در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

شعاع عملیاتی F-35 کمتر از برآوردهای اولیه می باشد

توسط Mr.Amirhessam » سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 17:52


به گزارش سرویس خبری میلیتاری پارسی ، با توجه به اسنادی که پنتاگون ، وزارت دفاع آمریکا ، منتشر کرده است ، به نظر می رسد جنگنده در حال ساخت  F-35 A Lightening II شعاع پروازی کمتری نسبت به پیش بینی های انجام شده دارد .

بر اساس گزارش مورخ 31 دسامبر پنتاگون ، تخمین زده می شود  این هواپیما دارای شعاع عملیاتی برابر با 584 ناتیکال مایل باشد که اندکی کمتر از شعاع عملیاتی لازم ، یعنی 590 ناتیکال مایل می باشد .  کاهش شعاع عملیاتی این جنگنده از آنجا اهمیت دارد که در برخی از سناریوهای پنتاگون برای اجرای عملیات و درگیری در اقیانوس آرام شعاع پرواز جنگنده عاملی کلیدیست .

پیش از این ، مسئولین برنامه ساخت این جنگنده  تخمین زده بودند این هواپیما قادر است بدون سوختگیری به اهدافی در فاصله 690 ناتیکال مایلی حمله نماید . این گزارش می افزاید ، کاهش شعاع عملیاتی این جنگنده به دلیل مشکلات ظرفیت و مصرف سوخت و آویونیک هواپیما می باشد اما هنوز  به طور کامل مشخص نگردیده است .  همچنین ،  تخمین های انجام شده بر اساس داده های اولیه می باشد و آزمایشات بیشتری برای کشف علت اصلی لازم می باشد .

در این گزارش به کاهش شعاع عملیاتی نمونه های B و C این جنگنده نیز اشاره شده است با این وجود  شعاع تخمینی کنونی ، نیازهای عملیاتی نمونه های B و C را پوشش می دهد . شعاع عملیاتی نمونه B این هواپیما 469 ناتیکال مایل و شعاع عملیاتی نمونه C این جنگنده 615 ناتیکال مایل گفته شده است .


منبع :defensenews.com
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
hamed_713, airplane, kayvan6079, LIGHTING, Mahdi1944, X.Nima, Shahbaz, demorgan, كيارش, Shahryar, oweiys

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان