در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Major

no avatar
317

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 16:06

آرشيو سپاس: 2791 مرتبه در 295 پست

Re: تاپيك جامع رژه روز ارتش/ فروردين 90

توسط su-47 » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 12:51

M-ATF نوشته است:اتفاقا حضور پر تعداد این کامیون (و با کاربردهای مختلف) برای خود من هم جلب توجه کرد، دوستی می گفت اینها کامیون های کراس اوکراینی هستند که کامیون قابلی هم هستن -بعید نیست خط مونتاژ این کامیون رو در ایران راه اندازی کرده باشن-.
.

به نام خدا
کامیون مورد اشاره دوست عزیزمان M-ATF که با عکسهای زیبای خود تشنگی مارا برطرف کردند

http://www.army-technology.com/contract ... kraz1.html

ان شاء الله داخلی سازی شده باشد
خواهشا دوستان بفرمایند حضور دهها دستگاه ازاین نوع کامیون که حامل نیرو بودند در رژه را چگونه تحلیل میفرمایند

موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب su-47 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, M-ATF, sohraba

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
100

تشکر کرده: 52 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 بهمن 1385 23:30

آرشيو سپاس: 302 مرتبه در 50 پست

توسط tondar » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 13:40

با تشکر از دوست عزیز M-ATF ، عکسهای ایشان بسیار گویا و حرفه ای گرفته شده است . بنظرم ایشان یک دوره عکاسی حرفه ای برای  آموزش عکاسان سابر خبرگزاریها و روزنامه برپا نماید .

New Member

no avatar
10

تاريخ عضويت

جمعه 5 آبان 1385 19:27

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 4 پست

توسط hadiii » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 16:40

كاميون ايراني نيست ساخت اكراين سال ورود 1388 بود زمان خدمت سربازي من بادست خودم پلاك عوض كرديم خيلي قدرت داره kras نامشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hadiii تشکر کرده اند:
alirezak2

New Member

no avatar
10

تاريخ عضويت

جمعه 5 آبان 1385 19:27

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 4 پست

توسط hadiii » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 16:47

راستي يادم رفت بيشتر براي كشيدن توپ وارد شده لشكر21 حمزه براي كشيدن توپ130 از كاميون استفاده مكنن قبل اون 2631 بنز استفاده ميكردن كه قدرت كافي نداشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hadiii تشکر کرده اند:
alirezak2, sohraba

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
46

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 13:53

آرشيو سپاس: 87 مرتبه در 30 پست

توسط alireza.z » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 20:59

خیلی عالی بود حال کردم.آفرین به این همه اقتدار

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
41

تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 13:34

آرشيو سپاس: 226 مرتبه در 32 پست

توسط joiber » دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 08:09

سلام
از دوست خوب M-ATF  بسیار ممنون بابت عکسهای بسیار زیبا ومن هم با tondarموافقم باید یه دوره عکاسی حتماً ببخشید یکسال دوره بذارن واقعاً عکسای زیبای بود .
مخصوصاً عکسهای که از تانک ذولفقار گرفته بودید. :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .

New Member

no avatar
19

تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 دی 1386 22:54

آرشيو سپاس: 147 مرتبه در 15 پست

توسط M-ATF » دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 10:40

خواهش می کنم ، شما که لطف دارید و یقینا در مقوله عکاسی این ما هستیم که باید پیش اونا درس یاد بگیریم.خصوصا با امکانات و تجهیزاتی که اونا دارن ولی خوب معمولا اونا با نگاهی که ما به تجهیزات نظامی نگاه می کنیم نگاه نمی کنند.

اما در مورد عکاسی از رژه  هم باید بگم حداقل برای خود من و امثال من یه سری مشکلات هست که اجازه نمی ده عکاسی خوبی انجام بشه.

به عنوان مثال در محلی که من قرار داشتم، با توجه به اینکه تجهیزات روی کشنده قرار دارند و نسبت به عکاس بالاتر قرار دارند، اگه قرار باشه از جلوی تجهیزات قرار بگیرید، دوربین دقیقا رو به خورشید قرار می گیره و این عکاسی رو با مشکل مواجه میکنه که یا باید اون طرف اتوبان قرار بگیری ( که بشه از پلاکاردهای روی کشنده ها و حاوی اطلاعات پیرامون تجهیزات هم عکس گرفت)  که معمولا اجازه نمیدن و یا در جایگاه خبرنگاران باشید.

جایگاه خبرنگاران به دلیل اینکه در ارتفاع بالاتری نسبت به سوژه قرار داره و برای عکاسی از سوژه دوربین رو به سمت پائین قرار می گیره، مشکل خورشید پیش نمیاد.

مشکل دوم اینکه کشنده ها خیلی سریع عبور می کردند و فرصت کافی برای عکاسی نبود، شما می بینید متاسفانه من امکان عکاسی از جلوی تانک ذولفقار رو از دست دادم.

و در نهایت من فکر می کنم ، برای عکاسی مناسب از مراسم رژه باید یک تیم عکاسی متشکل از حداقل 3 نفر باشید ، یکی در جایگاه خبرنگاران برای عکاسی از بالا ، یکی اونطرف اتوبان برای عکاسی از زاویه پائین و همینطور ثبت پلاکاردها، و یکی هم با تجهیزات مناسب برای عکاسی از رژه هوایی که یا در جایگاه خبرنگاران قرار بگیره یا به حرم نزدیکتر باشه، چون جایی که من بودم با توجه به اینکه هواپیماها دقیقا از رو جایگاه عبور نمی کردند، درختان دید رو برای عکاسی از رژه هوایی می گرفت.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب M-ATF تشکر کرده اند:
كيارش, شترگاو پلنگ, رضاخان, tondar, skylarker77, un4given.1991, Shahryar, alirezak2, joiber, sokuteasemuni, Mahdi1944, SORENA77, نادر70, airmag

Captain II

Captain II

نماد کاربر
445

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 تیر 1388 20:56

ایران،خاک دلیران

آرشيو سپاس: 4451 مرتبه در 424 پست

توسط azeRilA » دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 20:09

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد (دکتر علی شریعتی)

DJ Dani نوشته است:

خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1220

تشکر کرده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 15:18

آرشيو سپاس: 6974 مرتبه در 813 پست

توسط abdolmahdi » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 10:58

با سلام
مايلم تا در مورد ويژگيهاي اين خودروي زرهي و مخصوصا لانچر پرتاب راكت نصب شده روي آن اطلاعاتي كسب كنم . اگر دوستان اطلاعاتي دارند ، ممنون مي شوم .  :razz:  :razz:

اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abdolmahdi تشکر کرده اند:
ramin11, Mahdi1944, shola, رضاخان, Palange Zakhmi, Shahryar, كيارش, sokuteasemuni, عشق پرواز

New Member

no avatar
19

تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 دی 1386 22:54

آرشيو سپاس: 147 مرتبه در 15 پست

توسط M-ATF » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 11:30

abdolmahdi نوشته است:با سلام
مايلم تا در مورد ويژگيهاي اين خودروي زرهي و مخصوصا لانچر پرتاب راكت نصب شده روي آن اطلاعاتي كسب كنم . اگر دوستان اطلاعاتي دارند ، ممنون مي شوم .  :razz:  :razz:

در همین حد می دونم که گویا این خودروی زرهی بر مبنای اسکورپیون ساخته شده ولی کوتاهتر از اون هست ، راکت هاش هم که 77 میلی متری هستند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب M-ATF تشکر کرده اند:
abdolmahdi, mm1990, shola

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 12:46

منظور از نفربر صیاد کدام تصویر میباشد؟

Major

Major

نماد کاربر
830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » جمعه 9 اردیبهشت 1390 22:35

سلام بر دوستان خواهشا مارش نظام یبود که تو روز ارتش میخواندند  بامضمون مهد دلیران ارتش ایران حامی قرانیم کسی این رو برای دانلود داره
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
DJ Dani

قبليبعدي