در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: واسه خرید لپ تاپ کمک میخوام!!

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 خرداد 1390 04:35

enigma22,  
با حدود 850 هزار تومن ميتونيد يک Asus U30Jc تهيه کنيد که از هر لحاظ عالي هست، اگر 13 اينج براتون مناسب هست و باتري و وزن هم اهميت داره، در غير اين صورت سري K يا X ايسوس مناسب هست، که البته وزن زياد و شارژ پاييني دارند، به نظر من U30JC واقعا ارزش خريدن داره، مشخصات اون رو هم ميتونيد جستجو کنيد و يا در خود سايت asus.com ببينيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan, ASHKAN95, enigma22, Shahbaz, Solver, wild-bear, CAPTAIN PILOT, MASTER

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

توسط eeeeeeehsan » دوشنبه 6 تیر 1390 00:34

دوستان پیگیر کار من سلام،
یه مدت غیبت داشتم، شرمندم.

آقا مشکل سرعت من حل شد، لپتاپ رو 2هفته ای فرستادم گارانتی ولی مشکلش حل نشد، این بود که خودم دست به کار  شدم و ویندوز رو به ultimate 32 bit تغییر دادم، دیدم همه درایوراش هست به جز گرافیک، این بود اینقدر گشتم تا آپدیت گرافیکمو پیدا کردم، نصب کردم و با لذت هر چه تمامتر دارم از این هلو استفاده میکنم.
این نتیجه رو گرفتم که ربطی به فرکانس سی پی یو نداشته و کند اجرا شدن بازی هم مربوط به 64بیتی بودن ویندوز بوده و هم آپدیت نبودن درایور گرافیک.

خلاصه که این Dell-L502-x واقعا لپ تاپ عالییه، زیبا، سریع، کیفیت صدای عالی، شارژ عالی و خلاصه هرچی بگم کم گفتم.

کمال تشکر رو هم از شما آقایون و مهندسین عزیز، شهرام و مهدی و اشکان دارم.
مرسی از زحماتتون.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب eeeeeeehsan تشکر کرده اند:
ASHKAN95, SHAHRAM

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

توسط KAL-KOI-BABAK » جمعه 25 شهریور 1390 23:47

سلام بچه ها.
میدونم تاپیک مال دو-سه ماه پیشه اما،
منم میخواستم یه لپ تاپ بخرم با بودجه یه کم بیشتر از یه میلیون.
بین ASUS و DELL  موندم.HP هم فکر نکنم بد باشه. آخه Dell Inspiron 5110 قطعات خوب و قیمت ارزونی داره ولی می ترسم کیفیتش خوب نباشه. البته ایسوس به نسبت دل یه کم گرون تره.
در ضمن دانشجوی مکانیک هستم. میخوام برای برنامه های سنگین و بازی گرافیکی مشکلی نداشته باشه و قیمتشم مناسب باشه.
ترجیحا پردازنده Core i7  و رم و گرافیک قوی داشته باشه.
فکر نکنم برای ترم اول و دوم نیازی داشته باشم.میتونم صبر کنم تا مدلهای جدیدتری بیان یا این مدل ها ارزون تر بشن.
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

توسط KAL-KOI-BABAK » جمعه 25 شهریور 1390 23:52

دوستان هم اگر کسی به تازگی(نه فقط همین دیروز پریروز) لپ تاپی خریده که شرایط منو داره لطفا در موردش توضیح بده.
مخصوصا DELL Inspiron 5110

راستی شیرازی ها،
آدرس نمایندگی های شرکت های تولید کننده لپ تاپ رو تو شیراز میخواستم.
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » شنبه 26 شهریور 1390 00:20

سلام

من فقط یک سری راهنمایی کلی خدمت شما دوست عزیز عرض میکنم :razz:

اول اینکه Dell و HP قابل قیاس با ایسوس نیستند.
دوم این که بنده هم طرفدار اینتل بودم.ولی اخیرا که کمی بیشتر با AMD آشنا شدم، واقعا قدرت رو میشه در قطعاتش حس کرد.به نظر بنده لپتاپی با پردازنده AMD بخرید بهتر از سری Core i خواهد بود.راجع به گرافیک هم همینطور
سوم این که بگید قدرت مهمه یا نگهداری بیشتر شارژ،وزن کم و اسانی حمل و نقل؟چون اگر برای کار های گرافیکی سنگین نیاز دارید، باید قید سبک بودن و حفظ بالای شارژ باتری رو بزنید.

