رپرتاژ ایسنا برای آپاچی امریکا

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12643 بار

رپرتاژ ایسنا برای آپاچی امریکا

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 12:11 am

خبرگزاری ایسنا یک بار دیگر برای تجهیزات نظامی آمریکا رپرتاژ رفت.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایسنا، تکامل سریع تسلیحات نظامی بسیار جالب است مخصوصا اکنون که میادین جنگی به طور فزاینده‌ای شبکه‌ای شده‌اند.
در همین راستا بالگردهای جنگنده‌های لانگ‌بو آپاچی ارتش آمریکا ظرف یک سال آینده به یک سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی شبکه‌ای مجهز خواهند شد.
ای‌اچ-64 آپاچی از مدتها پیش به پادکار مادون قرمز غیرفعال مجهز بوده، اما سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی یک سیستم هدف‌گیری تهاجمی است.
این سیستم از دوربین‌های مادون قرمز برای شناسایی جرقه‌های تیراندازی از زمین استفاده و ‌این اطلاعات را از طریق پردازشگر درگاه هواپیمایی بالگرد مسیریابی می‌کند و در آخر، موقعیت و فاصله تیرانداز را با یک نشانه بر روی صفحه نمایشگر خلبان مشخص می‌کند.
این سیستم نه تنها به خلبان کمک می‌کند تا حسگر هدف‌گیری و موقعیت‌یابی و دید شب خلبان را برای تعقیب سریع با فشار یک دکمه بر روی هدف حرکت دهند، همچنین همین اطلاعات را برای نیروهای زمینی از طریق سیستم اطلاعات شبکه‌محور میدان جنگ فرستاده و آگاهی از موقعیت بهتر به تمام نیروها می‌دهد.
این سیستم همچنین قادر است با تمام سیستم‌های ارتباطی موجود تعامل برقرار کرده و می‌تواند موقعیت خطر تیراندازی را به سایر هواپیماها نیز انتقال دهد.
حسگر صوتی فعلی نمی‌تواند مکان دقیق تیرانداز دشمن را تعیین کند و تنها موقعیت آن را به اندازه 10 زمین فوتبال مشخص می‌کند. سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی می‌تواند آتش اسلحه را در تاریکی و روشنایی در میدان دید 120 درجه در منطقه هدف پنج متری شناسایی کند، حتی پیش از اینکه صدای سلاح دشمن به حسگر صوتی روی این بالگرد برسد.
نخستین بالگردهای جنگنده که قرار است از این سیستم استفاده کنند، بالگردهای ای‌اچ-64 آپاچی مورد استفاده هنگ 1-101 هوایی در پایگاه فورت کمپل تا 12 ماه آینده است.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 25
تاریخ عضویت: شنبه 10 مرداد 1388, 3:07 pm
سپاس‌های ارسالی: 59 بار
سپاس‌های دریافتی: 98 بار

Re: رپرتاژ ایسنا برای آپاچی امریکا

پست توسط RF-4E » پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 12:50 am

حالا مشرق از چی ناراحته؟ عرضه داریم ما هم بسازیم و رپرتاژ بریم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”