در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

Re: واسه خرید لپ تاپ کمک میخوام!!

توسط eeeeeeehsan » جمعه 2 اردیبهشت 1390 19:22

ashkansamie نوشته است:ایسوس بگیر خودتو راحت کن دیگه.این همه تعریف.فقط یه نکته یادت باشه.ب DVD  رایتر اکتفا نکن.تا چند سال دیگه همه دیسک ها میشه blue-ray.

SHAHRAM نوشته است:eeeeeeehsan,  
در بهترین کانفیگ قطعات،دل از performance بالاتری برخورداره(به دلیل استفاده از sandy bridge،گرافیک سری 540،اسکرین فول اچ دی)...اما این به این معنی نیست که ایسوس ضعیف هست..
باید دید چقدر احتیاج به قدرت گرافیکی دارید؟
قرار هست بازی های روز دنیا رو با نوت بوکتون بازی کنید یا ترجیح می دید در دانشگاه(یا محیط کار)تا 10 ساعت از باطری نوت بوکتون استفاده کنید؟
این ها سوالاتی که شما رو به نتیجه می رسونه..
اگر گرافیک قوی تر  و  به طور کلی نوت بوک بسیار قوی لازم دارید، دل رو انتخاب کنید.
اگر طراحی ظریف تر و سبک تر ،باتری با طول عمر بالاتر و قدرت قابل رقابت(در تناسب با دل) بهتره ایسوس رو انتخاب کنید.

اشکان جان شک نکن که حتما blue-ray رو ملاک قرار دادم.

ولی آقا شهرام، شما خودت قضاوت کن، من واسه اولین باره میخوام این تصمیمو بگیرم، نمیخوام ضرر کنم، نمیخوام بعد از خریدش رو دلم وایسه و دلمو بزنه، پس یکم وسواس دارم، من استفاده اصلیم اینترنت و بازیه، ولی روزایی هم هست که تو دانشگاه ۴ساعت بیکار میشم، خب میخوام بازی کنم یا به هر حال وقتمو باهاش پر کنم، پس کیفیت و قدرت باطری خیلی بیشتر از هر چیز واسم مهمه،
بذار تهشو بهتون بگم، دو دلی من اینه که به عنوان مثال بازی پرگرافیکی مثل nfs shift روی Asus bamboo U53jc کم میاره
یا نه، اگه مطمئن میشدم لپ تاپ Asus با مشخصات مشابه این مدل این قدرت رو در قیاس با dell داره با سر Asus میگرفتم،
اینم رو هم نمیدونم که آیا lED 15.6 inch در مورد بازی لذت مشابه با یه LED 17 رو داره یا نه !! ولی اینم فکر کنم که ۱۷ یکم بزر
گه.

با این وجود درصد خریدم بیشتر به سمت Asus هست تا Dell،
Dell XPS L502-A

Cpu Ci7
Ram 4G
Graphic 2G

Asus Bamboo U53jc
Cpu Ci7
Ram 4G
Graphic 1G

فکر نکنم 1G
گرافیک توفیقی بکنه، فقط آقا شهرام، شما این لطف رو در حق من کامل کنید ببینید کدوم مدل باطریش بهتره،

باطری dell طبق این لینک
(http://www.digikala.com/?Products=Noteb ... ifications) .

نه۹ سلولی 2800mAh Lithium-Ion battery هست(یعنی چند ساعت استفاده معمولی؟ آیا همون کیفیت Asus رو داره؟) ولی راجع به این مدل Asus نمیدونم، ا
گه میتونین یه اطلاعی بدین در این خصوص.

یک سوال دی
گه هم داشتم خدمتتون، اگه لپ تاپی Blue-Ray نداشت میشه روش گذاشت، اگه میشه چقدر تقریباً هزینه بر میداره!!

خیلی ممنونم واقعاً...!!

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

سه شنبه 23 شهریور 1389 15:20

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط sina8sh » شنبه 3 اردیبهشت 1390 00:17

سلام
اقا من دو روز پیش xps l502 خریدم البته هاردش 750 و tv داره شک نکن که چیز شاخیه از مدل هاه قبلی dell خیلی خوشکل اسپیکراشم تو هم رده های خوش محشره
blury هم میتونی بعدا بزاری رو لپ تاپ الان قیمتش 60 هزار تونه ولی xps روش داره راستی اگه dell گرفتی یا با گارانتی زیگورات بگیر یا یه جای شناخته شده تو شهره خودتون یکم غفلت کنی قطعاتو عوض میکنن واسه من ram عوض کرده بود4 انداخته بود
موفق باشی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sina8sh تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 3 اردیبهشت 1390 00:25

eeeeeeehsan,  دوست عزیز
1- در مورد LED  و LCD زیاد وسواس به خرج ندید.هر کدام مزیت و معایب دارند.
2-در مورد گرافیک ها:
نوت بوک ایسوس مد نظرمون از 310 m استفاده میکنه که در برابر گرافیک 540m دل کاملا ضعیف هست.البته ضعیف در تناسب هم.به طوری که شما می تونید بازی های روز رو با 310m هم انجام بدید اما مطمئنا با رزولیشون پایین تر و تنظیمات پایین تر.بهترین راه برای مقایسه 2 گرافیک چک کردن امتیاز benchmark هست.که بهترین این امتیاز ها در 3dmark06 هست که 540 امتیاز به مراتب بالاتری رو از آن خودش کرده...تا اینجا از 540 تعریف کردیم.اما معایب این گرافیک از دید دیگر میشه به مصرف به مراتب بالاتر در مقایسه با 310 اشاره کرد که خودش قاتل باتری هست.حرارت بالاتر هم باید مورد توجه باشه
نکته بعدی در اینه که شما نباید خیلی به مقدار رم گرافیک اهمیت بدید و فقط با مقدار رم گرافیک ها را مقایسه کنید.چیپ ها  و نوع رم بسیار مهم تر هستند
3- در مورد باتری:
میزان مصرف باتری کاملا به شرایط استفاده شما بستگی داره.اگر فقط با وایرلس به اینترنت کانکت باشید نوت بوک دل با باتری 6 سل حدود 3.5الی 4.5 ساعت باتری خواهد داشت.در حالی که ایسوس حدود 5.5 الی 6.5 ساعت.
اما باتری 9 سل به هر دو زمان حدود 1.5 ساعت اضافه خواهد کرد.(همه این اعداد  بسته به سیستم شما ممکنه تغییر کنه،حتی تنظیم اشتیاه انتی ویروس میتونه مصرف باتری رو بالا ببره که این مثال من خودش نشون دهنده تاثیر عوامل مختلف در مصرف باتری هست)

4-در مورد طراحی کلی:
دل به نسبت ایسوس کلفت تر و زشت تر طراحی شده.کیفیت بدنه دل با ایسوس قابل مقایسه نیست.

5- نصب مجدد بلوری درایو در حالت خاص امکان پذیره..اما در صورتی که به بلوری احتیاج دارید بهتره از ابتدا به فکر خریدش باشد.میتونید در آینده نسخه بیرونی(external) رو هم بخرید.

در آخر هم من و بقیه دوستان نمیتونیم برای شما انتخاب قطعی داشته باشیم.شما باید با توجه به توضیحات من و دیگران خودتون سبک و سنگین و انتخاب کنید. :razz:

-------------
ویرایش پست:
این لینک هم تست کامل دل هست.حتما ببینید
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 186.0.html
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, eeeeeeehsan, Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » شنبه 3 اردیبهشت 1390 10:14

دوست عزيز بنده با استفاده از تجربيات و توصيه هاي بعضي از اساتيد اين مدل رو پيشنهاد ميدم كه بد نيست...اما استاد بزرگ آقا شهرام تاييدش نميكنه......

مدل HP Pavilion DV6-6050se        كه    LED  هم است طبق درخواستتون....

dvd rw   doublelayer  داره......
هر ديسك بلوري الان 7000 تومانه و فكر نكنم حالا حالاها بهش نيازي داشته باشي.....
اگرم طرفدار فيلم و سينما هستي شايد بدردت بخوره

سي پي يو هم Core i7 است.

يه مدل ديگم هست كه يكم از بودجه تون بيشتره...اگه ميتوني بيشتر هزينه كن و اينو بگير....دوستان هم ماركشو تاييد كردن. توي ايران هم پشتيباني خوبي داره.

ASUS - N53Sv / i7

cpu:INTEL i7-2630QM 2.00 Ghz -  6mg cache

Ram:4GB DDR3

monitor: 15'6    LED

Graphic:  GT 540   1 gb

blueray Double layer داره.....
WIFI
Bluetooth
HDMI
Card reader
Webcam

وزنشم 2.6 كيلوگرمه

فكر كنم با توجه به اختلاف ناچيز با بودجه و كارايي.....مدل خوبي باشه....

SHAHRAM,    فرمودند :
"اگر گرافیک قوی تر  و  به طور کلی نوت بوک بسیار قوی لازم دارید، دل رو انتخاب کنید.
اگر طراحی ظریف تر و سبک تر ،باتری با طول عمر بالاتر و قدرت قابل رقابت(در تناسب با دل) بهتره ایسوس رو انتخاب کنید."

به نظرم دوستمون مورد دوم رو ميخاد چون فرمودند    مارك DELL   جواد و قديميه معلومه به شيك بودن  لبتاپ اهميت خاصي ميدن.....دوم ميگه 4 ساعت دانشگام روزي بعدشم ميخاد بازي كنه باهاش پس باطري بهترم ميخاد.....پس مارك اسوس نيازهاي شما رو برطرف ميكنه.

منتظريم اساتيد تاييد يا ردش كنن.
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » شنبه 3 اردیبهشت 1390 15:46

big-man
واسه خرید اینجور لوازم باید یکم اینده نگری داشت ک ایا نیازشو تا 3-4 سال دیگه تامین میکنه یا ن؟؟؟؟
احسان خان
دوستان درست میگن.باید نیازتو ببینی ک چیه؟بین ایسوس و دل هم فقط چندتا مدل محدود نبین.اگه ب بازی و گرافیک زیاد اهمیت میدی،مطمئنا ایسوس هم لپ تاپ های با گرافیک بهتر داره.ولی اگه خیلی مهمه،میتونی سری گیم دل یه انتخاب داشته باشی.ولی به نطرم ایسوس برای بازی کم نمیاره.شاید برای کارای گرافیکی سنگین و.... کم یباره ک فکر نکنم شما بخوای باهاش این کارا رو بکنی.
راستی میگن قراره لپ تاپ هایی بیاد ک باتریشون li-ion نیست و از فناوری تازه ای استفاده میکنه.نمیدونم الان تو بازار اومدت یا ن؟اگه کسی خبر داره هم منو راهنمایی کنه،هم احسانو.
(اگه من تو تایپ غلطی دارم یا حروف اگه جالجا میشه ببخشید.کیبورد من فارسی نداره.من متن میخونم بعد ارسال میکنم ولی اگه بازم اشتباهی بود ببخشید)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
211

تشکر کرده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 آذر 1388 11:38

آرشيو سپاس: 443 مرتبه در 117 پست

توسط apple2009 » شنبه 3 اردیبهشت 1390 18:07

سلام دوستان
بهترین لپ تاپی که با بودجه زیر یه تومن میشه خرید به نظر شما چیه ؟ ( برام مهمه وزنش زیر 2 کیلو باشه )

Major

Major

نماد کاربر
763

تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

توسط cheka » شنبه 3 اردیبهشت 1390 18:30

apple2009 نوشته است:سلام دوستان
بهترین لپ تاپی که با بودجه زیر یه تومن میشه خرید به نظر شما چیه ؟ ( برام مهمه وزنش زیر 2 کیلو باشه )

بنظر من Vostro 3500 با امکاناتی که داره نسبت به قیمتش (940000 تومان) یکی از بهترین مدلهای زیر 1 میلیون هست . البته وزنش 2.45 کیلوگرمه

CPU Core i5 2.53 GHZ
L2 Cache 512KB
RAM 4GB (Can be extended to 8)
GPU : Nvidia 310M 512MB memory
Display: 15.6 Inches
HDD : 500 GB
Security : FingerPrint

دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan, SHAHRAM, apple2009

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

سه شنبه 23 شهریور 1389 15:20

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط sina8sh » شنبه 3 اردیبهشت 1390 18:36

سلام
اگه بودجه داری تا 1.800 یه مدل سونی هست F137با مشخصاتی که میخوای با گرافیگ GT425 M خوشکلم هست ولی led نیست ولی برابری میکنه با کیفیت led و16.4 اینچ هست MSI هم یه مدل تئ این مایه داره ولی باطریه هردوشون 6 هستش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sina8sh تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
211

تشکر کرده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 آذر 1388 11:38

آرشيو سپاس: 443 مرتبه در 117 پست

توسط apple2009 » شنبه 3 اردیبهشت 1390 22:57

سلام دوست من از راهنماییت ممنون ولی چیزی که من می خوام  وزنش حتمن باید زیر 2 کیلو باشه.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

جمعه 18 تیر 1389 19:19

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 25 پست

توسط alpacino67 » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 08:11

دوستان پيشنهادشون رو دادن يه پيشنهاد هم از ما من 6 ماهه يه lenovo y560  گرفتم اين برند محصولات IBM رو توليد ميكنه سي ژي يو 7 هسته اي گرافيك 5730 و 4 گيگ رو ddr3داره صفحه اش هم led از لحاظ صدا فوق العاده است و يه نكته جالب اينه كه به شدت خنكه يعني خيلي كم داغ ميكنه كلا هر چي بازي بوده باهاش تركوندم و كم نياورده و زيبا هم محسوب ميشه توي اين 7-8 ماهي هم كه عرضه شده اصلا ارزون نشده دور و بر 1300000 قيمتشه ولي فكر كنم وزنش حدود سه كيلوه شما با نوت بوك سبك نميتوني انتظار گرافيك قوي داشته باشي اينم كلابش خواستي ميتوني آمارش رو در بياري http://forum.p30world.com/showthread.php?t=442994
از نظر انسان ها سگ ها حیواناتی با وفا و مفید هستند...ولی از نظر گرگ ها، سگ ها گرگ هایی بودند که تن به بردگی داده اند تا در آسایش و رفاه زندگی کنند.."ارنستو چگوارا"
live free or die hard

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب alpacino67 تشکر کرده اند:
apple2009, eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 22:20

sina8sh نوشته است:سلام
اقا من دو روز پیش xps l502 خریدم البته هاردش 750 و tv داره شک نکن که چیز شاخیه از مدل هاه قبلی dell خیلی خوشکل اسپیکراشم تو هم رده های خوش محشره
blury هم میتونی بعدا بزاری رو لپ تاپ الان قیمتش 60 هزار تونه ولی xps روش داره راستی اگه dell گرفتی یا با گارانتی زیگورات بگیر یا یه جای شناخته شده تو شهره خودتون یکم غفلت کنی قطعاتو عوض میکنن واسه من ram عوض کرده بود4 انداخته بود
موفق باشی