پتجم و مهمترین نکته.اگر الان نیاز ندارید، نخرید.
چون دنیای کامپیوتر و لپتاپ در هر روز تغییرات جدیدی به خودش میبینه و برنامه ها هم روز به روز تغییر میکنند و از اونجایی که دو ترم چیزی حدود یک سال میشه، اگر نیاز ندارید نخرید.چون قطعا تا یک سال دیگه، پردازنده های قوی تر، گرافیک های قوی تر و... راهی بازار میشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan, m-249, Mahdi1944, Solver

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 11 تیر 1391 11:43

سلام بر مدیران و دست اندر کاران این سایت خوب
ایشالا.. که ایام امتحانات به کامتون شده باشه..

تو همین تاپیکی که خودم قبلا زده بودم ازتون دوباره کمک میخوام؛

واسه آبجیم یه لپ تاپ میخوام بگیرم؛

زیر 1.5 میلیون باشه،
فرکانس cpuش 2.5Ghz کمتر نباشه،
ترجیحاً cor i5 یا cor i7 باشه.

ممنون از لطفتون.

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » يکشنبه 11 تیر 1391 18:29

eeeeeeehsan نوشته است:سلام بر مدیران و دست اندر کاران این سایت خوب

زیر 1.5 میلیون باشه،

ممنون از لطفتون.

lenovo z470 رو پیشنهاد میکنم.با گارانتی سازگار
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan, Solver

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » دوشنبه 12 تیر 1391 01:03

SHAHRAM نوشته است:
eeeeeeehsan نوشته است:سلام بر مدیران و دست اندر کاران این سایت خوب

زیر 1.5 میلیون باشه،

ممنون از لطفتون.

lenovo z470 رو پیشنهاد میکنم.با گارانتی سازگار

راجع به برند lenovo یکم توضیح میدی؟
امتحان خودش رو پس داده؟
از ایسوس بهتره؟
توشیبا چطوره؟ خوبه؟

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 خرداد 1388 16:52

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 35 پست

توسط airmag » دوشنبه 12 تیر 1391 14:44

سلام دوستان
من بعد از مدت ها تحقیق لپ تاپ سونی مدل vpcsb16fgخریدم با ضمانت سه ساله ایران رهجو.می خواستم بدونم نظر شما چیه سیستم خوبی هست یا خیر؟

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » دوشنبه 12 تیر 1391 22:48

بین این مدلها کدوم بهترن؟ نظر شخصیتونم رو بگید ممنون میشم.

hp 1322
hp 4530 cor i3
msi cx640

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 12 تیر 1391 23:20

جدا از اشاره اشکان جان،

لپ تاپ نخرید !

فکر نکنم هیچ متخصصی را پیدا کنید که جز این نصیحت را به شما داشته باشد. به دلایل زیر در سطح بین الملل:

- عرضه سیسم عامل های جدید هم از طرف مایکروسافت هم برای مک بوک ها و ...
- عرضه نسل های جدیدی از پردازشگرها که قدرت بیشتری را فراهم می کنند و البته هزینه کمتری هم دارند.
- گسترش اولترابوک ها که نوید بخش یک انقلاب در صنعت لپتاپ است.

و اما جدا از موارد بالا ما ایرانی ها که دیگر اصلا نباید سراغ خرید لپ تاپ برویم:

- موج گرانی کاذب به علت افزوده شدن 7% گمرکی این دست کالاها
- موج گرانی حاصل از بحث تحریم های جدید نفتی که تازه این هفته روی برخی مدلها مثلا از 1.3 میلوین قیمت را به 1.5 میلوین رساند - قیمت همکارش ... حساب مشتری را بکنید خودتان.

- و از همه مهمتر عرضه گسرتده لپ تاپ های دست دوم به اسم لپ تاپ نو و به عبارت ساده شانس بالای رفتن کلاه بر سرمان حداقل در این روزها .... چون در حقیقت این روزها با توجه به سختگیری گمرکی اعمال شده از اسفندماه که تا اوایل این ماه نیز ادامه داشته اکثر محصولات ، کالاهای قاچاق دست دومی هستند که از امارات وارد شده اند و به ندرت محصولاتی نو و از طریق گمرک وارد کشور شده اند. روشن است قاچاق چیان نمیرن لپ تاپ نو بخرن وقتی میتوانند دست دوم را به قیمت همان نو بفروش برسانند.

این جمع بندی وضعیت بازار.

اما نظر بنده در مورد برندهای مختلف لپ تاپ ویژه ماه گذشته:

Dell - این روزها فقط اسمش من را یاد خرابی و تعمیرات میندازه... یادش بخیر 1525 هاش چی بودن ..

Sony- کمیاب شده ... دلیلش را دقیقا نمیدونم اما به همین دلیل و البته وجود تقاضا بالا براش قدری بیشتر از دیگر برندها افزایش قیمت داشته که دلیلش همین تقاضا زیاد و عرضه کم است ..

HP - فکر کنم اگر در ایران نمایندگی داشت امسال مدیرش را عوض نمی کردند، جای تاسف داره شرکتی که خودشون اعتراف کردند حتی یک  محصول قابل دفاع را  تولید نکرده اند به یکی از پر فروش ترین برندهای کشور ما تبدیل شده است و تازه برخی متخصصین (!) اون را برترین برند معرفی می کنند در کنار MSI

MSI - فقط مدل های ارزانش زیر یک میلوین ارزش خریدن دارند، که البته به علت سود کم این روزها در بازار کم است، هر شرکت بهر کاری است ...

lenovo - همچنان گران ...

ASUS - درست مثل کل محصولاتش تو هیچ فاکتوری بهترین نیست اما یک تعادل از نظر قابلیت ها و کیفیت محصول با قیمت داره که واقعا مناسب ترین انتخاب از نظر اقتصادی و فنی است /
/ اگر پسرداییم بود میگفت باز برند محبوب خودت را پارتی بازی میکنی ... /

Apple - بیخیال ... فقط اگر میخواهید اپل بخرید توصیه من از این برند خواهد بود در غیر اینصورت کلا جزو گزینه هام واسه توصیه خرید به کسی نیست...

باقی برندها » مراجعه شود به نظر من در مورد Dell و HP

لازم به اشاره است، این ماهیت کلی و یک نوع جمع بندی از محصولات هر برند است و یک قیاس مطلق نیست و نباید بیش از اندازه به برند لپ تاپ توجه داشت و غافل از دیگر خصوصیات شد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95, roh, Mahdi Mahdavi, Ghost Rider, interceptor, eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » سه شنبه 13 تیر 1391 16:27

MiimA نوشته است:جدا از اشاره اشکان جان،

لپ تاپ نخرید !

فکر نکنم هیچ متخصصی را پیدا کنید که جز این نصیحت را به شما داشته باشد. به دلایل زیر در سطح بین الملل:

- عرضه سیسم عامل های جدید هم از طرف مایکروسافت هم برای مک بوک ها و ...
- عرضه نسل های جدیدی از پردازشگرها که قدرت بیشتری را فراهم می کنند و البته هزینه کمتری هم دارند.
- گسترش اولترابوک ها که نوید بخش یک انقلاب در صنعت لپتاپ است.

و اما جدا از موارد بالا ما ایرانی ها که دیگر اصلا نباید سراغ خرید لپ تاپ برویم:

- موج گرانی کاذب به علت افزوده شدن 7% گمرکی این دست کالاها
- موج گرانی حاصل از بحث تحریم های جدید نفتی که تازه این هفته روی برخی مدلها مثلا از 1.3 میلوین قیمت را به 1.5 میلوین رساند - قیمت همکارش ... حساب مشتری را بکنید خودتان.

- و از همه مهمتر عرضه گسرتده لپ تاپ های دست دوم به اسم لپ تاپ نو و به عبارت ساده شانس بالای رفتن کلاه بر سرمان حداقل در این روزها .... چون در حقیقت این روزها با توجه به سختگیری گمرکی اعمال شده از اسفندماه که تا اوایل این ماه نیز ادامه داشته اکثر محصولات ، کالاهای قاچاق دست دومی هستند که از امارات وارد شده اند و به ندرت محصولاتی نو و از طریق گمرک وارد کشور شده اند. روشن است قاچاق چیان نمیرن لپ تاپ نو بخرن وقتی میتوانند دست دوم را به قیمت همان نو بفروش برسانند.

این جمع بندی وضعیت بازار.

اما نظر بنده در مورد برندهای مختلف لپ تاپ ویژه ماه گذشته:

Dell - این روزها فقط اسمش من را یاد خرابی و تعمیرات میندازه... یادش بخیر 1525 هاش چی بودن ..

Sony- کمیاب شده ... دلیلش را دقیقا نمیدونم اما به همین دلیل و البته وجود تقاضا بالا براش قدری بیشتر از دیگر برندها افزایش قیمت داشته که دلیلش همین تقاضا زیاد و عرضه کم است ..

HP - فکر کنم اگر در ایران نمایندگی داشت امسال مدیرش را عوض نمی کردند، جای تاسف داره شرکتی که خودشون اعتراف کردند حتی یک  محصول قابل دفاع را  تولید نکرده اند به یکی از پر فروش ترین برندهای کشور ما تبدیل شده است و تازه برخی متخصصین (!) اون را برترین برند معرفی می کنند در کنار MSI

MSI - فقط مدل های ارزانش زیر یک میلوین ارزش خریدن دارند، که البته به علت سود کم این روزها در بازار کم است، هر شرکت بهر کاری است ...

lenovo - همچنان گران ...

ASUS - درست مثل کل محصولاتش تو هیچ فاکتوری بهترین نیست اما یک تعادل از نظر قابلیت ها و کیفیت محصول با قیمت داره که واقعا مناسب ترین انتخاب از نظر اقتصادی و فنی است /
/ اگر پسرداییم بود میگفت باز برند محبوب خودت را پارتی بازی میکنی ... /

Apple - بیخیال ... فقط اگر میخواهید اپل بخرید توصیه من از این برند خواهد بود در غیر اینصورت کلا جزو گزینه هام واسه توصیه خرید به کسی نیست...

باقی برندها » مراجعه شود به نظر من در مورد Dell و HP

لازم به اشاره است، این ماهیت کلی و یک نوع جمع بندی از محصولات هر برند است و یک قیاس مطلق نیست و نباید بیش از اندازه به برند لپ تاپ توجه داشت و غافل از دیگر خصوصیات شد.

سلام دوست من

از نظرت کمل بهره رو بردم ولی تا کی قراره این اولترا بوک ها بیان؟ کی قراره مایکروسافت این سیستم عاملاشو عرضه کنه؟ همچنین تبلت خودش رو؟

بعد هم در مورد نظرت راجع به برند دل زیاد موافق نیستم، کسی که لپتاپ نگه دار باشه بدترین لپتاپم رو میتونه به خوبی نگه داره، همچنین خیلی از مدل های دل هستند که خرابی ندارن.
تا اونجایی که من اطلاع دارم دل خیلی تو کانفیگ گند میزنه و محصولاتش رو یخورده سرسری و زود و یجورایی هول هولکی میده بیرون. خرابیش واسه برخی برنداش هست.

ولی بازم از این نظرت کمال بهره رو بردم، واسه خرید لپ تاپ به کل دست نگه خواهم داشت.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب eeeeeeehsan تشکر کرده اند:
roh, ASHKAN95

قبليبعدي