در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 تیر 1389 22:27

آرشيو سپاس: 219 مرتبه در 87 پست

Re: پرفسور استفان هاوکینگ: زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی ا

توسط John rider » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 12:31

MiimA نوشته است:در بحث خداشناسی، اگر از منظر فلسفی نگاهی داشته باشیم، لزوم پذیرش وجود خالق پیش نیاز پذیرش بحث معاد و روز رستاخیز است. بنابراین در آنجا که پذیرش وجود خالق نباشد بحث در این مورد دیگر کار خردمندانه ای نیست و ابتدا باید تکلیف اختلاف اول را روشن ساخت.

خیر این طورنیست،میتوان به وجودخالق اعتقادداشت ولی به معاد،نه!(درفلسفه هردایره ی فکری ای آزاده)

MiimA نوشته است:
ورود از دریچه علم به رمز و راز هستی و کشف واقعیت های پیش و پس از آن ناممکن نیست،

این گفته ی شماباقرآن منافات دارد.دراسلام بشررابه این دلیل که دایره ی عقلی محدوددارد نیازمندبه وحی دانسته اند.وازدریچهی علم هرگزنمیتوان به رازورمزهستی پی برد.
MiimA نوشته است:
اما اگر این افراد با عرفان آشنا شوند، در خواهند یافت در ادیان منظور از خدا یک جاندار یا موجود خاص نیست! بلکه همین قوانین هستند که خدا و معبود هستند و ضمناً چون وحدت این قوانین مورد پذیرش است، میتوان اثبات کرد که اراده در کار است که اینجا بحثش را منحرف تر نمیکنم. این اراده همان خالق ماست که به محض اراده آنچه هستش لازم است را هست میکند و بالعکس! کاری که در نظر آن دسته از دانشمندان توسط توابع در حال اجراست. و البته این همان مسیریست که گفته شد رسد آدمی به جایی که جز خدای نبیند.

با توضیحات شما، بنده در نظر این دانشمند نه تنها نشانه ای از کفر نمیبینم که نوعی سیر سلوک را مشاهده میکنم. البته یک نکته است که آیا بیان آنچه انسان اندیشه میکند همواره صحیح است یا خیر باید گفت خیر و بنده بر بیان نظریه توسط ایشان اشکال می بینم. به قول شیخ سخن را راست باید، هر راست را گفتن نشاید! و اشاره دارم به ابتدای فیه ما فیه مولوی  و بحثش در مورد عدم نشر آنچه از حقیقت درک کرده ایم در نزد آنان که درکش را ندارند.

این موضوعاتی که شمامطرح کردید مربوط به اثبات وجود خداهست ونه معاد

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
84

تاريخ عضويت

سه شنبه 16 فروردین 1390 20:42

آرشيو سپاس: 401 مرتبه در 76 پست

توسط Helios » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 17:12

با احترام به نظرات دوستان باید بگم که من هیچ کاری ندارم که این دین یا اون دین چی میگن، به دیدگاههای پروفسور هاوکینگ هم در حوزه فیزیک احترام میگذارم، اما بحث ما بر سر متا فیزیکه نه فیزیک.

من تصوراتم رو از خدا و آخرت بر اساس سرنخ هایی که در این دنیا وجود داره ترسیم میکنم و در همین زمینه همیشه سوالهایی در ذهن من نقش میبنده.

اون سوالها چیه؟

- تا حالا شده به این فکر کنید که چرا یک پدر یا مادر در طول زندگیش تمام نیرو و انرژی خودش رو صرف موفقیت و بقول گفتنی عاقبت بخیری فرزندش بکار میکنه؟  مگر نه اینکه این زندگی فانیه؟ پس چرا این کار رو میکنند؟  چرا اون پدر یا مادر انرژی اش رو در جهت رفاه و آسایش خودش بکار نمیبرند؟

میتونیم اینجوری بگیم که ادامه حیات خودش رو در وجود بچه اش میبینه؟!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Helios تشکر کرده اند:
shaman, Motimann

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 18:46

Helios, طبق نظریه تکامل  , عشق و علاقه به فرزندان برای بقای نسل هست . چنین موردی رو بین حیوانات هم موجود داریم. ژن غالب ژنی بوده که با حفظ و مراقبت از فرزنداش از انقراض نسلش جلوگیری کرده
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Norooz7032, جهانبانی, Helios, Motimann

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 19:30

نخست،

واقعا بد است که ما با اين پيش فرض بحث کنيم که ايشان اشتباه ميکند و موضوع بحث را به بهشتي يا جهنمي بودن ايشان و ... منتقل کنيم.

