تصویربرداری با وضوح‌٣٠متر با ماهواره ایرانی

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12643 بار

تصویربرداری با وضوح‌٣٠متر با ماهواره ایرانی

پست توسط hani1459 » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 12:26 am

رییس گروه صنایع فضایی صاایران اظهار کرد: این ماهواره نخستین ماهواره‌ای است که تصاویری با وضوح ‌٥٠ متر خواهد گرفت که درصددیم این قابلیت را به ‌٣٠ متر نیز کاهش دهیم.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل ازایسنا، دکتر اصغر ابراهیمی رییس گروه صنایع فضایی صاایران با اعلام آماده شدن ماهواره «طلوع» برای پرتاب در بهمن ماه سال جاری از پرتاب ماهواره «فجر» در نیمه اول امسال خبر داد.
، رییس گروه صنایع فضایی صاایران و مجری پروژه‌های ماهواره‌ ملی امید طی سخنانی در ساختمان ابوریحان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص جزئیات ماهواره طلوع تصریح کرد: ماهواره طلوع که کمتر از ‌٨٠ کیلوگرم وزن خواهد داشت در مدار ‌٤٠٠ کیلومتری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه این ماهواره با ماهواره‌بر سفیر ‌٢A یا سیمرغ به فضا پرتاب خواهد شد، اظهار کرد: این ماهواره نخستین ماهواره‌ای است که تصاویری با وضوح ‌٥٠ متر خواهد گرفت که درصددیم این قابلیت را به ‌٣٠ متر نیز کاهش دهیم.
ابراهیمی خاطر نشان کرد: ماهواره طلوع با شیب ‌٥٥ درجه به فضا پرتاب خواهد شد و در مدار دایروی شکل قرار خواهد گرفت و طول عمر ماهواره طلوع حداقل ‌٥/١ سال خواهد بود.
رییس گروه صنایع فضایی صاایران در ادامه با بیان این که ماهواره فجر نیز در نیمه اول سال جاری پرتاب خواهد شد، خاطر نشان کرد: این ماهواره در کمتر از یک سال به دست محققان کشور و با همکاری بخش‌های مختلف صنعت هوافضای کشور ساخته شده است.
وی افزود: ماهواره فجر نخستین ماهواره ایرانی است که ماموریت مانور مداری دارد و در این ماهواره از زیرسامانه پیش‌رانش گاز سرد برای انتقال مداری استفاده می‌شود و علاوه بر این زیرسامانه، ماهواره فجر از رانش‌گر پالس پلاسمایی که یک رانش‌گر الکتریکی است به عنوان محموله فرعی بهره‌گیری می‌کند و این رانش‌گر جدید باعث دوران ماهواره حول مرکز جرم خود خواهد شد.
به گفته ابراهیمی، ماهواره فجر دارای حضیض ‌٢٥٠ کیلومتر و اوج ‌٤٠٠ کیلومتر است.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

Re: تصویربرداری با وضوح‌٣٠متر با ماهواره ایرانی

پست توسط cheka » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 8:03 pm

ماهواره ی Sina-1 که در سال 2005 توسط روسیه برای ایران ساخته شد و از پایگاه فضایی plesetsk پرتاب شد هم دارای قابلیت عکسبرداری با وضوح تقریبا 50 متر بود
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”