در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

شليك موفق موشك‌هاي ليزري و تلويزيوني جنگنده سوخو24

توسط Shahryar » دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 12:17

شليك موفق موشك‌هاي ليزري و تلويزيوني جنگنده سوخو24
امير خلبان سيد محمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به ارتقاء و بهينه‌سازي سامانه هاي جنگنده سوخو24 در اين نيرو گفت: هواپيماي سوخو 24 يك هواپيماي راهبردي با توانمندي‌هاي بسيار زياد است كه متاسفانه در بدو ورود اين هواپيما به نهاجا ما از توانايي‌هاي آن محروم بوديم و كشورهاي ديگر نيز در اين خصوص كمكي به ما نمي‌كردند.

علوي افزود: اما با همت كاركنان و تكيه و بر توان مختصصين معاونت جهاد خودكفايي نيرو توانستيم سيستم‌هاي مهمي مانند سامانه‌هاي جنگ الكترونيك آن را مجددا احيا كرده و اين سامانه‌ها را با موفقيت بكارگيري كنيم.

وي در خصوص احياي تسليحات و موشك‌هاي اين جنگنده نيز اظهار داشت: متخصصين ما توانمندي‌هاي مهمي در زمينه موشك‌هاي ليزري، موشك هاي راداري هوا به زمين و موشك‌هاي دوربرد جنگنده سوخو24 را احيا كردند كه اخيرا موشك‌هاي ليزري اين جنگنده با موفقيت شليك و به صورت zero-zero (با ميزان خطاي نزديك به صفر) به اهداف اصابت كرد.

معاون عمليات نيروي هوايي همچنين از شليك موشك‌هاي راداري برد بلند و نقطه‌زن جنگنده سوخو24 در آينده نزديك خبر داد و افزود: چند فروند از موشك‌هاي تلويزيوني اين جنگنده نيز كه قابليت نقطه‌زني دارند تست شده و نتايج خوبي در اين زمينه به دست ‌آمده است.

علوي در پايان به قابليت سوختگيري هوايي جنگنده سوخو24 به عنوان يك هواپيماي راهبردي اشاره كرد و افزود: طي چندين سورتي پروازي كه انجام شده، اين قابليت‌هاي جنگنده سوخو24 مورد تست و ارزيابي قرار گرفته است.
خبرگزاري فارس
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, SAMAN, Mahdi1944, @lirez@, shola, cheka, كيارش, demorgan, Ruozbeh, reza4087, Persian Cat, apple2009, kayvan6079, ARafiee, sinaset, DJ Dani, freez578, oweiys, moh-597, shadro, آرتب, atlantik, Mohammad 1985, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان