پرفسور استفان هاوکینگ: زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی است..

در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: پرفسور استفان هاوکینگ: زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی ا

پست توسط ASHKAN95 » شنبه 16 مهر 1390, 4:22 pm

برخی دوستان باز هم بدون درک کامل مطلب پست دادند

این درسته که هر چیزی به یک خالق منتهی میشه و همون قضیه علت و معلول ...

رونین عزیز مطرح کردند که پاسخ یک دانشمند باید توسط یک دانشمند داده بشه ، نه من و شمایی که پشت سیستم نشستیم و ...

تا اونجایی که من ایشون (رونین) رو میشناسم ، از جمله افراد معتقد و صاحب نظر سایت هستند و بیان کردن این نظریه از طرف ایشون ، به معنی عدم وجود خداوند نیست.(البته اگر کمی در نظر ایشون اندیشه کنید)

قصد و هدف ایشون از آن پست ، چیز دیگری بود.بهتره اینجوری بگم که هدف اصلی ایشون فرهنگ مارو نشانه رفته بود.برخی از ما این فرهنگ رو نداریم که به عقاید شخصی و غیر شخصی دیگران احترام بذاریم.

هر فردی ازاده ، هر گونه عقیده ای داشته باشه و ما حق دخالت نداریم.

استاد هاوکینگ هم نظر خودشون رو بیان کردند و از اونجایی فردی شناخته شده هستند ، نظرشون توسط دیگران منتشر شده.

به امید روزی که فقط از فرهنگ گذشتگانمون حرف نزنیم ...

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11866 بار

پست توسط رونین » شنبه 16 مهر 1390, 5:54 pm

سلام تصویر تصویر

دوست گرامی kingday تصویر

ضمن عرض سلام

منظور بنده شخص شما نبود، منظور من کلی بود و تا الان با کسی با ایهام، اشاره یا کنایه سخن نگفتم، چنانچه منظور من شما بود نام کاربری شما را ذکر میکردم من دوست ندارم در این مورد بحث کنم فقط از شما یا سایر دوستان خواستم در کلام ادب را رعایت کنید، توهین راه بسیار ساده ای هست، چانچه همین جناب دکتر با یک نظریه خدا را اثبات میکرد تمام شما به تجلیل او میپرداختید. در مورد فرضیه ای که من گفتم دقت نکردید!! من در اول صحبت گفتم خدا را قبول ندارم پس شما باید برای متقاعد کردن من از راه دیگیری اقدام کنید تصویر البته مهم نیست چون بنده به خدا اعتقاد دارم و این فرضیه هم بسیار طولانی و وقت گیر هست. به هرجهت از شما ممنون هستم تصویر

دوست گرامی yusef تصویر

نام کاربری من رونین است تصویر

اون موجود تک سلولی، اندامکی ابتدایی داشته مانند کلروپلاست و میتوکندری و یک پروتئین با نام کلروفیل(البته از نظر ما فیزیولوژیست ها کلروفیل یک پروتئین هست) این کلروفیل دارای منیزیوم هست در مرکز حالا چرا بماند! این کلروفیل توانایی دریافت و تبدیل انرژی نورانی خورشید را داشته و آن به انرژی شیمیایی تبدیل میکند پس از نظر من این موجود کامل است!

دوست من گیاهان و حشرات مظهر قدرت الهی هستند شما باید وارد این علم شوید تا متوجه منظور من گردید با چند جمله ساده نمیشود منظور را رساند تصویر به هرجهت از شما ممنون هستم تصویر

دوست عزیز
HASAN BARATY

دوست من تصویر

من به عنوان یک محقق موضوعی رو مطرح میکنم، یک فرضیه یا نظریه، شما میتوانید در این مورد تحقیق کنید، سوال کنید، کتاب بخونید، اما اجازه توهین به بنده را ندارید تصویر نه به من نه به هیچ دانشمند دیگری، من از شما خواستم ادب را رعایت کنید، مسلما شما مختار هستید در قبول یا عدم قبول سخن من تصویر

ضمن اینکه رتبه ها بسیار متفاوت هستند ایشون دارای رتبه پروفسور هستند، بنابراین می توانند در مورد علوم طبیعی یا غیره هم نظر بدهند،