SHAHRAM نوشته است:eeeeeeehsan,  دوست عزیز
1- در مورد LED  و LCD زیاد وسواس به خرج ندید.هر کدام مزیت و معایب دارند.
2-در مورد گرافیک ها:
نوت بوک ایسوس مد نظرمون از 310 m استفاده میکنه که در برابر گرافیک 540m دل کاملا ضعیف هست.البته ضعیف در تناسب هم.به طوری که شما می تونید بازی های روز رو با 310m هم انجام بدید اما مطمئنا با رزولیشون پایین تر و تنظیمات پایین تر.بهترین راه برای مقایسه 2 گرافیک چک کردن امتیاز benchmark هست.که بهترین این امتیاز ها در 3dmark06 هست که 540 امتیاز به مراتب بالاتری رو از آن خودش کرده...تا اینجا از 540 تعریف کردیم.اما معایب این گرافیک از دید دیگر میشه به مصرف به مراتب بالاتر در مقایسه با 310 اشاره کرد که خودش قاتل باتری هست.حرارت بالاتر هم باید مورد توجه باشه
نکته بعدی در اینه که شما نباید خیلی به مقدار رم گرافیک اهمیت بدید و فقط با مقدار رم گرافیک ها را مقایسه کنید.چیپ ها  و نوع رم بسیار مهم تر هستند
3- در مورد باتری:
میزان مصرف باتری کاملا به شرایط استفاده شما بستگی داره.اگر فقط با وایرلس به اینترنت کانکت باشید نوت بوک دل با باتری 6 سل حدود 3.5الی 4.5 ساعت باتری خواهد داشت.در حالی که ایسوس حدود 5.5 الی 6.5 ساعت.
اما باتری 9 سل به هر دو زمان حدود 1.5 ساعت اضافه خواهد کرد.(همه این اعداد  بسته به سیستم شما ممکنه تغییر کنه،حتی تنظیم اشتیاه انتی ویروس میتونه مصرف باتری رو بالا ببره که این مثال من خودش نشون دهنده تاثیر عوامل مختلف در مصرف باتری هست)

4-در مورد طراحی کلی:
دل به نسبت ایسوس کلفت تر و زشت تر طراحی شده.کیفیت بدنه دل با ایسوس قابل مقایسه نیست.

5- نصب مجدد بلوری درایو در حالت خاص امکان پذیره..اما در صورتی که به بلوری احتیاج دارید بهتره از ابتدا به فکر خریدش باشد.میتونید در آینده نسخه بیرونی(external) رو هم بخرید.

در آخر هم من و بقیه دوستان نمیتونیم برای شما انتخاب قطعی داشته باشیم.شما باید با توجه به توضیحات من و دیگران خودتون سبک و سنگین و انتخاب کنید. :razz:

-------------
ویرایش پست:
این لینک هم تست کامل دل هست.حتما ببینید
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 186.0.html

big-man نوشته است:دوست عزيز بنده با استفاده از تجربيات و توصيه هاي بعضي از اساتيد اين مدل رو پيشنهاد ميدم كه بد نيست...اما استاد بزرگ آقا شهرام تاييدش نميكنه......

مدل HP Pavilion DV6-6050se        كه    LED  هم است طبق درخواستتون....

dvd rw   doublelayer  داره......
هر ديسك بلوري الان 7000 تومانه و فكر نكنم حالا حالاها بهش نيازي داشته باشي.....
اگرم طرفدار فيلم و سينما هستي شايد بدردت بخوره

سي پي يو هم Core i7 است.

يه مدل ديگم هست كه يكم از بودجه تون بيشتره...اگه ميتوني بيشتر هزينه كن و اينو بگير....دوستان هم ماركشو تاييد كردن. توي ايران هم پشتيباني خوبي داره.

ASUS - N53Sv / i7

cpu:INTEL i7-2630QM 2.00 Ghz -  6mg cache

Ram:4GB DDR3

monitor: 15'6    LED

Graphic:  GT 540   1 gb

blueray Double layer داره.....
WIFI
Bluetooth
HDMI
Card reader
Webcam

وزنشم 2.6 كيلوگرمه

فكر كنم با توجه به اختلاف ناچيز با بودجه و كارايي.....مدل خوبي باشه....

