آل سعود در اضطراب و تنش؛ حال ولیعهد رو به وخامت گذارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه 3 شهریور 1385, 1:31 am
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

آل سعود در اضطراب و تنش؛ حال ولیعهد رو به وخامت گذارد

پست توسط airplane » سه شنبه 30 فروردین 1390, 11:47 pm

صبح امروز، منابع آگاه از کاخ پادشاهی عربستان سعودی فاش کردند، حال شاهزاده «سلطان بن عبدالعزیز آل سعود»، ولیعهد عربستان سعودی وخیم شده است.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، این منابع آگاه در ادامه افزودند: وی چند روزی است، به هیچ وجه صدایی را نمی شنود و کسی را نمی شناسد.

این خبر در حالی توسط برخی پایگاه های خبری جهان عرب منتشر شده که حال «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه سعودی نیز تا چند هفته پیش وخیم اعلام شده بود و اکنون نیز زیر نظر یک تیم پزشکی ویژه است و گفته می شود، به دنبال تنش های اخیر در منطقه، وضعیت جسمی مطلوبی ندارد.

این منابع آگاه مدعی شده اند که «ملک عبدالله» به دنبال اظهارات دخترش، مبنی بر حمایت از جنبش زنان عربستانی برای دستیابی به حقوق بیشتر، به شدت از دست وی ناراحت و به همین دلیل بیماری وی تشدید شده است. ناراحتی «عبدالله» از سخنان دخترش از این است که احتمال می دهد، چنین موضع گیری هایی به دیگر جوانان خاندان «آل سعود» نیز سرایت کرده و سبب تشدید اختلاف در میان خاندان «آل سعود» شود.

خبر وخیم شدن حال ولیعهد، در حالی است که خبر مرگ شاهزاده «صيتة بنت عبدالعزيز بن عبدالرحمن آل سعود» 83 ساله، خواهر پادشاه و ولیعهد سعودی نیز چهار روز پیش در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی منتشر شد.

در همین حال، کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی پیش بینی کرده اند، در صورت مرگ ولیعهد و پادشاه سعودی، حکومت سعودی ها در عربستان با خطر جدی روبه رو شده و افزون بر بروز اعتراضات گسترده مردمی، در درون این خاندان بر سر جانشینی «عبدالله» نیز نزاعی خونین در خواهد گرفت.


همچنین این مسأله، نه تنها بر روند و وضعیت اقتصادی این کشور که اقتصاد جهان را نیز تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]آل-سعود-در-اضطراب-و-تنش؛-حال-ولیعهد-رو-به-وخامت-گذارد
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”