جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

رپرتاژ ایسنا برای آپاچی امریکا

توسط hani1459 » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 23:11

خبرگزاری ایسنا یک بار دیگر برای تجهیزات نظامی آمریکا رپرتاژ رفت.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایسنا، تکامل سریع تسلیحات نظامی بسیار جالب است مخصوصا اکنون که میادین جنگی به طور فزاینده‌ای شبکه‌ای شده‌اند.
در همین راستا بالگردهای جنگنده‌های لانگ‌بو آپاچی ارتش آمریکا ظرف یک سال آینده به یک سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی شبکه‌ای مجهز خواهند شد.
ای‌اچ-64 آپاچی از مدتها پیش به پادکار مادون قرمز غیرفعال مجهز بوده، اما سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی یک سیستم هدف‌گیری تهاجمی است.
این سیستم از دوربین‌های مادون قرمز برای شناسایی جرقه‌های تیراندازی از زمین استفاده و ‌این اطلاعات را از طریق پردازشگر درگاه هواپیمایی بالگرد مسیریابی می‌کند و در آخر، موقعیت و فاصله تیرانداز را با یک نشانه بر روی صفحه نمایشگر خلبان مشخص می‌کند.
این سیستم نه تنها به خلبان کمک می‌کند تا حسگر هدف‌گیری و موقعیت‌یابی و دید شب خلبان را برای تعقیب سریع با فشار یک دکمه بر روی هدف حرکت دهند، همچنین همین اطلاعات را برای نیروهای زمینی از طریق سیستم اطلاعات شبکه‌محور میدان جنگ فرستاده و آگاهی از موقعیت بهتر به تمام نیروها می‌دهد.
این سیستم همچنین قادر است با تمام سیستم‌های ارتباطی موجود تعامل برقرار کرده و می‌تواند موقعیت خطر تیراندازی را به سایر هواپیماها نیز انتقال دهد.
حسگر صوتی فعلی نمی‌تواند مکان دقیق تیرانداز دشمن را تعیین کند و تنها موقعیت آن را به اندازه 10 زمین فوتبال مشخص می‌کند. سیستم هدف‌گیری تیراندازی زمینی می‌تواند آتش اسلحه را در تاریکی و روشنایی در میدان دید 120 درجه در منطقه هدف پنج متری شناسایی کند، حتی پیش از اینکه صدای سلاح دشمن به حسگر صوتی روی این بالگرد برسد.
نخستین بالگردهای جنگنده که قرار است از این سیستم استفاده کنند، بالگردهای ای‌اچ-64 آپاچی مورد استفاده هنگ 1-101 هوایی در پایگاه فورت کمپل تا 12 ماه آینده است.
مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
interceptor, Shahbaz, Mahdi1944, airplane, كيارش

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

25

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 مرداد 1388 14:07

آرشيو سپاس: 119 مرتبه در 18 پست

Re: رپرتاژ ایسنا برای آپاچی امریکا

توسط RF-4E » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 23:50

حالا مشرق از چی ناراحته؟ عرضه داریم ما هم بسازیم و رپرتاژ بریم.


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان