در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

انتقال مراکز حساس فرماندهی به پناهگاه‌های زیرزمینی

توسط hani1459 » چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 22:33

چمران گفت: برای مقابله با تهدیداد دشمنان می‌توان مراکز حکومتی و فرماندهی و سایر نهادهای حساس را به پناهنگاه‌های زیرزمینی منتقل کرد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در اولین همایش علمی - پژوهشی شهرسازی و معماری با رویکرد پدافند غیرعامل در دانشگاه مالک اشتر با گلایه از کم‌توجهی به پدافند غیرعامل در شهرسازی، خواستار توجه دستگاه‌های اجرایی به این مساله شد.
وی افزود: دو نوع تهدید توسط دشمن برای شهرها را می‌توان تصور کرد که شامل حمله زمینی و حمله هوایی است و روش‌های مقابله با هریک از آنها در حوزه شهرسازی متفاوت است.
چمران ادامه داد: در گذشته بیشتر تهدیدها به صورت حمله نظامی بود که در گذشته‌های دور با احداث قلعه، برج و خندق سعی در مقابله با آن داشتند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در زمان حاضر برای مقابله با تهدیدات نظامی از عوارض طبیعی یا مصنوعی می‌توان استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از عوارض طبیعی باعث تاخیر در حمله دشمن می‌شود.
چمران با اشاره به افزایش اهمیت تهدیدات هوایی در دنیا تصریح کرد: در مقابله با حملات هوایی نیز شیوه دفاع از نقاط حساس با شیوه دفاع از کل شهر متفاوت است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: برای حفاظت از مراکز حساس مانند مراکز حکومتی و فرماندهی، بهداشتی و... می‌توان از پناهگاه‌های زیرزمینی استفاده کرد.
وی با اشاره به استفاده موفق کره شمالی از پدافند غیرعامل گفت: در کره شمالی کارخانه‌های اسلحه‌سازی در زیر جنگل‌ها احداث شده است.
چمران همچنین با تاکید بر توجه به دفاع عمومی در شهرسازی اظهار داشت: در شهرها و مناطقی که مترو وجود دارد می‌توان تاسیسات و مراکز خدماتی را به ایستگاه‌های مترو منتقل کرد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با احداث ساختمان‌های محکم می‌توان آسیب‌پذیری در مقابل حوادث طبیعی و حوادث نظامی را کاهش داد.
مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
HORLIKAN, mehdighorbani, airplane, Mahdi1944, Omicron, wild-bear, Shahbaz, hamed_713

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان