در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

Re: واسه خرید لپ تاپ کمک میخوام!!

توسط eeeeeeehsan » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 00:02

big-man نوشته است:لبتابي كه انتخاب كردي خوبه......  

قيمت مناسب اما كارايي بالا...سخت افزار قوي و ....

اما يكي از دلايل ضعفش وزننسبتا سنگين اونه البته به دليل بدنه آلمينيومي اونه...

دوم اينكه فكر كنم صفحه كليد عددي ندارند.....

اما از اونجا كه به دنبال يك نوت بوك با كيفيت بالا و طراحي زيبا و قدرت گرافيكي بالا هستي اين لبتاب مناسب كار تو باشه.......

اما قيمتش با بودجه ي شما زياد تفاوت داره.......1.450 فكر كنم.

اگه از نظر بودجه مشكلي نداري اينو وردار و زياد دنبال مدلاي ديگه نگرد چون وسواس ميگيري نميتوني انتخاب كني.

اگرم از نظر بودجه مشكلي داري همون N53sv ASUS‌رو وردار كه اونم يه چيزي توي مايه هاي اينه.

يك چيزه ديگه در مورد گرافيك  هیچ وقت گول حجم کارت گرافیک رو نخور حجم کارت گرافیک جزو اولویت هاي اخر برای خرید کارت گرافیک است

موارد که باید مد نظر داشته باشید

1- جی پی یو کارت گرافیک ،فرکانس رم و نوع حافظه کارت گرافیک ، به کار رفتن تکنولوژی ها جدید بر روی کارت گرافیک (مثل DX 11و...) و..... حجم کارت گرافیک ( که همون حجم 1 گیگ  برای بازی ها اینده می تونه بهتر باشه)

Big-Man جان،
بودجه زیاد مهم نیست، اصل اینه یه چیز واقعا خوبی باشه،
راجع به این جی پی یو و فرکانس رم و نوع کارت گرافیکی که گفتی یکم میشه بیشتر برام بگی، به عنوان مثال اگه راجع به گرافیک همین مدل دل توضیح بدی ممنون میشم.

مرسی.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 11:07

کارت گرافیک این لبتاب  از نوعNVIDIA GeForce GT 435M است که در سال 2010 وارد بازار شد...یک کارت گرافیک پرسرعت Midi range که بر پایه gf108 طراحی شده.

بطور متوسط سریع است و سرعت آن با مدل Mobility Radeon HD 5650  برابری میکند.

در تستی که جهت ارزیابی عملکرد این کارت گرافیک اجرا شده، نتایج حاکی از آنست که بازیهای جدید 2010 مانند "مافیا 2 " یا "میدان نبرد" با تنظیم جزئیات متوسط و رزولوشن  مناسب WXGA به خوبی اجرا می شوند. همچنین بازیهایی مانند "فیفا 11 " و StarCraft 2 با تنظیمات بالا و بدون وجود هرنوع باگی قابل اجرا می باشند.

کی دیگر از مزایای کارتهای گرافیکی سری 400M، پشتیبانی از فن آوری Optimus است که بطور خودکار بین کارت گرافیک داخلی اینتل و Nvidia GPU سووئیچ می کند.
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 20:34

big-man نوشته است:کارت گرافیک این لبتاب  از نوعNVIDIA GeForce GT 435M است که در سال 2010 وارد بازار شد...یک کارت گرافیک پرسرعت Midi range که بر پایه gf108 طراحی شده.

بطور متوسط سریع است و سرعت آن با مدل Mobility Radeon HD 5650  برابری میکند.

در تستی که جهت ارزیابی عملکرد این کارت گرافیک اجرا شده، نتایج حاکی از آنست که بازیهای جدید 2010 مانند "مافیا 2 " یا "میدان نبرد" با تنظیم جزئیات متوسط و رزولوشن  مناسب WXGA به خوبی اجرا می شوند. همچنین بازیهایی مانند "فیفا 11 " و StarCraft 2 با تنظیمات بالا و بدون وجود هرنوع باگی قابل اجرا می باشند.

کی دیگر از مزایای کارتهای گرافیکی سری 400M، پشتیبانی از فن آوری Optimus است که بطور خودکار بین کارت گرافیک داخلی اینتل و Nvidia GPU سووئیچ می کند.