SHAHRAM,    فرمودند :
"اگر گرافیک قوی تر  و  به طور کلی نوت بوک بسیار قوی لازم دارید، دل رو انتخاب کنید.
اگر طراحی ظریف تر و سبک تر ،باتری با طول عمر بالاتر و قدرت قابل رقابت(در تناسب با دل) بهتره ایسوس رو انتخاب کنید."

به نظرم دوستمون مورد دوم رو ميخاد چون فرمودند    مارك DELL   جواد و قديميه معلومه به شيك بودن  لبتاپ اهميت خاصي ميدن.....دوم ميگه 4 ساعت دانشگام روزي بعدشم ميخاد بازي كنه باهاش پس باطري بهترم ميخاد.....پس مارك اسوس نيازهاي شما رو برطرف ميكنه.

منتظريم اساتيد تاييد يا ردش كنن.

ashkansamie نوشته است:big-man
واسه خرید اینجور لوازم باید یکم اینده نگری داشت ک ایا نیازشو تا 3-4 سال دیگه تامین میکنه یا ن؟؟؟؟
احسان خان
دوستان درست میگن.باید نیازتو ببینی ک چیه؟بین ایسوس و دل هم فقط چندتا مدل محدود نبین.اگه ب بازی و گرافیک زیاد اهمیت میدی،مطمئنا ایسوس هم لپ تاپ های با گرافیک بهتر داره.ولی اگه خیلی مهمه،میتونی سری گیم دل یه انتخاب داشته باشی.ولی به نطرم ایسوس برای بازی کم نمیاره.شاید برای کارای گرافیکی سنگین و.... کم یباره ک فکر نکنم شما بخوای باهاش این کارا رو بکنی.
راستی میگن قراره لپ تاپ هایی بیاد ک باتریشون li-ion نیست و از فناوری تازه ای استفاده میکنه.نمیدونم الان تو بازار اومدت یا ن؟اگه کسی خبر داره هم منو راهنمایی کنه،هم احسانو.
(اگه من تو تایپ غلطی دارم یا حروف اگه جالجا میشه ببخشید.کیبورد من فارسی نداره.من متن میخونم بعد ارسال میکنم ولی اگه بازم اشتباهی بود ببخشید)

دوستان عزیز، بالاخص آقا اشکان و آقا شهرام و big-man عزیز؛
واقعا سپاسگذارم، خیلی کمکم کردین.

طبق تصمیماتی که برای اولین بار واسه خرید لپ تاپ گرفتم در نهایت با برانداز کردن برندها و مدلهاشون و کارایی در تطابق با قیمت بین دو مدل Asus Bamboo U53jc و Dell L502 گیر افتادم که با کمک و راهنمایی شما دوستان تصمیمو گرفتم، اقدام کردم واسه خرید Asus که متاسفانه این مدل با مشخصات Bamboo & Cpu Ci7 موجود نیست، ولی رفتم سراغ یه مدل دیگه Asus به نام N53sv که نوت بوک قدریه، ولی ابعادش یکم بزرگه و از زیباییش یکم کم شده، از این مدل هم گذشتم و برحسب اتفاق dell رو از نزدیک دیدم، انصافا هم زیباست، هم فوق العاده قوی، و خدمت آقا سینا هم عرض کنم که Blue-Ray روی درایوش چاپ شده، احتمالا مال شمارو طبق گفتتون دستکاری کردن.!!

بگذریم،
مشخصات این نوت بوک همونطور که قبلا گفتم با یکم ویرایش بر این اساسه؛
Dell XPS L502-A
Cpu Ci7
Ram 6G
Graphic 2G
LED 15.4 inch
Battery 9cell-2800mAH
کیفیت و قدرت صدای زیاد به علت داشتن sub woofer و صدای استریو (فکرشو بکنید یه لپ تاپ ساب داشته باشه)...(شایدم جنبه تبلیغاتی داشته باشه، نمیدونم)

کیبورد زیبا و رنگ قشنگی که توی اون بکار برده شده و قدرت این مدل یجورایی منو خوشحال کرد که اون دو مدل Asus رو نگرفتم، البته هنوز هم میگم تو زیبایی و کیفیت Asus حرف نداره، ولی در این مدل Dell فرق میکنه،
از اونجایی که در صفحه ۱ این تاپیک آقا شهرام عرض کردند که از لحاظ performance و قدرت قطعات نوت بوکهای Dell خیلی خوبن و من طبق گفته ی دوست عزیزم اشکان جان یجورایی آینده نگری کردم، گفتم درآینده فقط میشه  هارد و گرافیک رو تغییر داد، به همین خاطر درکنار وسواس زیادی که دارم خواستم یه چیزی رو انتخاب کنم که تا ۴-۵ سال خیالم راحت باشه، واسم قدرت و کیفیت گرافیکی همچنین Cpu ci7 بودن مهم بود، همون چیزی اون شاهکار ایسوس بامبو متاسفانه نداشت، به همین دلیل دل رو ترجیح دادم، هنوز نتونسم خودم باهاش کار کنم ولی تا یکی دو روز دیگه قراره خریداری کنم و قبل از ۴۸ ساعت بعداز خرید اطلاعات جامع رو میگم.

از لحاظ باطری هم یخورده وسواس داشتم، ولی دیدم غول باطری هم در کار نباشه، با ۲ساعت بازی خیلی شارژ کم میکنه، پس با توجه به گفته هاتون بر حسب نیاز و استفاده ام گفتم ایسوس یا دل بودن توی بازی فرق نداره، جفتشون زود خالی میکنن، به قول یه مهندس انگار ۳تا لپ تاپ رو به باطری وصل کرده باشي.
این از باطری،
از نظر ظرافت و زیبایی هم بگم ایسوس بامبو زیباترین لپ تاپه ولی این دل هم بدک نیست، خوشگله ولی یکم به خاطر باطری و مشخصاتش قطورتره، ولی نسبت به وزنش خوبه.

چیزی دیگه به ذهنم نمیرسه جز اینکه بازم ازتون سپاسگذاری کنم، بازم اگه نکته ای مونده اساتید بگن، هنوز وقت دارم، شاید بتونم انتخاب بهتری داشته باشم.

بازم ممنون از لطفتون.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 08:52

لبتابي كه انتخاب كردي خوبه......  

قيمت مناسب اما كارايي بالا...سخت افزار قوي و ....

اما يكي از دلايل ضعفش وزننسبتا سنگين اونه البته به دليل بدنه آلمينيومي اونه...

دوم اينكه فكر كنم صفحه كليد عددي ندارند.....

اما از اونجا كه به دنبال يك نوت بوك با كيفيت بالا و طراحي زيبا و قدرت گرافيكي بالا هستي اين لبتاب مناسب كار تو باشه.......

اما قيمتش با بودجه ي شما زياد تفاوت داره.......1.450 فكر كنم.

اگه از نظر بودجه مشكلي نداري اينو وردار و زياد دنبال مدلاي ديگه نگرد چون وسواس ميگيري نميتوني انتخاب كني.

اگرم از نظر بودجه مشكلي داري همون N53sv ASUS‌رو وردار كه اونم يه چيزي توي مايه هاي اينه.

يك چيزه ديگه در مورد گرافيك  هیچ وقت گول حجم کارت گرافیک رو نخور حجم کارت گرافیک جزو اولویت هاي اخر برای خرید کارت گرافیک است

موارد که باید مد نظر داشته باشید

1- جی پی یو کارت گرافیک ،فرکانس رم و نوع حافظه کارت گرافیک ، به کار رفتن تکنولوژی ها جدید بر روی کارت گرافیک (مثل DX 11و...) و..... حجم کارت گرافیک ( که همون حجم 1 گیگ  برای بازی ها اینده می تونه بهتر باشه)
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

قبليبعدي