در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قرار د

توسط hani1459 » شنبه 24 اردیبهشت 1390 20:46

امیر سیاری گفت برای حضور مقتدرانه تر در دریاها نیاز به تجهیزات پیشرفته روز به روز بیشتر شده و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان متخصصان داخلی دارای تجهیزات پیشرفته و در شرایط بسیار مطلوبی است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا امیر دریا دار "حبیب الله سیاری" ابراز داشت: برقراری امنیت در دریا به تجهیزات پیشرفته ، به روز و سازگار با شرایط محیط زیست دریایی نیاز دارد و در حال حاضر نیروی دریایی ایران با استفاده از تجهیزات پیشرفته از جایگاه بسیار خوبی در منطقه برخوردار است.
وی تاکید کرد: برقراری امنیت و حفظ آرامش در دریاهای آزاد نیازمند تجهیزات خاص است بنابراین باید به دنبال تامین تجهیزات مناسب در این عرصه باشیم.
دریادار سیاری گفت: تاکنون در زمینه ساخت تجهیزات دریایی فعالیت های موثری در کشور انجام شده است که از آن جمله می توان به ساخت ناوهای موشک انداز و زیر دریایی ها اشاره کرد و علاوه بر این رونمایی از ناوشکن جماران در سال 88 نیز یکی از مهمترین دستاوردهای کشورمان در عرصه تجهیزات دریایی است.
وی تاکید کرد که برای حضور مقتدرانه تر در دریاها نیاز به تجهیزات پیشرفته روز به روز بیشتر می شود و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان متخصصان داخلی هم اکنون دارای تجهیزات پیشرفته و در شرایط بسیار مطلوبی است.
فرمانده نیروی دریای ارتش اظهار داشت: در منطقه کسی نیست که توان رقابت با ما را داشته باشد اما تلاشمان این است که تجهیزات به کار برده شده در دریاها متناسب با کارایی روز باشد زیرا اگر این گونه نباشد حضور در برخی از صحنه ها اصلا مقدور نخواهد بود.
دریا دار سیاری در مورد مسئله دزدان دریایی گفت: دزدان دریایی یا تروریسم دریایی که نزدیک به دو تا سه سال است، فعال هستند، امنیت برخی مناطق را در بحث عبور و مرور کشتی های تجاری و نفتکش ها مختل کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: آنان دراین مدت چندین فروند کشتی را از کشورهای مختلف ربوده اند ولی با استقرار نیروی دریایی ایران در منطقه از اوایل سال 1388تا امروز، امنیت خطوط رفت و آمد کشتی های ایرانی تامین شده است و ما به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کشتی های تجاری ایران مورد ربایش دزدان قرار گیرند. البته تاکنون کشتی ها مورد حمله قرار گرفته اند اما دفاع کرده و دزدان مجبور به فرار شده اند.
وی در مورد قایق های کوچک صیادی گفت: اگر این قایق ها با لنج ها در محدوده ای که ما برای آنان در نظر گرفته ایم، فعالیت کنند، امنیت آنها حفظ می شود اما قایق های کوچک در بیشتر موارد برای صید بیشتر و انجام کارهای خاص از محدوده مشخص شده، خارج می شوند که دراین زمان مورد حمله قرار می گیرند.
دریادار سیاری خاطرنشان کرد: اگر این افراد در منطقه امنی که به آنها معرفی کردیم، فعالیت کنند بدون شک امنیت آنها تامین می شود.
مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
كيارش, HORLIKAN, Mahdi1944, امیر جمالی

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

توسط HORLIKAN » شنبه 24 اردیبهشت 1390 22:55

ببخشيد منطقه دقيقا كجا رو ميفرماييد؟؟؟
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
امیر جمالی

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

توسط Sami 1993 » شنبه 24 اردیبهشت 1390 23:18

منظور از منطقه ، خاورمیانه است که ایشان بی راه هم نگفت اند .
در منطقه خاورمیانه 3 کشور هستند که جزو تولید کنندگان تجهیزات نظامی مربوط به دریا به حساب می آیند . رژیم صیهونیستی ، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران .
اگر همینطوری حساب کنیم در مقام دومی قرار خواهیم گرفت ولی اگر تحریم را هم حساب کنیم ، بی شک اول خواهیم بود زیرا در حالی که ترکیه و اسرائیل از کمک فنی بهترین کشورها مثل امریکا برخوردار هستند ما با کمترین کمک خارجی روی پای خودمون ایستاده ایم و علاوه بر ساخت ناوشکن جماران و ولایت ( طبقه گفته مسولین امر به خاطر نوع ماموریت پیش بینی شده و همینطور نوع تجهیزات در رده ناوشکن قرار گرفته اند) و زیردریایی غدیر ، نهنگ و دیگر تجهیزات دریایی . در حال ساخت ناو ها و زیردریایی های بزرگتر و مجهز تر هستیم . :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
saied tomcat, HORLIKAN

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

801

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

محل سکونت

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

توسط DJ Dani » يکشنبه 25 اردیبهشت 1390 00:33

دوست عزیز.
فکر کنم برای بار nام است که باید ذکر کرد ناوهای جماران , ولایت و کلاس الوند جزو ناوهای محافظ (Frigate) به حساب می آیند و اگر چندین تن هم روی آنها سلاح نصب گردد و بردی معادل سه برابر کره زمین هم داشته باشد بازهم در این کلاس به حساب می آیند!

ناوشکن به یگان های دریایی بالای 5000 تن وزن اطلاق می گردد در حالی که ناو محافظ جماران وزنی معادل 1500 تن دارد و به طور کلی منظور از وزن ساختار ناو می باشد.
در حالی نیروی دریایی پاکستان ناوهایی را در اختیار دارد که وزن 3000 تن را دارند اما نام ناوچه به آنها اطلاق شده است حال ما یک ناو 1500 تنی را ناوشکن می نامیم.
شکی نیست که ساخت ناوهای کلاس موج که از ابتدا برنامه ساخت 4 فروند آنها وجود داشته است پروژه بزرگی است اما اینگونه بزرگنمایی های اغراق آمیز تنها ارزش کار را زیر سوال می برد و واقعا برای بنده سوال است علت این همه اصرار بر روی ناوشکن چیست؟

لازم به ذکر است مشکل برای ساخت ناوهای کلاس سنگین عدم وجود  Duck یا حوضچه های مناسب این کار است و البته دانستن این موضوع هم خالی از لطف نیست که برنامه ابتدایی که در پروژه موج وجود داشت ناوهایی با وزن 3000 تن بود که متاسفانه به همان دلیلی که در بالا ذکر کردم کنسل شد.
موفق باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
Motimann, shaman, alirezak2, MOHAMMAD JAFAR, Hashashin, shola, noora, Mr.Amirhessam, donmaziar, Ruozbeh, interceptor, saied tomcat, HORLIKAN, HESAM-007, Mahdi1944, apple2009, Helios, CAPTAIN PILOT, un4given.1991


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان