در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تشکر شده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر

توسط كيارش » سه شنبه 16 فروردین 1390 01:15

14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر
حضور فرماندهان عالی رتبه نظامی کشورمان در محضر رهبر انقلاب و انتشار تصاویر این دیدار، قابی کوچک بود تا بار دیگر همه مسئولان ارشد و مدیران اصلی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر دیده شوند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق،

در این میان حضور فرماندهانی با درجه سرلشکری که سردار قاسم سلیمانی جدیدترین عضو این مجموعه از فرماندهان عالی رتبه کشورمان است، بهانه ای بود تا نگاهی گذرا به فرماندهان دارای درجه سرلشکری در کشورمان بیاندازیم؛ فرماندهانی که دارای بالاترین سوابق رشادت و شجاعت در دوران دفاع مقدس و پس از آنرا در کارنامه مادی و معنوی خود دارند.

بر این اساس، می توان این فرماندهان ارشد را به ترتیب ذیل معرفی کرد:


سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادیسرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی همواره با آن لباس خاکی و چفیه بر دوش شناخته می شود. او به عنوان رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان مسئولیت مهمی را بر عهده داشته و از جمله مدیران ارشد و محبوب در نیروهای مسلح است.

وی از سال 68 عهده دار این مسئولیت بسیار مهم و تاثیرگذار است و در عین حال، در دانشگاه عالی دفاع ملی نیز به فعالیت می پردازد.


سرلشکر غلامعلی رشید

سرلشکر غلامعلی رشید از فرماندهان ارشد سپاه در دوران دفاع مقدس به شمار می رود که تحلیل های جامع و عمیق وی در طی سالهای اخیر در موضوعات مختلف همچون جنگ تحمیلی، نبردهای حزب الله لبنان، جنگ های منطقه و چشم انداز آینده همواره مورد توجه کارشناسان بوده است.

وی مسئولیتهایی چون فرماندهی قرارگاه فتح در عملیات بیت المقدس و مسئول عملیات قرارگاه مرکزی سپاه را پیش از حضور در ستادکل نیروهای مسلح تجربه کرده است.

سرلشکر رشید پیش از انتصاب به عنوان جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح بود.


سرلشکر محمدعلی جعفریسرلشکر محمد علی جعفری معروف به "عزیز" پس از انتصاب به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران، به درجه سرلشکری نائل شد. وی در دوران دفاع مقدس از فرماندهان مهم سپاه و عنصری مبتکر در عملیاتهای نامتقارن بود که پس از دفاع مقدس، چند سال فرمانده نیروی زمینی سپاه، سپس رییس مرکز راهبردی سپاه و پس از آن فرمانده کل سپاه شد.

سرلشکر جعفری در دوران حضور در مسئولیت اخیر نیز تحول اساسی در سپاه پاسداران به وجود آورد و ضمن تشکیل سپاههای استانی، نیروی هوایی و دریایی را نیز ارتقاء داد.


سرلشکر عطا الله صالحی

سرلشکر عطاء الله صالحی از جمله فرماندهان دلاور ارتش در دوران جنگ تحمیلی است که در سال 84 به سمت فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

تشکیل نیروی مستقل پدافندی با مسئولیت ارتش و نیز ساخت تجهیزات مدرن دفاعی همچون جنگنده صاعقه، ناوشکن جماران، انواع زیردریایی و تانک از جمله نقاط درخشان مسئولیت سرلشکر صالحی است. تدوین طرح های راهبردی چون حضور شناورهای ایرانی در خلیج عدن و دریای مدیترانه از جمله مصادیق نگاه راهبردی این فرمانده ارشد نیروهای مسلح است.


دریابان علی شمخانیدریابان علی شمخانی فرمانده ای که هم مسئول نیروی دریایی ارتش بوده و هم سپاه. تنها سرلشکر نیروی دریایی کشورمان اکنون رییس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی است. وی پس از وزارت دفاع با حکم رهبر معظم انقلاب در این مسئولیت مشغول انجام امور فکری و تحقیقاتی در موضوعات مختلف برای بهره برداری نیروهای مسلح است.

وی به علت حضور موثر و آینده نگر در 8 سال دوران وزارت دفاع، نقش مهمی در ارتقاء توان بازدارندگی نیروهای مسلح داشته است.


سرلشکر سید یحیی صفویسرلشکر سید یحیی صفوی معروف به "رحیم" نیزاز فرماندهان ارشد سپاه در دوران جنگ تحمیلی است که مسئولیتهای مهمی چون فرماندهی نیروی زمینی و اطلاعات و عملیات کل سپاه را در ان زمان عهده دار بوده است.

وی پس از دفاع مقدس، جانشین سردار محسن رضایی فرمانده کل سپاه شد و در سال 1376 به جای وی، به فرماندهی کل سپاه منصوب گردید.

در دوران فرماندهی سرلشکر صفوی، سپاه پاسداران به یک نیروی مهم دفاعی در منطقه تبدیل شد و در ابعاد مختلف اطلاعاتی و عملیاتی نیز رشد چشمگیری داشت. به همین دلیل فرمانده معظم کل قوا، وی را به سمت دستیار خود در نیروهای مسلح منصوب کردند.


سرلشکر مصطفی ایزدیسرلشکر مصطفی ایزدی سال ها فرمانده نیروی زمینی سپاه بوده و جزء فرماندهان تاثیرگذار در دفاع مقدس محسوب می شود.

وی پس از حضور در ستادکل نیروهای مسلح، مسئولیت مهمی را بر عهده داشته و در سالهای اخیر به درجه سرلشکری نائل شده است.


سرلشکر محمد باقریسرلشکر محمد باقری برادر شهید گرانقدر حسن باقری (غلامحسین افشردی) است که اولین مسئول اطلاعات و عملیات سپاه بوده است.