بايد با اين نگرش مطلب را دنبال کنيم که اصلا شايد ايشان درست بگويد! البته اين به معناي باختن باورها نيست، بلکه در عين ثبات عقيده آماده پذيرش عقايد جديد باشيم.

بله فرمايش شما صحيح است
من هم به قول معروف تا تهش رفتم

امام علي در همين باب يک جواب جالب داشتند و آن مسئله احتياط است. دقيق خاطرم نيست روايت چي بود اما ايشان در همين باب به فردي بدون آنکه بحث زيادي بکنند تنها براي اون شخص ثابت کردند که شرط احتياط اين است که چينن حالتي را در نظر بگيريم و رعايت اصول احتياط هم کاري عقلانيست! و به اين ترتيب يک راه ديگر هم وجود دارد و آن تکيه بر همين اصل احتياط است! اينکه آمديم و اين مسائل واقعيت داشت و ما قرار باشد بازگشت اعمال خودمان را ببينيم، آن وقت چه؟ آيا عقل حکم نميکند جانب احتياط را رعايت کنيم؟ البته بحث امام علي کمي مفصل تر از اين دو سوال بود که من خلاصه گفتمش.

اين چيزي که شما مي گوييد فکر کنم اين هست که به يک فردي که به آخرت ايمان نداشت گفته اند:
اگر قيامتي بود ما نفع مي بريد و شما ضرر مي کنيد و اگر قيامتي نبود نه ما ضرر مي کنيم و نه شما ضرر
که اتفاقا از روي همين سخن معلوم مي شود حتي اگر کسي به خود آخرت هم به طور کامل ايمان نداشته باشدولي جانب احتياط را رعايت کند به جهنم نمي رود که خب مسلما اگر کسي اين جمله را به جناب استيون هاوکينگ بگويد او هم اين جمله را قبول خواهد کرد

ولي کسي که خدا را انکار مي کند و داره انديشه خودش را با برنامه رواج مي دهد ، يعني قصد دشمني با خدا را دارد (در واقعه شخص داره جهاد اکبر مي کنه، البته از نوع ضديت با دين)
کساني که پس از مرگ را افسانه مي داند ، دقيقا مثاله افراديست که در قران مي گفتن:
سوره المومنون ايات 82 و 83

گفتند آيا چون بميريم و خاك و استخوان شويم آيا واقعا باز ما زنده خواهيم شد
درست همين را قبلا به ما و پدرانمان وعده دادند اين جز افسانه‏هاى پيشينيان [چيزى] نيست

خب البته آيات قرآن خطاب به کساني هست که بدون هيچ تفکري انکار مي کنند
و در مقابل پيامبر بزرگ خدا (ص) هم انکار مي کنند و از سر لجبازي اين حرف را مي زنند و فقط به انکار هم بسنده نمي کنند و قصد جنگ با پيامبر و مسلمانان و نيرنگ و جنايت هم دارند
و بد تر از همه مشرک هم isjkn
سخن امام حسين(ع) را فراموش نکنيد که فرمودند "اگر دين نداريد لا أقل آزاده باشيد" انسان آزاده حتي اگر خدا را هم نشناسد مشرک يا خود پرست نمي شود
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
sinaset, pedmehr

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
84

تاريخ عضويت

توسط Helios » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 22:31

pedmehr نوشته است:Helios, طبق نظریه تکامل  , عشق و علاقه به فرزندان برای بقای نسل هست . چنین موردی رو بین حیوانات هم موجود داریم. ژن غالب ژنی بوده که با حفظ و مراقبت از فرزنداش از انقراض نسلش جلوگیری کرده

شما خودتون میگید نظریه، همچنین شما توضیح ندادید که چرا این ژن غالب شده.....

بله دوست من، منهم از این اصطلاحات لازرورقی بلدم: تکامل، ژن غالب، غریزه .......(ببخشید با این لحن صحبت میکنم)

اما اینها همه اصطلاحات علمی هستند که اکنون همین علم در توضیح زندگی پس از مرگ و پدیده های متافیزیکی عاجزه و لاجرم اونو نفی میکنه

آیا تا بحال با آدمایی که دنیا رو کاملا فیزیکی میبینند برخورد داشته اید؟؟  (من خیلی برخورد داشته ام) اینجور آدمها (که بیشتر در  چپی ها یا همون مارکسیست ها به چشم میخورند) هر چیزی که به متافیزیک مربوط میشه رو چشم بسته و قاطع نفی میکنند.