توصیه دیگر اینکه سعی کنید درصورت امکان مقاله شخص مورد نظر را تهیه کنید الان که دیگه همه کامپیوتر داریم و اینترنت هم که هست، سعی کنید در مورد شخص اطلاعات کسب کرده و مقاله اورا مطالعه کنید گاهی حرفها تغییر میکنند اون شخص یه موضوعی رو میگه اما برداشت ها فرق میکنه و نظرات در فرضیه دخیل میشوند، به هرجهت از شما ممنون هستم تصویر

من علاقه ای به شرکت در این بحث ندارم و ادامه هم نمیدم اما

من فقط از دوستان خواستم که در گفتار خود ادب و احترام را رعایت کنند، شما خود مختار هستید به حرف من گوش کنید یا خیر اما این نکته را بیان میکنم که مقدار زیادی از موفقیت من در تحصیل یا امور دیگه به خاطر رعایت ادب و احترام نسبت به سایرین بوده است 
 توهین به هر انسان چه دانشمند و یا عادی نشان دهنده ضعف هست و نادانی  
از دوست خوبم آقا اشکان هم ممنون هستم،شما با سن کم(نسبت به من تصویر) طبع و سرشت بسیار بزرگی دارید، مطمئن هستم چنانچه در آینده هم بر میزان وسعت قلب و سرشت خود بیفزایید و همینطور باشید در علم و زندگی بسیار پیشرفت خواهید کرد تصویر تصویر

موفق باشید تصویر تصویر
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY » شنبه 16 مهر 1390, 7:04 pm

رونین نوشته شده:سلام تصویر تصویر

دوست عزیز
HASAN BARATY

دوست من تصویر

من به عنوان یک محقق موضوعی رو مطرح میکنم، یک فرضیه یا نظریه، شما میتوانید در این مورد تحقیق کنید، سوال کنید، کتاب بخونید، اما اجازه توهین به بنده را ندارید تصویر نه به من نه به هیچ دانشمند دیگری، من از شما خواستم ادب را رعایت کنید، مسلما شما مختار هستید در قبول یا عدم قبول سخن من تصویر

ضمن اینکه رتبه ها بسیار متفاوت هستند ایشون دارای رتبه پروفسور هستند، بنابراین می توانند در مورد علوم طبیعی یا غیره هم نظر بدهند،

توصیه دیگر اینکه سعی کنید درصورت امکان مقاله شخص مورد نظر را تهیه کنید الان که دیگه همه کامپیوتر داریم و اینترنت هم که هست، سعی کنید در مورد شخص اطلاعات کسب کرده و مقاله اورا مطالعه کنید گاهی حرفها تغییر میکنند اون شخص یه موضوعی رو میگه اما برداشت ها فرق میکنه و نظرات در فرضیه دخیل میشوند، به هرجهت از شما ممنون هستم تصویر

من علاقه ای به شرکت در این بحث ندارم و ادامه هم نمیدم اما

من فقط از دوستان خواستم که در گفتار خود ادب و احترام را رعایت کنند، شما خود مختار هستید به حرف من گوش کنید یا خیر اما این نکته را بیان میکنم که مقدار زیادی از موفقیت من در تحصیل یا امور دیگه به خاطر رعایت ادب و احترام نسبت به سایرین بوده است 
 توهین به هر انسان چه دانشمند و یا عادی نشان دهنده ضعف هست و نادانی  

از دوست خوبم آقا اشکان هم ممنون هستم،شما با سن کم(نسبت به من تصویر) طبع و سرشت بسیار بزرگی دارید، مطمئن هستم چنانچه در آینده هم بر میزان وسعت قلب و سرشت خود بیفزایید و همینطور باشید در علم و زندگی بسیار پیشرفت خواهید کرد تصویر تصویر

موفق باشید تصویر تصویر

[FONT=Times New Roman]سلام: تصویرتصویر
تصویر

[FONT=Times New Roman]در این تایپیک چند صفحه ای من تنها یک پست دادم و در اون چندتا سئوال کردم.نه رد نظریه کردم نه تائید نظریه.چندتا سئوال پرسیدم.من کی پست دادم و بی ادبی کردم.بعد کی شما به من یاداوری کردید که ادب را رعایت کنم!!!!تنها پست من صفحه قبل اخرین پست است.یک صفحه برید عقب اخرین پست ببینید این تنها پست من بود و البته تنها سئوال بدون هیچ پیش  
[FONT=Times New Roman]امیدوارم اول اون پست خوانده بشه بعد به من جواب داده بشه!!!!ولی اول بخوانید ببینید طرف چی پرسیده بعداگرکسی خواست جواب بدید.  
تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

New Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

پست توسط yusef » شنبه 16 مهر 1390, 8:29 pm

سلام
آقای رونین شرمنده ن و ت کنار همند اشتباه تایپی بوده :-) آخه من خیلی کم پست میدم برای همین تایپ کردنم هنوز ایراد داره. سواد درست حسابی که ندارم، سالی یه بار اونم پست های غیر علمی :grin: حق با شماست من منظور شما را اشتباه متوجه شده بودم شرمنده.

دوستان ببینید من یه حرفی میزنم ، چرا همیشه سعی میکنیم اثبات بکنیم خدا وجود داره، نمیگم این نوع بحث لازم نیست ولی یه بار بیایید یه بحثی را شروع کنیم و اجازه بدیم اون کسایی که وجود خدا را باور ندارند دلایل خودشون را بیان کنند. یه بنده خدایی فارغ از سطح سواد و درجه ی علمیش یه نظری داده این شخص چه پروفسور باشه چه هر شغل دیگه ای داشته باشه مطمئنا ما حق نداریم بهش توهین کنیم ولی خوب این طوری هم بحث به جایی نمی رسه چون اون شخص اینجا نیست که بتونه از نظرش دفاع کنه و ایراداتی که ما بهش داریم را جواب بده . خوب کسی که موافق نظر ایشونه بیاد و با دلیل و منطق راجع به نظر ایشون بحث کنه

معمولا این طوره که اونی که به خدا و جهان پس از مرگ و همه ی اون موضوعاتی که خودتون بهتر میدونید اعتقاد داره باید بتونه طرف مقابلشا قانع کنه که آره این حرف ها خرافات و داستان شنگول منگول نیستا و واقعیه، اگه هم نتونست که دیگه خودتون بهتر میدونید .
حالا من میگم اجازه بدیم یکی که به این موضوعات عقیده ای نداره بیاد دلایلشا مطرح کنه و ازشون دفاع کنه . خوب شاید دلایل قانع کننده ای داشته باشه. البته دوستان هم باید رعایت کنند و از توهین و تهمت زدن به هم پرهیز کنند هر چند براساس تجربه ی چندین ساله تو این انجمن هم پا گرفتن چنین بحثی هم .... یکم سخت به نظر میرسه :grin: ولی اگه دوستان کمک کنند شدنیه

آقا خودمونیم بحث کردن تایپی هم خیلی سخته کلی تخصص میخوادتصویر. کلی طول کشید تا این دوتا جمله تایپ شد آخرش هم با اونی که میخواستم بگم کلی فاصله پیدا کرد تصویر

در هر حال اگه کسی آمادگی داره خوب بسم ....

شاد باشید.

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: فکه
سپاس‌های ارسالی: 384 بار
سپاس‌های دریافتی: 160 بار
تماس:

پست توسط W W 3 » شنبه 16 مهر 1390, 8:48 pm

با سلام .با اجازه از دوستان منم می خواهم نظر شخصیمو بیان کنم.
در حالت کلی این دسته عقاید و افکار برای اشخاص به ظاهر روشن فکر است.(به خدا منظورم به بعضی از کاربران نیست)اگر شما مسلمان باشید و توحید قرانی را قبول داشته باشید هیچگاه اینطور نظریه ها رو هم گوش هم نمیدید.کسانی که توحید قرانی رو ندارند واقعا افکار و عقاید دینی انها ناقص است.(با تحقیقاتی در مورد نظریه ها و افکار دینی به خصوص قرون معاصرو به خصوص برخی از غربی ها به اثبات حرف من میرسید).به نظر شخصی من .ما اجازه توهین به شخص بی اطلاع نداریم.دوستان اگر هر انسانی نظرش در مورد خدا و جهان پس از مرگ قابل احترام بود پس چرا پیامبران امدند؟چرا ائمه ی اطهار امدند؟چرا خداوند مردمان کافر را در هم این دنیا عذاب کرد؟و...
با احترام از دوستان خواهش میکنم جواب سوال های مرا بدهند.
با تشکر :razz: :razz: :razz: :razz:
روز فکر من این است و همه شب سخنم که چرا غافل از احوال دل خویستنم

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2039 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR » شنبه 16 مهر 1390, 11:19 pm

W W 3 نوشته شده:.دوستان اگر هر انسانی نظرش در مورد خدا و جهان پس از مرگ قابل احترام بود پس چرا پیامبران امدند؟چرا ائمه ی اطهار امدند؟چرا خداوند مردمان کافر را در هم این دنیا عذاب کرد؟و...
با احترام از دوستان خواهش میکنم جواب سوال های مرا بدهند.
با تشکر :razz: :razz: :razz: :razz:

اگر قابل احترام نباشه ، قابل توهین هم نیست
ما در مورد جاهلانه ترین عقاید که اعراب بت پرست بودند داریم که به خدایانشان فحش ندهید.
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA » شنبه 16 مهر 1390, 11:37 pm

بعد از دیدن این تاپیک و خوندن چندتا پست یاد اون حدیثی افتادم که میگفت: امان از عالمان بی دین و جاهالان دین مدار !
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY » یک شنبه 17 مهر 1390, 12:49 am

کسی نمی خواد جواب سئوالات منو بده؟؟؟برای راهنمایی اساتید محترم صفحه قبل اخرین پست.گناه دارم ها.قلبم میشکنهتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 130 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

پست توسط John rider » شنبه 7 آبان 1390, 10:54 pm

موضوع بحث انقدرلوس است،که من تعجب میکنم که چراشخصیتی چون استیفان وارداین موضوع شده!
ولی به هرحال، برای زنگ تفریح موضوع خوبی است.شایدقصدایشان هم این بوده است.

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1793 بار

پست توسط hermes_PERSIAN » یک شنبه 8 آبان 1390, 12:11 am

ببخشید که من در این بحث شرکت می کنم من فیلسوف نیستم. مثل همه شما به اصول دین مبین اسلام اعتقاد دارم که یکی از این اصول ایمان به معاد و زندگی پس از مرگ است.
بیشتر ما شیعه امیرالمومنین علی (ع) هستیم کسی که در وانفسای جنگ پاسخ سئوالات دینی را با سعه صدر و منطق می دادند. البته بزرگواری ایشان با ما قابل قیاس نیست اما می تواند بعنوان بهترین الگو برای ما شیعیان و تمامی مردم دنیا مطرح باشد. پس پاسخ را باید با عقل و منطق داد.
در خصوص ارتباط بین فیزیک و فلسفه هم بسیاری از فیزیکدانان مشهور دستی هم در فلسفه داشته اند، البته من نظریات ایشان را نخوانده ام و نظری ندارم.
به نظر من هم بهتر است پاسخ ایشان به وسیله دانشمندانی در علم فلسفه داده شود. معاد در تمامی ادیان الهی مشترک است و می تواند از طرف همه ادیان مورد بحث قرار گیرد.
برای پاسخ دادن به ایشان باید مقاله ایشان را کاملا مطالعه کرده دلایل ایشان را فهمید، نقد کرد، پاسخ هایی در حد دلایل ایشان تهیه کرد و سپس جواب داد. که این از عهده بنده بر نمی آید.

پیروز و سربلند باشید.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط leila3apple » جمعه 30 مرداد 1394, 6:51 pm

و ضرب لنا مثلاً و نسی خلقه قال من یحی العظام و هی رمیم.قل یحییها الّذی أنشاها أوّل مرة و هو بکلّ خلق علیم؛برای ما دلیلی آورده است! گویی آفرینش خود را فراموش کرده که او را به وجود آوردیم! گفت:چه کسی استخوان پوسیده را زندگی می بخشد؟! بگو همو که ابتدا آن را آفریده است،بازآفرینی می کند و او به هر آفرینشی آگاه است. (سوره یس،ایه 79 و 78) و مگر آفرینش دوباره سخت تر است از خلقت اولیه؟! و مگر برای خداست سخت و سخت تری هم وجود دارد؟!

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3824 بار
سپاس‌های دریافتی: 7651 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 31 مرداد 1394, 3:51 am

سلام
هاوکینگ راه رو گم کرده اما هنوز زنده هست و تا وقتی که زنده هست امید هست که راه رو پیدا کنه چون ممکنه از کسانی باشه که هدایت شدنی هستند (الذینِ یَهتدون)
اگر گمراه از دنیا بره دیگه شکی باقی نمیمونه که از هدایت نشدنیها بوده (الذین لایَهتَدون)
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

قفل شده

بازگشت به “فيزيک”