واشنگتن پست:آمريكا راهبردي غير از مذاكره با ايران ندارد.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

واشنگتن پست:آمريكا راهبردي غير از مذاكره با ايران ندارد.

پست توسط Sami 1993 » چهار شنبه 24 فروردین 1390, 1:47 pm

سرمقاله واشنگتن پست:
آمريكا راهبردي غير از انتظار براي مذاكره با ايران ندارد
خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در سرمقاله امروز خود به پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران اشاره و تاكيد كرد مقامات آمريكايي گزينه روشن ديگري غير از مذاكره با ايران ندارند.

تصویر

به گزارش فارس، روزنامه "واشنگتن پست " در سرمقاله خود با عنوان "اوباما چگونه به پيشرفت هسته‌اي ايران واكنش نشان مي‌دهد؟ " نوشت: بسياري از كارشناسان بر اين باورند ناآرامي‌هاي جاري در خاورميانه مهم‌ترين آزمايش سياست خارجي دوران رياست جمهوري باراك اوباماست.

با اين همه اوباما در دوران آسودگي و راحتي به كاخ سفيد پا نگذاشت- و چالش‌هاي اساسي پيش از انقلاب‌هاي عربي نيز هنوز پابرجا هستند، يكي از آنها در خبري موجب يادآوري چالش‌هاي قبل شد و آن اعلام پيشرفت‌هاي جديد ايران در زمينه برنامه هسته‌اي اين كشور است.

واشنگتن پست با بيان اينكه گزارش‌ پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران به شكل ويژه‌اي نگران كننده هستند مدعي شد: اين به آن دليل است كه حكومت اسلامي ايران از انقلاب مصر و قيام بحرين در خليج فارس بهره برده است.

بعد از مذاكرات 1+5 انقلاب مصر به وقوع پيوست و از آن زمان تا كنون هيچ نشانه‌اي از فعاليت ديپلماتيك مشاهده نشده است، اما ايران فعالانه توانمندي هسته‌اي خود را افزايش داده است.

در روزهاي اخير مقامات ايراني از آزمايش موفقيت آميز[HIGHLIGHT=#ffff00] سانتريفيوژهاي غني سازي نسل   خبر دادند و اينكه[HIGHLIGHT=#ffff00] نيروگاه برق هسته‌اي بوشهر در چند ماه آينده عملياتي خواهد شد. 

پيشرفت در زمينه سانتريفيوژها بسيار مهم است زيرا ايران تا كنون بر سانتريفيوژهاي آهسته و ناكافي تكيه كرده بود.

چند ماه قبل مقامات آمريكا با اعتماد به نفس كامل از اينكه ايران با تحريم‌ها در تنگنا قرار گرفته و مشكلات به وجود آمده در برنامه هسته‌اي آن را براي آغاز مذاكرات آماده كرده، حرف مي‌زدند اما اكنون اين گفت‌وگوها وجود ندارد، فشار اقتصادي كاهش در حال كاهش است و برنامه هسته‌اي يك بار ديگر مي‌تواند فرصتي ديگر را به دست بدهد.

اين نشريه آمريكايي ادامه داد: با اين وجود به نظر مي‌رسد مقامات كاخ سفيد هيچ گزينه جايگزين ديگري براي راهبردي ديرين خود يعني منتظر مذاكره نشستن با ايران، ندارند.

[HIGHLIGHT=#000000]واشنگتن پست همچنين پيشنهاد داد راه بهتر، شرط بندي روي يك شورش مردمي جديد در ايران است و نوشت همانطور كه اوباما در پيام نوروزي خود اشاره كرد، جوانان ايراني را داراي نيرويي براي شكل دادن كشوري دانست كه به خواسته‌هاي آنها پاسخ دهند.  ((شتر در خواب بیند پنبه دانهتصویرتصویرتصویر))
انتهاي پيام/

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”