اما من بارها برام اتفاقهایی افتاده که علم از توضیح اون ناتوانه و این آدماهای کذایی اونو بشدت رد میکنند، مثل اینکه من بارها خوابی دیده ام که بعدا برایم اتفاق افتاده، اما علم توضیحی برای اون نداره (مطمئنم برای خیلی از شماها هم اتفاق افتاده)

دوست گرامی pedmehr ، شما چه توضیحی برای این پدیده دارید؟   شما هم اونو نفی میکنید ؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6358

تشکر کرده: 1652 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 00:28

اين چيزي که شما مي گوييد فکر کنم اين هست که به يک فردي که به آخرت ايمان نداشت گفته اند:
اگر قيامتي بود ما نفع مي بريد و شما ضرر مي کنيد و اگر قيامتي نبود نه ما ضرر مي کنيم و نه شما ضرر
که اتفاقا از روي همين سخن معلوم مي شود حتي اگر کسي به خود آخرت هم به طور کامل ايمان نداشته باشدولي جانب احتياط را رعايت کند به جهنم نمي رود که خب مسلما اگر کسي اين جمله را به جناب استيون هاوکينگ بگويد او هم اين جمله را قبول خواهد کرد

سلام بر اقا محمد جعفری عزیز.
شب شما بخیر .
=
محمد جان این جمله "به طور کامل ایمان نداشته باشد" ، رو میشه بیشتر توضیح بدید .
خب البته آيات قرآن خطاب به کساني هست که بدون هيچ تفکري انکار مي کنندو در مقابل پيامبر بزرگ خدا (ص) هم انکار مي کنند و از سر لجبازي اين حرف را مي زنند و فقط به انکار هم بسنده نمي کنند و قصد جنگ با پيامبر
و مسلمانان و نيرنگ و جنايت هم دارندو بد تر از همه مشرک هم هستند

محمد جان مگه کسی که ، حوادث پس از مرگ را توجیه  ذهن بشر می خواند ، لجبازی نمی کند ؟!!!
اونم شخصی با این همه علم و اگاهی ( که همش از طرف خدا بوده )

ما در قران کریم  ، ایه داریم ، که اهل جهنم ارزو دارند ، با همان بار اول مرگ ، به طور کامل میمردن .
اگر ، روانشناسی افراد گناهکار ، را ببینید ، می ببینید ، در باطن واقعا چنین ارزوی دارند .
اگر چنین توجیحات را نکنند ، حس عذاب وجدان انها را نابود می کند ، بنابراین باید یک جوری حسی ها درونی خود را ساکت کنند . (تا مشغول دنیا شوند یا هر منافی دیگری)
سخن امام حسين(ع) را فراموش نکنيد که فرمودند "اگر دين نداريد لا أقل آزاده باشيد" انسان آزاده حتي اگر خدا را هم نشناسد مشرک يا خود پرست نمي شود

اقا محمد ، این سخنان امام حسین بسیار بسیار زیباست .
اما این نکته را در نظر داشته باش ، هرکس خدا را قبول نکند (البته بعد از انکه حجت بر ان شخص تمام شده باشد) ، و ان را نپذیرد مشرک است .
اقا محمد خیلی از اهل ایمان ، ایمان نمی اورند مگر با شرک .( برای درک بیشتر موضوع بیان کردم)

سوره یوسف ، ایه 106
و بيشترشان به خدا ايمان نمى‏آورند جز اينكه [با او چيزى را] شريك مى‏گيرند

شرک هم درجه دارد ( شرک یعنی چیزی را به خدا نسبت بدهیم ، ان شخص یا شی یا ... نزد ما از خدا بالاتر باشد )
شرک یکی از بدترین درد و بلا های بشریست که از اول بشر تا به امروز ادامه داشته و دارد .
انسان ازاده واقعی کسی است ، که فقط فرمان خدا را ببرد ، و اگر فرمانی جزء فرمان خدا را ببرد ، اسیر و در بند است ، و در مواقع حساس هم نمی تواند تصمیم درست را بگیرد . ( ضمن اینکه جاودانگی و کلی لذت معنویی( که از عمق جان انسان برگرفته ) را از دست میدهد و به قعر جهنم سقوط می کند .)

باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
ali1371

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 12:00

Helios نوشته است:
pedmehr نوشته است:Helios, طبق نظریه تکامل  , عشق و علاقه به فرزندان برای بقای نسل هست . چنین موردی رو بین حیوانات هم موجود داریم. ژن غالب ژنی بوده که با حفظ و مراقبت از فرزنداش از انقراض نسلش جلوگیری کرده

شما خودتون میگید نظریه، همچنین شما توضیح ندادید که چرا این ژن غالب شده.....

بله دوست من، منهم از این اصطلاحات لازرورقی بلدم: تکامل، ژن غالب، غریزه .......(ببخشید با این لحن صحبت میکنم)

اما اینها همه اصطلاحات علمی هستند که اکنون همین علم در توضیح زندگی پس از مرگ و پدیده های متافیزیکی عاجزه و لاجرم اونو نفی میکنه
آیا تا بحال با آدمایی که دنیا رو کاملا فیزیکی میبینند برخورد داشته اید؟؟  (من خیلی برخورد داشته ام) اینجور آدمها (که بیشتر در  چپی ها یا همون مارکسیست ها به چشم میخورند) هر چیزی که به متافیزیک مربوط میشه رو چشم بسته و قاطع نفی میکنند.
اما من بارها برام اتفاقهایی افتاده که علم از توضیح اون ناتوانه و این آدماهای کذایی اونو بشدت رد میکنند، مثل اینکه من بارها خوابی دیده ام که بعدا برایم اتفاق افتاده، اما علم توضیحی برای اون نداره (مطمئنم برای خیلی از شماها هم اتفاق افتاده)

دوست گرامی pedmehr ، شما چه توضیحی برای این پدیده دارید؟   شما هم اونو نفی میکنید ؟

ژن غالب ژنی هست که تونسته در طبیعت بقای نسل کنه ... فکر میکنم ساده باشه !

بحث هایی هم که مطرح کردید همه بر میگرده به اینکه تعریف شما از فیزیک و متافیزیک چی باشه ... خیلی از رخدادهای امروزی تا مدتی پیش متافیزیکی تعبیر میشدند اما امروز جوابی علمی دارند . اینکه امروز اتفاق یا رویدادی جواب علمی همراه نداره دلیل بر متافیزیکی بودن اون نمیشه .
هرچیزی رو که شما مشاهده کردید قابل بررسی هست و میتونه جوابی رو حاصل داشته باشه . بله تکامل یک نظریه هست و بر همین اساس هم خیلی از دانشمندها اون رو رد میکنند.
در ضمن من خودم اطلاعاتم در اون حدی نیست که بخوام صد در صد از یک طرف قضیه دفاع کنم ولی به هر حال این بحث خارج از این تاپیک هست . اگر مایل بودید متیونید تاپیک جداگونه ای رو اختصاص بدید بهش .
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Norooz7032

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
84

تاريخ عضويت

توسط Helios » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 12:59

«هاوکینگ نمی تواند با فیزیک وجود عالم و انسان را توضیح دهد»

پس از مصاحبه جدید استیفن هاوکینگ فیزیکدان و کهکشان شناس برجسته بریتانیایی که به مناسبت انتشار کتاب جدید وی تحت عنوان « طرح عظیم » انجام شده بود نظرات جدید وی در زیر سئوال بردن آفرینش عالم هستی توسط خدا جنجال و واکنش های فراوانی به دنبال داشته است.

یکی از این واکنش ها مطلبی است به قلم اریک پریست از استادان سابق ریاضیات در دانشگاه سنت اندرو و از اعضای هیئت امنای انستیتو فارادی در دانشگاه کمبریج. وی در این مطلب که در روزنامه گاردین به چاپ رسیده می نویسد باورهای مدرن در مورد خدا با هدف پوشاندن شکاف ها و نقاط ضعف ها در دانش ما نیست بلکه هدف آن پاسخ دادن به سئوالات گوناگون بشر مدرن است.

اریک پریست می افزاید حرف پروفسور هاوکینگ که می گوید« لازم نیست خدا را آفریدگار عالم هستی دانست» ممکن است درست باشد اما منکر شدن نقش احتمالا مهم خدا توجیه پذیر نیست. این حالت کاملا تحمل واقعی است که خود خدا شرایط برای وقوع انفجار بزرگ و شکل گیری کهکشانها براساس قوانین فیزیک را فراهم کرده است.

