داشته باشید.

در مجموع هزینه های نگهداری این دستگاه واقعا پایین است.

اما خوب کیفیت چاپ این دستگاه با توجه به سال تولیدش که 2006 است، سرعت چاپش 20 برگ است که قابل قبول است. کیفیت چاپش هم 1200 در 600 است و تقریبا متوسط.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  كه نوشته حداكثر رزولوشن 600*600 و سرعت چاپ 8ppm(صفحه در دقيقه)!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Solver

قبليبعدي