وی نیز از تبحر بالایی در امور اطلاعاتی و عملیاتی برخوردار بوده و اکنون نیز در همین مسئولیت در ستادکل نیروهای مسلح فعالیت می کند. باقری همزمان با ایزدی به درجه سرلشکری مفتخر شده است.


سرلشکر علی شهبازیسرلشکر علی شهبازی نیز در دفاع مقدس کارنامه درخشانی داشته و در دوران حضور در فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز عامل تحولات مهمی بوده است. وی اکنون در گروه مشاوران نظامی فرمانده معظم کل قوا مشغول خدمت به نیروهای مسلح است.


سرلشکر محمد سلیمیسرلشکر محمد سلیمی پس از شهبازی به فرماندهی کل ارتش منصوب شد. وی در زمان حضور رهبر معظم انقلاب در دفاع مقدس نیز از جمله افرادی بوده که نزدیکترین ارتباط را با ایشان داشته است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران فرماندهی وی، شاهد نوآوری ها و ارتقاء شاخص ها بوده است.


سرلشکر محسن رضاییسرلشکر محسن رضایی از سال 1359 تا 1376 فرمانده کل سپاه بوده و نقش مهمی در هدایت نیروهای مسلح کشورمان در دفاع مقدس بر عهده داشته است.

وی ترجیح داد در سال 76 وارد فعالیتهای غیرنظامی شود و به همین خاطر به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

رضایی هنوز هم در جلسات و نشست های فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح با رهبر انقلاب حضور فعال دارد و عضو ثابت جلسات پیشکسوتان دفاع مقدس است.


سرلشکر حسین حسنی سعدی

سرلشکر حسین حسنی سعدی قبلا فرمانده نیروی زمینی ارتش بوده و در حال حاضر معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح است که سابقه درخشان او در دفاع مقدس قابل توجه است. او از جمله مدیران موثر در پیشرفت نیروهای مسلح است که در جایگاه حساس خود، عهده دار اجرای طرح های مهمی بوده است.


سپهبد علی صیاد شیرازیشهید گرانقدر نیروهای مسلح که چند روز دیگر سالگرد شهادت اوست، از جمله فرماندهان غیور ارتش در دوران دفاع مقدس بود که پس از این دوران نیز در ستاد کل نیروهای مسلح به خدمت مشغول بود.

شهید صیاد شیرازی پس از دریافت درجه سرلشکری، به درجه رفیع شهادت نائل شد. نقل است که پس از دریافت این درجه، بسیار خوشحال بود و هنگامی که علت آنرا پرسیدند، گفته است که «امروز فهمیدم ولی فقیه از من راضی است.»


سرلشکر قاسم سلیمانی

سرلشکر قاسم سلیمانی از باسابقه ترین فرماندهان سپاه پاسداران است که پیش از فرماندهی نیروی قدس سپاه، فرمانده لشکر 41 ثار الله کرمان بوده است. وی جدیدترین فرمانده نیروهای مسلح است که از سوی فرمانده معظم کل قوا به درجه سرلشکری نائل شده است.

در بخشی از حکم سرلشکری سردار سلیمانی که مشرق برای اولین بار آنرا منتشر می کند، از سوی رهبر معظم انقلاب نوشته شده است: « سردار قاسم سلیمانی کسی است که خود بارها در جبهه به شهادت رسیده و شهید زنده انقلاب است.»

* این نوشته صرفا معرفی اجمالی و بسیار گذرا از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح است که ورود تفصیلی به زندگینامه هر کدام از آنها، مجالی صدها برابر این نوشته را می طلبد.

دیگر اینکه جایگاه سرلشکری با درجه سرلشکری تفاوت دارد و نباید این دو مبحث با یکدیگر خلط شود.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود


Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تشکر شده: 129 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

Re: 14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر

توسط chad » شنبه 10 اردیبهشت 1390 17:09

تعداد و سن سرلشگرهای سپاه بیانگر ان هست که سلسله مراتب ترفیعات در ان رعایت نمیشود و به قولی کیلویی درجه میگیرند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب chad تشکر کرده اند:
movahedion, Trooper

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

محل سکونت

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

Re: 14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر

توسط ali1371 » شنبه 10 اردیبهشت 1390 21:07

جا ی3نفر خیلی تواین تصاویر خالی تیمسار سرتیپ غضنفراذرفر فمانده دلیر لشگر64 ارومیه درجنگ
تیمسار فرض الله شاهین راد قهرمان مقاومت ابادان باگردان 144 ارتش وفرمانده لشکر21 تبریز درجنگ و تیمسار منوچهر کهتری ناجی ابادان که از  نظر من درجه اش باید سپهبدی باشهفرمانده قهرمان تیپ2شیروان لشگر77 خراسان
وهزاران خلبان وافسر فداکار ارتش جمهوری اسلامی ایران هم باید جز تصاویر باشند
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
Trooper, demorgan, MAHDIEH 1386, DJ Dani

New Memberنماد کاربر
پست ها

18

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 آذر 1388 21:49

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 12 پست

Re: 14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر

توسط Trooper » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 17:04

chad نوشته است:تعداد و سن سرلشگرهای سپاه بیانگر ان هست که سلسله مراتب ترفیعات در ان رعایت نمیشود و به قولی کیلویی درجه میگیرند.

من هم موافقم
سراسیمه بگریز از شیطان که تو را به تنبلی، بخل، شهوت، تعجیل، غرور و حسادت دعوت می کند.

Respect to COPYRIGHT is respect to SELF

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: 14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 17:14

ali1371 نوشته است: تیمسار سرتیپ غضنفراذرفر فمانده
14 سرلشکر ایرانی به روایت تصویر
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  
 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان