در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

يارانه پرداختي به خانواده‌ها افزايش مي‌يابد

توسط HORLIKAN » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 09:16

مجلس در اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها به دولت اجازه داده كه 80 درصد از درآمد حاصل از اجراي اين قانون را براي پرداخت يارانه نقدي و غير نقدي به خانوار‌ها صرف كند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني صبح امروز (پنج شنبه) و در ادامه رسيدگي به مواد مراعا مانده و ارجاعي بودجه 90 به كميسيون تلفيق بند مربوط به قانون هدفمند سازي يارانه‌ها را مورد بحث و بررسي قرار داد و تصويب كردند.

به موجب اين مصوبه مجلس، در اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها مصوبه 15 دي ماه 1388 به دولت اجازه داده مي‌شود سهم ماده 11 قانون مزبور را به ماده 7 آن اضافه كند.

همچنين مقرر شد سهم ماده 8 با رعايت ماده 14 قانون مذكور حداقل 20 درصد تعيين شود.

همچنين مصوب شد معادل ريالي يك ميليارد دلار به جزء (ب) بند الحاقي 17 قانون هدفمند سازي يارانه‌ها در اجراي بند (ب) ماده 34 قانون برنامه پنجم 5 ساله توسعه اختصاص مي‌يابد.

به گزارش فارس، طبق اين مصوبه مجلس سهم خانوار از درآمد حاصل از اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها و اصلاح قيمت‌ها كه پيش از اين 50 درصد تعيين شده بود، به 80 درصد افزايش پيدا كرد و سهم دولت نيز كه از قانون هدفمندي يارانه‌ها 20 درصد بود، اين سهم حذف شد و به سهم خانوار افزوده شد و همچنين سهم صنعت و توليد از اجراي قانون يارانه‌ها كه پيش از اين 30 درصد بود، به حداقل 20 درصد كاهش يافت و 10 درصد از اين مقدار نيز به سهم يارانه دريافتي خانوار‌ها افزايش يافت.

بر اساس اين گزارش طبق مصوبه جديد مجلس، درآمد حاصل از هدفمند سازي يارانه‌ها به 2 قسمت تقسيم شد كه از صد در صد درآمد حاصل از اجراي قانون يارانه‌ها 80 درصد براي پرداخت يارانه نقدي و غير نقدي به خانوار‌ها اختصاص خواهد يافت و 20 درصد براي بخش صنعت و توليد در نظر گرفته مي‌شود.

لازم به توضيح است پيش از اين نمايندگان قيمت هر بشكه نفت را در لايحه بودجه 90 در صحن علني مجلس يك و نيم دلار افزايش دادند و قيمت هر بشكه نفت را 81.5 هشتاد و يك نيم دلار در بودجه 90 در نظر گرفتند و همچنين در برنامه پنجم توسعه كشور نيز وكلاي ملت مصوب كرده بودند كه 10 درصد از درآمد حاصل از اجراي قانون يارانه‌ها به بخش سلامت اختصاص يابد كه طبق مصوبه امروز خانه ملتي‌ها بار مالي براي اجراي مصوبه اختصاص 10 درصد به بخش سلامت از افزايش درآمد حاصل از افزايش يك و نيم دلاري قيمت نفت در بودجه 90 تامين خواهد شد و معادل ريالي يك ميليارد دلار براي بخش سلامت در قانون هدفمند سازي يارانه‌ها اختصاص خواهد يافت.

همچنين در اين جلسه علي لاريجاني اعلام كرد: كميسيون تلفيق بودجه نود بايد رديف‌هاي مربوط به توليد را مشخص كرده و ما اين موضوع را تمام شده نمي‌دانيم.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
demorgan, cloob, Omicron, airplane

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
26

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 آبان 1389 11:17

بندرعباس

آرشيو سپاس: 67 مرتبه در 19 پست

Re: يارانه پرداختي به خانواده‌ها افزايش مي‌يابد

توسط cloob » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 13:49

حقیقتا من هم توی این مونده بودم که چرا دولت 50 درصد از یارانه های مردم رو بلوکه کرده و 20 درصد رو به خودش و 30درصد رو به صنایع تولیدی اختصاص داده و نمیدونستم چطوری این حرفمو
به گوش مسئولین برسونم از یه طرف هیچکی هم در این مورد حرفی نمیزد یا کسی به این موضوع دقت نکرده بود یا اینکه ... ولی اگر قراره چیزی مال مردم باشه باید تمام و کمال اون رو به مردم بدن
من نمیفهمم سهم دولت از کجا اومده بود یا سهم صنایع تولیدی از کجا اومده مگه صنایع تولیدی درآمد خودشونو با مردم قسمت میکنن چرا همش باید از مال مردم برداشته بشه تا یه سری افراد در رفاه باشن
مگه تولید نمیکنن مگه درآمد ندارن مگه بانک ها ازشون حمایت نمیکنن این کارا یعنی چی چرا فکر میکنن مردم حواسشون به این چیزا نیست
لطفا یکی منو راهنمایی کنه تا آروم بگیرم بخدا حرف کمی نیست از اون ور همین صنایعی که با یارانه مردم حمایت میشن تولیداتشونو با قیمت چند برابر به مردم عرضه میکنن
اگه اینطور نیست خواهشا یکی بهم بگه از خدا میخوام این حرفم به گوش مسئولین برسه و جوابگو بشن . 8->
همه برای استفاده از این منابع سرشار خدادادی آفریده شده اند نه گروه خاصی .
ما مردمی داریم دلیر و شجاع اگر با مردم ما آنطور که سزاوارش هستند برخورد شود ایرانی خواهیم داشت پر از شور و نشاط پر از صفا و صمیمیت.
آنانکه همواره  خود را قیم و سرپرست ملت معرفی میکنند بدانند که سخت در اشتباهند .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cloob تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, Hiddenway, airplane

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
560

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 00:00

آرشيو سپاس: 1831 مرتبه در 502 پست

توسط masieh » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 15:03

برادر من حرص نخور دیگه باید عادت کرده باشی به این ناعدالتی ها مردم ما کم دغدغه داشتن حالا پرداخت یارانه ها شده مشغله های ذهنی همه که هردفعه خبری ازش میرسه که قراره کم بشه زیاد بشه ، بیچاره اونهای که هنوز ثبت نام نکردن پول قبض هاشون رو باید از خدا قرض بگیرن
این طرح که باید به اقتصاد ما کمک میکرد کم کم داره میشه  بلای اقتصاد ما
اول علی اخر علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masieh تشکر کرده اند:
cloob

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 16:46

فعلا خبری از افزایش یارنه ها نیست
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
victory67, cloob

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 18:19

cloob نوشته است:حقیقتا من هم توی این مونده بودم که چرا دولت 50 درصد از یارانه های مردم رو بلوکه کرده و 20 درصد رو به خودش و 30درصد رو به صنایع تولیدی اختصاص داده و نمیدونستم چطوری این حرفمو
به گوش مسئولین برسونم از یه طرف هیچکی هم در این مورد حرفی نمیزد یا کسی به این موضوع دقت نکرده بود یا اینکه ... ولی اگر قراره چیزی مال مردم باشه باید تمام و کمال اون رو به مردم بدن
من نمیفهمم سهم دولت از کجا اومده بود یا سهم صنایع تولیدی از کجا اومده مگه صنایع تولیدی درآمد خودشونو با مردم قسمت میکنن چرا همش باید از مال مردم برداشته بشه تا یه سری افراد در رفاه باشن
مگه تولید نمیکنن مگه درآمد ندارن مگه بانک ها ازشون حمایت نمیکنن این کارا یعنی چی چرا فکر میکنن مردم حواسشون به این چیزا نیست
لطفا یکی منو راهنمایی کنه تا آروم بگیرم بخدا حرف کمی نیست از اون ور همین صنایعی که با یارانه مردم حمایت میشن تولیداتشونو با قیمت چند برابر به مردم عرضه میکنن
اگه اینطور نیست خواهشا یکی بهم بگه از خدا میخوام این حرفم به گوش مسئولین برسه و جوابگو بشن . 8->

اولا که دولت این کار رو نکرده بهتره بگیم مجلس این کار رو انجام داده،متاسفانه مردم ما فراموش کرده اند اکثر قوانین رو مجلس تصویب میکند هر چند که طرح از جانب دولت باشد،اما تصمیم گیرنده نهایی مجلس است!

اما در مورد سوال شما به نظر شما 100%یارانه رو هم به شما بدن،اگر از صنعت و تولید داخلی و ... حمایت نشه به نظر خود شما تورم چقدر میشه؟؟؟
میشه بگید بغییر از شما چند نفر در صنایع تولید داخلی کار میکنند،قابل توجه شما ایرانخودرو 65000 هزار نیروی کار دارد!

حمایت از تولید کننده چه صنعتی و چه کشاورزی یکی از اصول اساسی هدفمند کردن یارانه ها به جهت حفظ شیب قیمت ها بوده است!
این حمایت ها بعد از 5 سال بطور اتوماتیک از تولیدکنندگان گرفته و کل مبلغ به دست مردم میرسه
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
un4given.1991, cloob, Mahdi1944

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
560

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 00:00

آرشيو سپاس: 1831 مرتبه در 502 پست

توسط masieh » چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 03:46

شما درست میفرماید که مجلس حرف اخر رو میزنه و اصولا هم باید اینجور باشه اما حتما منظورتون این مجلس که نبود چون اصلا شوخی جالبی نیست :x
اول علی اخر علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masieh تشکر کرده اند:
cloob

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
26

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 آبان 1389 11:17

بندرعباس

آرشيو سپاس: 67 مرتبه در 19 پست

توسط cloob » شنبه 24 اردیبهشت 1390 15:41

Mr.Amirhessam نوشته است:
cloob نوشته است:حقیقتا من هم توی این مونده بودم که چرا دولت 50 درصد از یارانه های مردم رو بلوکه کرده و 20 درصد رو به خودش و 30درصد رو به صنایع تولیدی اختصاص داده و نمیدونستم چطوری این حرفمو

اولا که دولت این کار رو نکرده بهتره بگیم مجلس این کار رو انجام داده،متاسفانه مردم ما فراموش کرده اند اکثر قوانین رو مجلس تصویب میکند هر چند که طرح از جانب دولت باشد،اما تصمیم گیرنده نهایی مجلس است!

اما در مورد سوال شما به نظر شما 100%یارانه رو هم به شما بدن،اگر از صنعت و تولید داخلی و ... حمایت نشه به نظر خود شما تورم چقدر میشه؟؟؟
میشه بگید بغییر از شما چند نفر در صنایع تولید داخلی کار میکنند،قابل توجه شما ایرانخودرو 65000 هزار نیروی کار دارد!

حمایت از تولید کننده چه صنعتی و چه کشاورزی یکی از اصول اساسی هدفمند کردن یارانه ها به جهت حفظ شیب قیمت ها بوده است!
این حمایت ها بعد از 5 سال بطور اتوماتیک از تولیدکنندگان گرفته و کل مبلغ به دست مردم میرسه

ممنون از شما
ببینید عزیز جان اگه دولت میخواد از کسی حمایت کنه از جیب خودش بزنه نه از جیب مردم مگه جیب مردم جیب دولته؟ برادر عزیز مگه دولت هر جا کم آورد باید از حقوق این ملت بزنه از بحث یارانه که بگذریم چرا دولت و یا به قول شما مجلس سال 89 حقوق کارمنداشونو 6درصد دادن و اون 4 درصد رو چرا ندادن مگه قانون اساسی نمیگه همراه با نرخ تورم10درصد تورم و 10 درصد افزایش حقوق
چرا امسال با یه دعوای نمایشی اخر سر به 8 درصد افزایش حقوق بسنده کردن انگار شما متوجه نیستید یا اینکه جیبتون به حمدالله سر ریزه چرا هر وقت کم میاره از جیب ما کارمندا اگه بهت بگم کارمند وزارت بهداشت از خنده روده بر میشی میدونی چقد حقوق میگیرن ما کارمند شرکت نفت نیستیم عزیز من کارمند توانیر نیستم یا آب و فاضلاب یا فولاد و یا...
من دشمن این دولت هم نیستم دشمن مجلس هم نیستم منم یک ایرانی مسلمان و تابع ولایت فقیه .
چرا دنبال توجیح هستید یا اینکه چرا کار رو به گردن مجلس میندازین مگه مجلس از دولت جداست مگه مجلس از یه کشور دیگست و دولت ایرانی یا برعکس این دوتا مکمل هم و تابع ولی فقیه در یک کشور و تابع یک قانون هستند چرا جانبداری میکنید چرا نمیبینید وضعیت اسفناک مردم چرا خودتونو به اون راه میزنید باور کن خودتم اگه حقوقو 45000 هزار تومانی  میگرفتی با دو تا بچه و سابقه 15 سال کار بدون داشتن سرپناه اونوقت چی میگفتی بازم جانبداری میکردی آقای محترم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من دنبال مقصر نمیگردم خودم یه آگاهی نسبی بر روند کار مجلس و دولت دارم از طریق رسانه و اخبار . من میخوام جواب مسئولین رو بشنوم که چرا اینکارو میکنند ؟ توی پست قبیلم هم گفته بودم
که مگه صنایع تولیدی برای خودش درامد نداره اگه درامد نداره که باید درشو تخته کرد مگه ایرانخودرو که شما بهش ورچسب صنایع تولیدی میزنید چقدر برای حال رفاه مردمش از قیمتش کم کرده
یا چقدر امکانات بهش اضافه کرده و پولی رو چند برابرش از مردم بابت اون چیز اضافی که باید داشته باشه از مردم نگرفته؟
شما قیمت صادراتی ایرانخودرو رو میدونین؟ و قیمتی رو که به مردم خودش میده مقایسه کردی آقای محترم ؟6 میلیون با 16 میلیون چقدر فرق داره؟ نکنه میخوای اینم بندازی گردن فدراسیون فوتبال؟
یارانه اگر مال مردمه باید همش و صددرصد به مردم تعلق بگیره و اگر کسانی درش سهیمن باید به مردم گفته بشه تا مردم بفهمن که 50 درصد سهم دارن نه صددرصد .
شما از این ور با بوق و کرنا اعلام میکنی که یارانه مردم رو پرداخت کردی درحالی که نصفشو دادی و از این طرف تورم رو نه صددرصد بلکه سیصد چهارصد درصد میبری بالا در حالی که تورم باید متناسب با اون 50 درصد دریافتی مردم بالا میرفت نه چند صد برابر .
همه برای استفاده از این منابع سرشار خدادادی آفریده شده اند نه گروه خاصی .
ما مردمی داریم دلیر و شجاع اگر با مردم ما آنطور که سزاوارش هستند برخورد شود ایرانی خواهیم داشت پر از شور و نشاط پر از صفا و صمیمیت.
آنانکه همواره  خود را قیم و سرپرست ملت معرفی میکنند بدانند که سخت در اشتباهند .