استاد دانشگاه کمبریج در ادامه مطلب خود در روزنامه گاردین می افزاید به عنوان یک دانشور و دانشمند ما همواره به دنبال یافتن پاسخ های قانع کننده به سئوالات بسیار پیچیده ای هستیم. گاه دانش ما در برابر این سئوالات و ناشناخته های عالم هستی چنان ناچیز است که آدمی احساس شرم می کند. با این همه طرح ادعاهای مبهم و اثبات نشده نیز نمی تواند به کنجکاوی و جستجوی علمی ما کمکی بکند.

ممکن است آنطور که دانشوران معتقدند فیزیک با تکیه بر ریاضیات ملکه تمام علوم باشد ولی پاسخگوی تمام سئوالات علمی نیست. شیمی ، زیست شناسی ، رواشناسی و شاخه های علوم انسانی نیز روش های خاص خود را برای تفسیر و تحلیل جهان دارند که معمولا مکمل فیزیک و ریاضی هستند.

اریک پریست یادآوری می کند که علوم نمی تواند به بسیاری از سئوالات مهمی که در برابر انسان وجود دارد به شکل همه جانبه و دقیقی پاسخ دهد. به عنوان مثال علوم چگونه می تواند ذات زیبایی و عشق را توضیح دهد. شاید تاریخ ، فلسفه و الهیات رشته های مناسب تری برای پاسخ گویی به این نوع سئوالات هستند.

نکته ای که در این میان مهم است جنبه های مکمل پاسخگویی به این نوع سئوالات از زوایای گوناگون است و به خصوص ارتباط بین اینکه چطور و چرا هر چیزی خلق شده یا به وجود آمده است. اگر فیزیک کهکشان به یک نظریه واحد برسد شاید در آینده پروفسور هاوکینگ و افرادی نظیر وی بتوانند چگونگی پیدایش را پاسخ دهند ولی مسلما قادر نیستند که چرایی پیدایش را حل کنند.

یکی از دانشوران مثال خوبی برای تشریح این موضوع دارد: داستان جوشیدن آب در کتری. وی می گوید با استفاده از قوانین فیزیک می توان به دقت توضیح داد که چطور گرما از اجاق به کتری و سپس به آب منتقل شده و آنرا به نقطه جوش می رساند. اما چرا این آب می جوشد را نمی توان صرفا با فیزیک توضیح داد. شاید خانم خانه هوس چای کرده باشد؟!

اریک پریست عضو هیئت امنای انستیتو فارادی در دانشگاه کمبریج توضیح می دهد که درگذشته شاید خیلی از فلاسفه و ادیان در توضیح جهان هستی هر کجا با سئوال یا مشکلی غیر قابل توضیح روبه‌رو می شدند حل آن معما را به خدا نسبت می دادند. اصطلاحا می توان به این روش گفت « خدای ماستمالی تردیدها». اما در دین باوری امروزی و مدرن این روش دیگر جایی ندارد و کسی به آن اتکا نمی کند. شاید پروفسور هاوکینگ تا همین اواخر چنین اعتقادی داشته و اکنون که برای همه سئوالات خود پاسخی نمی یابد دیگر نیازی هم به باور به نقش خدا نمی بیند.

خداوندی که بسیاری از مردم و پیروان ادیان به آن باور دارند « خدای ماستمالی تردیدها » نیست بلکه خدایی است به سئوالات غیر علمی در مورد چرایی عالم هستی و اعجاب آن و همینطور مزایای داشتن یک زندگی خوب پاسخ می دهد . این مردمان از پیشرفت های علمی نیز استقبال کرده و بسیاری از آنها را می پذیرند چون علوم زوایای خارق العاده ی زیبایی ، تنوع و اعجاب کهکشان و هستی را توضیح می دهند.

اریک پریست در پایان می نویسد هیچ کس نمی تواند ثابت کند که آیا خدا وجود دارد یا وجود ندارد اما می شود این سئوال را مطرح کرد و پاسخ گفت که آیا وجود خدا با تجارب شخصی هر فرد تناسب و انطباق دارد یا نه. باور و یا ناباوری به خدا به آگاهی و وجدان هر یک از ما بستگی دارد ولی برای بسیاری از ماها وجود خدا یک عامل بسیار مهم در غنای زندگی و هستی ماست.

فردا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Helios تشکر کرده اند:
Sami 1993, MOHAMMAD JAFAR, sinaset, behrad90

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » جمعه 30 اردیبهشت 1390 06:28

sinaset نوشته است:

سلام بر اقا محمد جعفري عزيز.
شب شما بخير .
=
محمد جان اين جمله "به طور کامل ايمان نداشته باشد" ، رو ميشه بيشتر توضيح بديد .

اول از همه با عرض شرمندگي اينکه نام بنده "محمد جعفر" است و نام خانوادگي ام چيز ديگري است

بله، منظور من از به طور کامل ايمان نداشتن يعني اينکه شک داشته باشه که آخرتي هست يا نه ولي جانب احتياط رو رعايت کنه
خب البته آيات قرآن خطاب به کساني هست که بدون هيچ تفکري انکار مي کنندو در مقابل پيامبر بزرگ خدا (ص) هم انکار مي کنند و از سر لجبازي اين حرف را مي زنند و فقط به انکار هم بسنده نمي کنند و قصد جنگ با پيامبر
و مسلمانان و نيرنگ و جنايت هم دارندو بد تر از همه مشرک هم هستند

محمد جان مگه کسي که ، حوادث پس از مرگ را توجيه  ذهن بشر مي خواند ، لجبازي نمي کند ؟!!!
اونم شخصي با اين همه علم و اگاهي ( که همش از طرف خدا بوده )

ما در قران کريم  ، ايه داريم ، که اهل جهنم ارزو دارند ، با همان بار اول مرگ ، به طور کامل ميمردن .
اگر ، روانشناسي افراد گناهکار ، را ببينيد ، مي ببينيد ، در باطن واقعا چنين ارزوي دارند .
اگر چنين توجيحات را نکنند ، حس عذاب وجدان انها را نابود مي کند ، بنابراين بايد يک جوري حسي ها دروني خود را ساکت کنند . (تا مشغول دنيا شوند يا هر منافي ديگري)

به نظر شما آقاي استفان هاوکينگ شخص گناهکاري هست؟
quote]

سخن امام حسين(ع) را فراموش نکنيد که فرمودند "اگر دين نداريد لا أقل آزاده باشيد" انسان آزاده حتي اگر خدا را هم نشناسد مشرک يا خود پرست نمي شود[/
اقا محمد ، اين سخنان امام حسين بسيار بسيار زيباست .
اما اين نکته را در نظر داشته باش ، هرکس خدا را قبول نکند (البته بعد از انکه حجت بر ان شخص تمام شده باشد) ، و ان را نپذيرد مشرک است .
اقا محمد خيلي از اهل ايمان ، ايمان نمي اورند مگر با شرک .( براي درک بيشتر موضوع بيان کردم)

سوره يوسف ، ايه 106
و بيشترشان به خدا ايمان نمى‏آورند جز اينكه [با او چيزى را] شريك مى‏گيرند

شرک هم درجه دارد ( شرک يعني چيزي را به خدا نسبت بدهيم ، ان شخص يا شي يا ... نزد ما از خدا بالاتر باشد )
شرک يکي از بدترين درد و بلا هاي بشريست که از اول بشر تا به امروز ادامه داشته و دارد .
انسان ازاده واقعي کسي است ، که فقط فرمان خدا را ببرد ، و اگر فرماني جزء فرمان خدا را ببرد ، اسير و در بند است ، و در مواقع حساس هم نمي تواند تصميم درست را بگيرد . ( ضمن اينکه جاودانگي و کلي لذت معنويي( که از عمق جان انسان برگرفته ) را از دست ميدهد و به قعر جهنم سقوط مي کند .)

باتشکر

بله سخن شما صحيح است ولي ما دو جور "بي خدا" شدن داريم

يا يک شخصي در اثر استمرار در گناه ياد خدا از دلش بيرون مي رود (در حقيقت خواست خدا است که خودش را از فرد گنهکار بگيرد)

يا شايد اشتباه فکر کند که دنيا فقط بر اساس ماده مي چرخد

حالت اول هست که شخص مشرک شده نه حالت دوم
در قرآن آمده که هر کس به اندازه ي علمي که دارد باز خواست مي شود

بنابر اين قطعا منظور امام حسين(ع) در حديث معروفشان که از امکان خوش فرجام شدن يا حداقل بد فرجام نشدن يک انسان بي دين صحبت مي کنند منظورشان حالت دوم بوده.