Big-Man جان،

کارت گرافیک این لپتاپ GT 540 هست که فکر کنم قوی تره، که فکر کنم مافیا۲ رو فیتیله پیچ کنه، فن آوری Optimus هم داره، ولی خیلی خوشحالم که ازش تعریف کردی، خیالم راحتر شد،

بازم ممنونم.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تاريخ عضويت

توسط big-man » چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 19:28

کارت گرافیکی540، تقریباً 10 درصد سریعتر از مدل GT435M که از حافظه گرافیکی DDR3 پشتیبانی می کند، عمل خواهد کرد. این تراشه بواسطه پشتیبانی از حافظه GDDR5 از سرعت عمل بیشتری برخوردار است.....

موفق باشی...
خدایا ...!

eeeeeeehsan

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 20:12

اقا احسان خریدی یا نه؟؟
بی خبرمون نذار ::sh

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 11 اردیبهشت 1390 22:51

ashkansamie نوشته است:اقا احسان خریدی یا نه؟؟

اشکان جان مرسی از لطف و توجهی که داری،

حقیقتآً این چندروزه در حال خرید بودم، یه کوچولو داشت کلاه سرم میرفت، همین مدل رو با هارد ۶۴۰ و باطری ۶سلولی و بدون بلوری داشتن میفروختن، گشتم دنبال اون چیزی که میخواستم، خدارو شکر پیداش کردم، سفارش دادم تا دو روز دیگه دستمه، حتما خبرشو میدم.

موفق باشین همگی.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تاريخ عضويت

توسط big-man » دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 10:15

آقا احسان اگه شهرستان هستی و نقدا میتونی پرداخت کنی بهتر بود از رایان صبا یا لیون کامپیوتر میخریدی که بهتر و مطمئن تر بود.......
خدایا ...!

eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 02:13

ashkansamie نوشته است:اقا احسان خریدی یا نه؟؟

big-man نوشته است:آقا احسان اگه شهرستان هستی و نقدا میتونی پرداخت کنی بهتر بود از رایان صبا یا لیون کامپیوتر میخریدی که بهتر و مطمئن تر بود.......

سلام دوستان، میبخشید که یکم دیر شد، بالاخره خریدم؛ از سپنتا خریدم، معتبره،
نمیدونم چجوری باید توصیفش کنم، ایشالا که کامل باشه، اگه واستون مهمه هر سوالی که داشتین بگین خواهشن..

مدل Dell-L502-x
این چندتا عکس و فیلم ایشالا کفایت کنه واسه توصیف شکل ظاهری. الآن میبینم نمیشه آپ کرد، شاید مشکل از سایز فیلمه!

رنگ کیبوردش واقعا زیباست، یه رنگ نوک مدادی متالیکی که واقعا هر کسی رو جذب خود میکنه،
کیبورد عددی نداره ولی نحوه چیدمان کلیداش خیلی قشنگه.
از هر پورتی که بگین یکی داره ولی Usb2 یه دونه داشت که مجبور شدم یه منشعب کننده 4تایی بخرم واسش،
باطریش بخاطر 9سلولی بودنش از زیرش زده بیرون، زشت نیست چون یه شکل جالبی بهش داده،
عملکرد موس پدش از یه مدل سری N Asus که باهاش کار کردم خیلی بهتر کار کرد، مخصوصا Pinch to zoom ،
سه تا کلید لمسی هم بالاش داره که واسه تنظیمات صدا و اینجور چیزاست، خیلی کارامده،

سعی میکنم خلاصه بگم، اولین کاری که کردم سه چارتا بازی با گرافیک نصب کردم، محشر بود، رزولیشن و تنظیمات گرافیکی بالای بالا، بدون هیچ گیری اجرا شد، بازی مافیا هم که دوستمون اشاره کردن عالی اجرا شد.
درایوشم انصافا از DVD RW pioneer که رو کامپیوتر دارم عملکردش سریعتره، بلوری هم داره،
مینیمم هرتز سی پی یو نوشته 2.00 ولی یه نمایانگر داره که عملکردش رو تا 2.70 نشون میده، ولی سایت intel که رفتم مشخصاتشو که زدم نوشت تا 2.90 هم میرسه، من که نفهمیدم قضیه چیه!!! (http://ark.intel.com/Product.aspx?id=52219)

نمیشه فهمید گرافیک 2گیگ و سی پی یو 8هسته ای و رم6گیگ چقدر تفاوت داره و چه کار خاصی انجام میده، چون من توقعات بیشتری از این سیستم داشتم، میخواستم به عنوان مثال تا روشن میکنم خیلی زودتر از این بیاد بالا درصورتی که سرعت لود ویندوز خیلی پایینه، نمیدونم چیکار کنم!
تو ویندوز وقتی دارم باهاش کار میکنم خیلی خوب و روونه، چندتا کار نصب و بازی و اینجور چیزا رو باهم انجام دادم کم نیاوورد،

از صداش هر چی بگم کم گفتم، عجب تنی، عجب کیفیتی، فوق العادست، بعد از دو ساعت ور رفتن با تنظیماتش تونسم به صدای دلخواهم برسم، آهنگ گذاشتم گلاب به روتون رفتم طبقه پایین توالت، قشنگ و واضح صدا میومد، امواج سابشم رو قشنگ میشه حس کرد،

باطریش که دیگه ترکونده، 2.5 ساعت باهاش Assassin III بازی کردم تا خاموش شد، حالت معمولی هم که فول باشه 5-7 ساعت شیرین کار میکنه، البته به نحوه استفاده همچنین نور صفحه و ... هم بستگی داره!
فقط یه چیزو نفهمیدم، چطور میتونم از اون یکی گرافیکش استفاده کنم،،،؟؟! گرافیک حال حاظرش اینتله 64mb، زیاد پسندم نیست!(عکسشو آپ کردم)

راجع به کش سی پی یو و هرتز سرعت این نوت بوک با توجه به لینکی که دادم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین، نمیدونم در مقایسه با سی پی یو کامپیوترم کدوم قویتره...(amd athlon 64x2 dual core 4800 2.5GHz)

کماکان کمال تشکر از شما دوستان و مدیران سایت رو دارم.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 02:34

البته این سایتهایی که نام بردید کمی گرون فروشند ! فعلا نمیشه زیاد روی خرید اینترنتی حساب کرد !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 08:48

چیزی ک گرفتی عالیه احسان جان.خرید خوبی کردی.ویندوز برای این دیر بالا میاد که نصب خود کارخونست.اگه تونستی ویندوزشو حتما عوض کن.احتمالا Windows 7 home premium روش نصب باشه.اگه تونستی به ultimate ارتقا بده.آپدیت ویندوز یادت نره.الان سرویس پک ویندوز 7 هستش ک هم امنیتش بالاتره،هم یه مقداری باگ هاشو برطرف کرده.
راســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتی؟
مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــارک باشه. :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :eek:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 12:40

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط MY TWINS » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 12:53

سلام به همه دوستان. این اولین پست منه و خوشحالم که در جمع شما هستم.
تبریک میگم احسان جان واسه خرید لب تاپ که واقعاکار سختیه.
من حدود 1500 میخوام هزینه کنم یه ذره بیشتر کمتر مهم نیست. میخوام که داغ نکنه زیاد صدا نداشته باشه کیفیت صدا و تصویر عالی باشه بازی بشه انجام داد ترجیحا سبک تر باشه بهتره عمر باتری خوب باشه تا سه یا چهار سال دیگه مجبور به تعویض نشم من وسایلمو خوب نگه میدارم.  هنگ نکنه سرعت انجام اجرای چند برنامه با هم خوب باشه در اخر هم هر چه قشنگتر باشه بهتره ولی خیلی هم مهم نیست. چند نفر مدل دل  xps l 502  رو دادند که میبینم ورژن های a ,b ,c  داره اینا با هم چه فرقی دارند کدوم گارانتی بهتره و اصلی تره خلاصه چه کنم که کلاه سرم نره.و چه مارکی بخرم بسیار متشکرم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MY TWINS تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 12:40

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط MY TWINS » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 22:09

سلام لطفازودتر جواب منو بدین تازگی فهمیدم که میگن بلوری نمیتونه دی وی دی را رایت کنه راست میگن؟
یعنی لب تاپ با بلوری نمیتونی چیزی باهاش رایت کنی تازه بلوری اونم میتونه بخونه نه اینکه بلوری رایت کنه این صحبتها صحت دارد.

قبليبعدي