در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 12:40

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: واسه خرید لپ تاپ کمک میخوام!!

توسط MY TWINS » يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 22:11

شرمنده بازم مزاحم شدم خلاصه بیم مارک سونی وایو ودل موندم تا حدود 1500 چی میتونم بخرم که عالی باشه و خصوصیات پست بالارو داشته باشه ممنون

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط MY TWINS » چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 08:29

چرا اینجا کسی جواب منو نمیده؟ :lol:

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

توسط eeeeeeehsan » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 20:10

ashkansamie نوشته است:چیزی ک گرفتی عالیه احسان جان.خرید خوبی کردی.ویندوز برای این دیر بالا میاد که نصب خود کارخونست.اگه تونستی ویندوزشو حتما عوض کن.احتمالا Windows 7 home premium روش نصب باشه.اگه تونستی به ultimate ارتقا بده.آپدیت ویندوز یادت نره.الان سرویس پک ویندوز 7 هستش ک هم امنیتش بالاتره،هم یه مقداری باگ هاشو برطرف کرده.
راســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتی؟
مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــارک باشه. :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :eek:

MY TWINS نوشته است:سلام به همه دوستان. این اولین پست منه و خوشحالم که در جمع شما هستم.
تبریک میگم احسان جان واسه خرید لب تاپ که واقعاکار سختیه.
من حدود 1500 میخوام هزینه کنم یه ذره بیشتر کمتر مهم نیست. میخوام که داغ نکنه زیاد صدا نداشته باشه کیفیت صدا و تصویر عالی باشه بازی بشه انجام داد ترجیحا سبک تر باشه بهتره عمر باتری خوب باشه تا سه یا چهار سال دیگه مجبور به تعویض نشم من وسایلمو خوب نگه میدارم.  هنگ نکنه سرعت انجام اجرای چند برنامه با هم خوب باشه در اخر هم هر چه قشنگتر باشه بهتره ولی خیلی هم مهم نیست. چند نفر مدل دل  xps l 502  رو دادند که میبینم ورژن های a ,b ,c  داره اینا با هم چه فرقی دارند کدوم گارانتی بهتره و اصلی تره خلاصه چه کنم که کلاه سرم نره.و چه مارکی بخرم بسیار متشکرم

ای برم قربون تو پسر،
مرسی از راهنماییت، از بس تو ماهی، آرزوی موفقیت رو واست دارم.

و اما شما دوست من، اول برند خودتو مشخص کن، اگه دله دست دست نکن، همین xps L502 - x رو بردار، بی شک خوشگل ترین لپ تاپ دل و همچنین از دید من زیباترین لپ تاپ بعد از سری Asus Bamboo هست، من حدود یه هفتست که دارم، داغ کردن تو کارش نیست، مگر اینکه دو ساعت بشینی پشتش و بازی کنی که این خیلی طبیعیه، وزنشم خوبه، هنگ و منگ و کم آووردن تو برنامه و ... تو کارش نیست، باطریشم انصافا عالیه، از صداش که هرچی بگم کم گفتم، فوق العادست، ولی از بابت گارانتی زیاد نمیدونم، مال من هماهنگه، یه ماه تعویض لپ تاپ اگه دلتو زد و 11ماه تعویض قطعات.

اگرم دوست داشتی ایمیلتو بده یه فیلم از این نوت بوک بفرستم واست.
سوالی داشتی در خدمتم.

موفق باشی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب eeeeeeehsan تشکر کرده اند:
sinaset, ASHKAN95, MY TWINS

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 62 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 22:47

کوچیکتیم اقا احسان،وظیفست. :(  :)

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 22:50

یه راهنمایی کنم به این دوستمون.اصن سمت سونی نرو
لپ تاپش عالیه ولی نخر
چرا؟چون تو گمرک یه سری درایوراشو بر میدارن.بعد خودت نمیتونی ویندوز نصب کنی.دقیق نمیدونم یا برمیدارن،یا سفارش خود نمایندگی ایران اینجوریه.یه ویندوز برات 60 تومن تموم میشه :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
MY TWINS

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 22:56

ashkansamie نوشته است:یه راهنمایی کنم به این دوستمون.اصن سمت سونی نرو
لپ تاپش عالیه ولی نخر
چرا؟چون تو گمرک یه سری درایوراشو بر میدارن.بعد خودت نمیتونی ویندوز نصب کنی.دقیق نمیدونم یا برمیدارن،یا سفارش خود نمایندگی ایران اینجوریه.یه ویندوز برات 60 تومن تموم میشه :razz:

با تشکر از از شما بابت راهنمایی

متاسفانه در بازار نوت وبک ایران کلاه برداری زیاد هست و نمونه اش هم شما ذکر کردید.

نکته ای که هست شما برای نصب ویندوز هیچ محدودیتی ندارید و بودن سی دی درایور فقط کار شمارا راحت تر میکنه(اگر نباشه باید از سایت شرکت دانلود کنید)...
پس  نگران نصب ویندوز نباشند در نوت بوک با هر برندی نباشید.فقط مهم ساپورت درایوری کامل توسط شرکت هست.
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, noora, MASTER, eeeeeeehsan

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » جمعه 23 اردیبهشت 1390 08:10

درسته،ولی وقتی ادم این همه هزینه میکنه میخواد یه چیز دستش باشه که هیچ کم و کسری نداشته باشه.

