در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مکعب ربیک

مديران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 10:01

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

مکعب ربیک

توسط lhj » چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 10:15

با سلام من خیلی تلاش کردم مکعب ربیک را حل کنم ولی نتوانستم خواهش میکنم کمکم کنید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب lhj تشکر کرده اند:
m-249

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مکعب ربیک

توسط Solver » چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 21:34

این مکعب از سال ۱۹۸۰ یکی از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بوده و در حال حاضر هم مقام اول رو به خودش اختصاص داده است.
راههای زیادی برای حل مکعب روبیک هست به ترتیب براتون مهمترینهاشون رو قید می کنم:
——————————
۱- راه حل مبتدی:
توضیح کلی: یکی از وقتگیر ترین راههای  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  هست. اما همه افراد این راه رو برای شروع استفاده می کنند.
فلسفه و الگوریتمها لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
این روش با حل کردن یک سطح از مکعب شروع میشه. سپس همگی مکعبهای لایه دوم در جای خود جایگزین می شوند. و بعد مکعب های وسط لایه آخر با مرکز همه وجوه باقی مانده همرنگ شده و بعد مکعب های گوشه ی لایه آخر در جای خود جاسازی می شوند.
برای مشاهده باقی روش ها، به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

۲-  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
توضیح کلی: روش F2L برای کم کردن زمان تکمیل لایه دوم ابراع شد.
فلسفه و الگوریتمها:  این روش با بوجود آوردن یک علامت به علاوه ( Cross ) در یکی از سطوح شروع می شود. سپس با استفاده از روش F2L مکعب های لایه دوم با مربع های گوشه ای لایه اول مچ می شوند و در جای خود قرار می گیرند. باقی راه مشابه قسمت اول است لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
مدت زمان استاندارد برای استفاده از این روش: بین ۵۰ تا ۶۰ ثانیه
———————–
۳-  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
توضیح: این روش سریعترین راه شناخته شده برای حل مکعب روبیک است. اما نیاز به بخاطر سپردن تعداد بسیاری الگوریتم دارد و به همین دلیل تعداد بسیار قلیلی ازش استفاده میکنند. جسیکا فردریک با استفاده از این راه توانست رکورد جهانی حل مکعب روبیک رو به ۸ ثانیه برساند!!! hmy:
فلسفه و الگوریتم ها لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ابتدا می بایست یک علامت به علاوه در سطح اول ایجاد کنید. سپس با استفاده از روش F2L لایه دوم را حل می کنید. تا اینجای کار همه چیز شبیه به F2L است. اما… در این مرحله شما باید اماده باشید تا یکی از ۲۷ حالت ممکنه در لایه آخر را تشخیص داده و سپس الگوریتم آن را استفاده کنید تا لایه آخر را حل کنید. بعد در مرحله آخر شما می بایست ۱۴ حالت الگوریتم دیگر را آماده در ذهن خود داشته باشید تا بتوانید اخرین تغییرات رو در لایه آخر بدهید.
مدت زمان استاندارد برای استفاده از این روش لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ۱۷ ثانیه
———— لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ———-
بنده از دوستان اصلا انتظار ندارم که با این توضیحات بتونن  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  رو حل کنند. من خودم هم با تمشای ویدیوی آموزشی روی یوتیوب تونستم اولین بار حل کنم. در اون زمان بنده با خواندن الگوریتم ها از روی کاغذ حل می کردم که هفت دقیقه طول می کشید. اما در حال حاضر از روش F2L استفاده می کنم و در ۵۰ ثانیه حل می کنم. یکی از دوستانم در خارج از کشور همگی الگوریتم های جسیکا فریدریک رو حفظ کرده و ۳۰ ثانیه ای  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد حل می کنه!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER, Mahdi1944, noora, Omicron

Major I

Major I

نماد کاربر
420

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

توسط X.Nima » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 12:39

به نظرم اگه الان از روش مبتدی استفاده کتنید خیلی خوبه. اگه جایی گیر کردید هم بپرسید تا راهنماییتون کنیم... :razz:  :razz:
   ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT  
نقطه. سر خط....                                 !...We'll Charge when Satan Laughs

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 13:10

بابا مگه بی کارین شماها ؟ برین دنبال دعوا و کتک کاری یه حالی میده