بنابر اين اگر آقاي استفان هاوکينگ واقف به وجود قدرتي برتر هستند و در عين حال اين حرفها را مي زنند پس ...
که تصور من بر خلاف اين هست و به نظر من ما در اين مورد نظر ندهيم و فقط به بيان حقيقت در مقابل حرف ايشان بسنده کنيم بهتر است
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6358

تشکر کرده: 1652 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » جمعه 30 اردیبهشت 1390 12:02

اول از همه با عرض شرمندگي اينکه نام بنده "محمد جعفر" است و نام خانوادگي ام چيز ديگري است
بله، منظور من از به طور کامل ايمان نداشتن يعني اينکه شک داشته باشه که آخرتي هست يا نه ولي جانب احتياط رو رعايت کنه

سلام بر محمد جعفر عزیز .
ببخشید و من معذرت می خوام ، دقت نکردم .()
*
جمله که شما گفتید بازم نیاز داره بیشتر توضیح بدید .
اهل ایمان هم با اینکه  جهان اخرت را ندیده اند ، ولی به غیب ایمان دارند

(سوره بقره )
آنان كه به غيب ايمان مى‏آورند و نماز را بر پا مى‏دارند و از آنچه به ايشان روزى داده‏ايم انفاق مى‏كنند (۳)
و آنان كه بدانچه به سوى تو فرود آمده و به آنچه پيش از تو نازل شده است ايمان مى آورند و آنانند كه به آخرت يقين دارند (۴)
آنان برخوردار از هدايتى از سوى پروردگار خويشند و آنان همان رستگارانند (۵)

(کسانی که به غیب ایمان دارند ، باید حتما نشانه ها ان ، در رفتار ان ها ظاهر شود ...)

(سوره حجرات )
مؤ منان واقعي تنها كساني هستند كه به خدا و رسولش ايمان آورده‏اند، سپس هرگز شك و ترديدي به خود راه نداده، و با اموال و جانهاي خود در راه خدا جهاد كرده‏اند، آنها راستگو يانند. (15)

نظر شخصیم اینکه کسانی که شک داشته باشند ، همین شک یک جا کار دستشون میده (بایدو حتما تلاش خودشون رو بکنند و شک را تبدیل به یقین کنند (در گفتار و کردار این رو ثابت کنند))

به نظر شما آقاي استفان هاوکينگ شخص گناهکاري هست؟

من در این رابطه نظر مستقیمی نمی دم . (اون با خداست)
خدا انشالله همه را به راه راست هدایت کنند .
يا يک شخصي در اثر استمرار در گناه ياد خدا از دلش بيرون مي رود (در حقيقت خواست خدا است که خودش را از فرد گنهکار بگيرد)يا شايد اشتباه فکر کند که دنيا فقط بر اساس ماده مي چرخد

شخصی دوم که می فرمایید ، چند سالش است و ایا حجت بر ان تمام شده است یا خیر ؟
فرضا من 15 سالم هست و از اینجور حرف ها می زنم (دنیا فقط از ماده تشکیل شده) و سعی دارم قدرت خدا را نادیده بگیرم . (حالا شاید این با توجه به سن کم فرد اشکالی نداشته باشد)
اما یک فردی که 50 یا 60 سال دارد و سالها سال است که حجت بر ان شخص تمام شد و می داند حق چیست و باطل چیست ،را می تونیم بگویم به اشتباه به چنین فکری رسیده ؟
(البته ما در نهج البلاغه حکمتی (15) در این رابطه داریم ، امام می فرمایند : هر فریب خوردهی رو نمی توان سرزنش کرد )
ولی ایا کسی که کارش را از روی علم و اگاهی انجام می دهد شبیه شخص فریب خورده است ؟!
بنابر اين قطعا منظور امام حسين(ع) در حديث معروفشان

متن حدیث رو بیان می کردید ، فکر می کنم نشنیده باشم ..
که تصور من بر خلاف اين هست و به نظر من ما در اين مورد نظر ندهيم و فقط به بيان حقيقت در مقابل حرف ايشان بسنده کنيم بهتر است

حقیقت گوی کار صحیح هست ، منم با شما موافقم .
حقیقت ان است که ما انقدر ضعیف هستیم که برای یک بار تنفس هم محتاج خدا هستیم (البته خدایی بسیار بزرگوار و بخشنده ..)
اما تو رو به خدا قسم سرکشی و گردنکشی را تا انجا نرسانیم که بگویم ، خدا هیچ کاره هست و جهان نعوذبالله بی صاحب است ..
حالا که خدا به ما عمر داده ، ان را خرج بندگی او کنیم ...
*
انشالله که خدا به شما و خانوداه محترمتان اجر کثیر عنایت کند و در بهشت محشور فرماید .
موفق باشید.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
oweiys

Major II

Major II

نماد کاربر
225

تشکر کرده: 41 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 تیر 1386 21:38

آرشيو سپاس: 1210 مرتبه در 191 پست

توسط shaman » جمعه 30 اردیبهشت 1390 14:25

سلام دوستان عزیز :razz:

دوستان اگر واقعاً میخوان راجبه این موضوع بحث کنن بهتره تمام عقایدی که تا الان دارنو دیگران بهشون از بچگی‌ یاد دادن بزارن کنار و بعد فکر کنن به این موضوع، بهترین استاد خود ضمیر انسان هستش، بعد از مرگ زمان  و مکان از بین می‌رن پس اولین مساله داشتن یه ذهن پویا  هستش که بشما اجازه بده بدون محدودیت و ماورای حواس پنج گانه فکر کنید دوستان اگه دوست داشتید میتونین راجب M theoryیه تحقیقی بکنید، از نظر شخصی‌ زندگی‌ بعد از مرگ وجود داره ولی‌ نه به اون شکلی‌ که همیشه گفت شده چون خوب بالاخره مردم در زمان قدیم قدرت درک خیلی‌ مسائلو نداشتن ولی‌ ما الان تو سال2011 میتونیم خیلی‌ بیشتر دامنهٔ ادراک خودمونه افزایش بدیم، در موردhawking  هم من فکر می‌کنم منظور ایشون وجود نداشتن جهان بعد از مرگ به شکل سنتی که مردم فکر می‌کنن هستش

دوست عزیز راستی‌ خدا به ما عمر نداده که خرج بندگی کنیم ، خداوند مارو خلق کرده تا مارو غرق در لذت کنه لذت بی‌ پایان و وظیفه منو شماهم خیلی‌ بیشتر از بندگی هستش ما خودمون ذره ائی از خالق رو در خدمون داریم که این باعث می‌شه خود ماهم به نویی‌ هم مخلوق باشیم و هم خالق و بهترین کار تو عمرمون کسب کردن بصیرت و آگاهی‌ هستش

ways of the West
wisdom of the East

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shaman تشکر کرده اند:
R.A.F, جهانبانی, Helios, pedmehr, behrad90

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
341

تشکر کرده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1388 09:14

آرشيو سپاس: 1369 مرتبه در 262 پست

توسط saied tomcat » جمعه 30 اردیبهشت 1390 18:26

سلام به دوستان
بعضیا فکر میکنن چون سال 2011 هست عقل بشر خیلی زیاده
اصلا هم اینطور نیست شما با این علم محدود بشر چی رو میخوای ثابت کنی معاد رو؟؟؟ علم و فکر ما خیلی کوچکتر از اونه که بخواد علم خداوندی رو درک کنه
باز هم تو این سایت متاسفانه شاهد روشنفکر نما ها هستیم
این دنیا فقط برای این آفریده شده که ما رو به آخرت متصل کنه اینکه بگه سرانجامی هم هست
ببینید علم نامحدوده درسته ؟؟؟ ما باید اول خومون رو بشناسیم ببینیم کی هستیم ما یه مخلوقیم پس خالق ما فکر و علمی داره که هیچ مخلوقی نمیتونه داشته باشه پس حتما ما نمیتونیم با این یه ذره علممون آخرت رو ثابت کنیم هگر نمیشه بازم میگم یعضیا فکر میکنن چون سال 2011 هست علم ما خیلی زیاده
بابا هنوز مونده
یه جمله رو میگم شاید کمک کننده باشه تاقبل از ظهور حضرت مهدی 2 قسمت از علم کشف میشه و زمانی که حضرت حجت ظهور کرد 20 قسمت دیگه از علم نمایان میشه
پس خواهش میکنم الکی برای خودتون خیال دانایی و عالم بودن نکنید انسان مونده تا علم رو بدونه اصلا چی هست

کسایی که با من موافقن لطفا پی ام بدن کارشون دارم
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<

نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند

قبليبعدي