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط MY TWINS » شنبه 24 اردیبهشت 1390 17:52

ممنون دوستان آقا احسان شنیدم بلوری ها نمیتونن دی وی دی رو بخونند یا رایت کنند آیا واقعیت داره؟
مدل دل شما دقیقا چیه dell xps L502-A هست یا اون X که آخر مدل نوشتین چه فرقی میکنه؟

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 25 اردیبهشت 1390 20:28

MY TWINS نوشته است:ممنون دوستان آقا احسان شنیدم بلوری ها نمیتونن دی وی دی رو بخونند یا رایت کنند آیا واقعیت داره؟
مدل دل شما دقیقا چیه dell xps L502-A هست یا اون X که آخر مدل نوشتین چه فرقی میکنه؟

والا نمیدونم، من هم به امید اون A آخرش خریدم ولی x در اومد.
نه بابا، بلوری یه تکنولوژی هست که روی dvd rw اومده، یعنی علاوه بر اون چشمی که داره یه چشم دیگه هم اومده کنارش که میتونه dvd های فشرده رو هم بخونه، پس خیلی خوبه.

آقا شهرام تورو خدا به دادم برس،

cpu لپ تاپم intel ci7 2630QM, 6m cach, 2.0GHz هست، بعلاوه رم 6 و گرافیک 2G 540Gt

نمیدونم مشکل از کجاست و چیش پایینه که بازی Assassin III رو با رزولیشن آخر رو کند اجرا میکنه، فکر کنم cpuش زیاد قدرت نداشته باشه، منظورم 2.0GHz هست.
یه چند تا سوال هم داشتم، ممنون میشم کامل واسم توضیح بدین،

سرعت استارتاپ خیلی پایین بود، به همین خاطر ویندوز اورجینال و فابریکش که Home premium بود پاک کردم ultimate نصب کردم که ولی بازم سرعتش پایینه، اشکالی که نداره؟

این GHz چیه؟ به چه دردی میخوره؟ کاربرد و تاثیرش رو چیه؟

موارد مورد نیاز از سهم cpu واسه بازی چیه؟ منظورم اینه که مثلا cachش مهمه، GHzش مهمه، سلولش مهمه .. ؟؟؟

حجم درایو C اگه 100گیگ باشه بهتره و سریعتره یا 40گیگ واسه نصب ویندوز یا فرقی نمیکنه؟

برنامه و نرم افزار اگه تو c نصب بشه اشکال داره؟ رو سرعت لود و ... تاثیری میذاره؟

میشه چندتا برنامه و راه واسه تست قدرت و میزان سرعت Cpu و گرافیک معرفی کنین تا خیالم راحت بشه حساسیتم بیجاست.!!

ویندوز 64بیت بهتره یا 32؟ فرقشون چیه؟

ممنونم .

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » يکشنبه 25 اردیبهشت 1390 22:17

سرعت لود چقده دقیقا؟
استارت آپ ویندوز زیاد طول میکشه یا صفحه welcome؟
این برنامه رو از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  دانلود کن.همه اطلاعات سیستمو بهت میده.
GHz در واقع میزان فرکانس cpu هست.قدرت پردازشه.
احسان لپ تاپ شما مخصوص گیم نیست.معمولا اخرین رزولوشن بازی ها اکثرا اینجورین.گرافیک 2Gb یعنی میتونه این مقدار پردازش کنه.شما باید ببینی قدرت پردازش چقدر هست؟Directx؟درایورات کامل نصب شده؟رزولوشنی که واسه ویندوز استفاده میکنی چنده؟واسه بازی چنده؟
البته احتمال قوی میتونه این باشه که بازی هشت هسته رو ساپورت نمیکنه.یعنی از دو هسته استفاده میکنه برای مثال.
دقت کن که لپ تاپت هشت عدد cpu 2GHz  داره.یعنی 16GHz.
حجم درایو فرقی نمیکنه چقدر باشه.
ویندوز 32 بیت سادشو بگو اینجوریه که رم بالای 4Gb  ساپورت نمیکنه.ولی 64bit تا 16 ترابایت ساپورت میکنه و علاوه بر اون سرعتش بالاتره.روون تره.خیلی سطحی و سادش اینجوریه.

اون سوالارو جواب بده که بالا پرسیدم.انشاا... مشکل دیر بالا اومدنشو برطرف کنیم
موفق باشی

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط MY TWINS » دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 19:00

سلام یعنی آقا احسانبا درایو بلوری که توی این مدل دل شماسنت میشه با هاش دی وی دی رو خوند و رایت کرد وسی دی رو هم. البته عاقلانه اش هم همین باید باشه ولی نمیدونم تو تهران چرا یکی ازفروشنده هااینو گفت؟

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط MY TWINS » دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 19:00

سلام یعنی آقا احسان با درایو بلوری که توی این مدل دل شماست میشه با هاش دی وی دی رو خوند و رایت کرد وسی دی رو هم. البته عاقلانه اش هم همین باید باشه ولی نمیدونم تو تهران چرا یکی ازفروشنده هااینو گفت؟

قبليبعدي