جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

محل سکونت

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

سفر شبیه‌سازی شده به یک اخترواره

توسط wild-bear » سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 22:38

به گزارش خبرگزاری مهر، فرستادن فضانوردان به اخترواره ها یکی از برترین اهداف ناسا در برنامه تغییر یافته اکتشافات فضایی ناسا است باراک اوباما سال گذشته به ناسا اعلام کرد تا سال 2025 خود را برای انجام چنین ماموریتی آماده کند. تا آن زمان ناسا بر روی بازگشتن به ماه تمرکز کرده بود و سخنان اوباما به این مفهوم بود که ناسا باید برنامه های فضایی خود را تغییر داده و به شکلی متفاوت تجهیز کند.
     از این رو در این هفته مهندسان ناسا ماموریتی شبیه سازی شده که توسط ستاد ماموریتهای دشوار یا NEEMO برنامه ریزی شده است را آغاز خواهند کرد تا ناسا را برای رسیدن به هدف جدیدش آماده کنند.
     
     "بیل تاد" مدیر پروژه NEEMO می گوید: حتی متخصصان نیز نمی دانند سطح یک اخترواره چه شکلی می تواند داشته باشد. شاید جرمی وجود داشته باشد که ما هنوز نمی دانیم قرار است از نزدیک با آن ملاقات کنیم و از این رو باید بهترین شیوه ها برای انجام چنین ماموریتی را بیابیم.
     
     فضانوردان برای اجرای این ماموریت در لابراتوار زیر آبی "آکواریس" به عمق 18 متری آب رفته و مهارتهای خود را در راهپیمایی فضایی بر روی مجموعه ای از دیواره ها و صخره ها مورد آزمایش قرار می دهند. در واقع ناسا در زیر آب یک اخترواره کوچک خلق کرده است تا بتواند نوع ابزارها، تکنیکها و فعالیتهایی که برای اکتشاف چنین جرمی در فضا به آن نیاز خواهد بود را تعیین کند.
     ناسا در حال حاضر با فعالیت در خلاء هیچ مشکلی ندارد و عوامل اصلی و قابل تامل درباره سفر به یک اخترواره، غیر قابل پیش بینی بودن محیط، کوچک بودن ابعاد و عدم وجود تجهیزاتی مشابه آنچه در ایستگاه وجود دارند برای محافظت از فضانوردان است.
     
     بر اساس گزارش ان بی سی، از جمله ابزاری که فضانوردان در این ماموریت زیر آبی مورد آزمایش قرار می دهند یک تیرک هشت متری و 136 کیلوگرمی با قابلیت خارج شدن از فضاپیما و قفل شدن به سطح سنگی اخترواره، تیرکی 9 کیلوگرمی با قابلیت پیچ شدن به سطح اخترواره و به منظور کمک به حرکت فضانوردان بر روی سنگ کیهانی، دو کوله پشتی موتوردار، و ابزار نمونه برداری از خاک خواهند بود.

http://www.mehrnews.com/fa/
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

                                                       
                                                                                                           

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
An226, hamed_713, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان