در اين بخش مي‌توانيد در مباحث مربوط به زبانهاي بر پايه C به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 31 فروردین 1390 11:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

برنامه به زبان c که پسورد بایاس رو پاک کنه.

توسط mr_nemati » چهارشنبه 31 فروردین 1390 13:01

برنامه به زبان c که پسورد بایاس رو پاک کنه.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
246

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 9 فروردین 1388 08:11

آرشيو سپاس: 821 مرتبه در 200 پست

Re: برنامه به زبان c که پسورد بایاس رو پاک کنه.

توسط arashtabaie » دوشنبه 16 خرداد 1390 13:17

میدونم که یک مقدار از تاریخ پستتون گذشته ولی به هر حال برای مراجعه های بعدی راهنمایی میکنم...
کلا البته بهتر است که این کار را نکنید یعنی اگر دسترسی به سخت افزار دارید میتونید با اتصال کوتاه کردن مدار، بایوس را ریست کنید یا از گذرواژه های در پشتی (back door) که توسط سازنده سخت افزار ارائه میشه استفاده کنید.
مشکل اصلی برای انجام این کار به صورت نرم افزاری این است که شما نمیتوانید مشخصا فقط از شر پسورد خلاص بشید، بلکه مجبورید تمام بایوس را با کمک غیر صحیح(invalidate) کردن حافظه بایوس به حالت پیش فرض کارخانه برگردانید که نمیتواند همیشه نظر شما را تامین کند!
به هر حال برای انجام کار به صورت نرم افزاری، کد زیر کارتون را راه میندازه، زیر کد توضیحات مربوطه رو میدم:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در قطعه کد بالا، ابتدا یک temporary batch file درست میکنیم، دستورات مربوط به خراب کردن محتویات حافظه بایوس( ) را توی آن قرار داده سپس اون رو با استفاده از عملگر system به دست cmd ویندوز میدهیم تا اجرا کند! هرگونه تلاش به شکل دیگر برای اجرای این حرکت مذبوحانه که خارج از دیباگ مود صورت بگیره، توسط سیستم عامل خارج شدن از memory segment در نظر گرفته شده و segmentation fault میگیریم
آخرش هم فایل تمپمونو پاک میکنیم.
پ.ن1: این کد ممکنه یک مقدار دیباگ بخواد چون خودم تستش نکردم. همینطوری اینجا نوشتمش.
پ.ن2: به هر حال این یک عمل فورس هست و انجام اون رو خودم شخصا اصلا توصیه نمیکنم.
پ.ن3:به این علت که احتمالا دوست نداشتید یک فایل جدا گانه همراه با فایل اجرایی برنامه تون حمل و نقل کنید کد اینجوری فایل بازی شد!
پ.ن4: یاد shell scripting هم بخیر!(سر نخ برای مطالعه بیشتر )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arashtabaie تشکر کرده اند:
Mahdi1944