در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
145

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مرداد 1388 13:02

آرشيو سپاس: 297 مرتبه در 104 پست

Re: همه چیز درباره تيپ قهرمان 55 هوابرد شيراز

توسط j.ghahraman » چهارشنبه 24 خرداد 1391 16:33

iman 66 نوشته است:عزیز من جان من امروز ارتش تنها نیروی هوابرد کشور نیست عرض میکنم  ببینید تیپ مستقل صابرین سپاه(هوابرد) امروز داره کار میکنه پادگانشون سد لتیان بود که  منتقل شدن به پادگان حیدر کرار دماوند .هفته پیش که اقا عزیز دانشگاه امام حسین بودن ازشون سان دیدن تجهیزاتشون وادواتشون بسیار جدید و بروز شده است  که من بعید میدونم ارتش چنین هزینه ای بتونه متقبل شه .تو درگیری های کردستان عمل کردن چند شهید وجانبازهم تقدیم به کشور کردن تو نت یه چرخ بزنید میبینید.تو مرد اباد کرج میپرن داخل فرودگاه مهراباد هم باند اضطرار دارن .گذشته از سپاه هوابرد بسیج هم با همون ایتم ها داره فعالیت میکنه با توجه به این که دوره خلبانی فوق سبک (جایرو)وسبک(پلیکان) رو هم دیدن که در ارتش بیشتر شبیه یک ارزو میمونه. بعد شما میگی پارا شوت هم میپرن!!!! لازم به ذکر عرض کنم فرودگاه اختصاصی دارن (سپهر)چند تا اردوگاه امورشی ویک جزیره هم در اختیارشون هست(فارو)  ومستقیم زیر نظر هوابرد سپاه فعالیت میکنن درگیری با دزدان دریایی در خلیج عدن هم در کارنامه دارن ومهم ترین ویژه گی شون هم اینه که بسیجی هستن وریالی دریافت نمیکنن اموزش هارو فشورده میبینن و بسیار با انضبات کار انجام میدم وتنها نیرویی هست که بدون پرش اتومات نیرویی تربیت کرده که پرش ازاد انجام میده   پس تا اینجا 2 نیروی دیگه به هوابرد کشور بعلاوه شد.هوابرد ارتش شناخته شده است وهیچ کس نمیتونه زحماتشون قدر دانی کنه وبرای همه قابل احترام هستن ولی بعلت کمی اطلاعات در مورد سپاه وبسیج نمیشه همین جوری موجودیت شونو رد کرد یه کم تحقیق کنید بهتر نظر میدید.

شما سوژه خوبي براي نشت اطلاعات كشور هستيد!!!
درادامه صحبت هاي شما
تا جايي كه من دارم از نزديك ميبينم سپاه فقط سرو صدا داره!
در ايمان واخلاص براداران اصلا شكي نيست اما!
هر درختي پربار تر افتاده تر
بله ارتش هم اگه اينقدر بهش بودجه بدن اونم مثل سپاه تجهيزات جديد استفاده ميكنه.اين يك تبعيضه
در مورد اينكه ميگيد اين همه آموزش  مي بينند و  اين همه تجهيزات  دارند نميشه نيرو 24 ساعت در حال كار و آموزش و تمرين باشه و حقوق نگيره-حتما كادري هستند.
در بحث نيروي هوايي سپاه هرچي آموزش بوده از ارتش انتقال اطلاعات صورت گرفته
در بحث نيروي دريايي هم همين طور
فقط در نيروي زميني اونم به واسته جنگ تجربياتي  دارند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب j.ghahraman تشکر کرده اند:
mohammad.ef

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » چهارشنبه 24 خرداد 1391 17:54

سلام.
جناب j.ghahraman.
اینکه میگید سپاه فقط سر و صدا داره رو از کجا میگید؟تا حالا رفتین به پادگان های اصلیش؟تا حالا چند بار صابرین رو از نزدیک دیدین؟چقدر از تجهیزات سپاه خبر دارید؟سپاه گقدر پرسنل داره؟راستی صابرین از چه تجهیزاتی استفده میکنه؟توی آخرین درگیری ها با پژاک چه نیروهایی وجود داشتند؟
در ضمن بودجه ی ارتش و سپاه تقریبا یکی است فقط به خاطر اینکه سپاه نصف پرسنل ارتش رو داره میتونه بیشتر خرج نیروهاش کنه.ولی یه چیزی هست که اونم اسمش بسیجه.سپاه هزینه های بسیج رو هم میده که در نوع خودش زیاده.در مورد حقوق اینها هم میشه کسی 24 ساعت کار کنه و حقوق نگیره.میشه.
در مورد نیروی دریایی اینو بگم که سپاه هر تجربه ای داره از خودش داره نه از ارتش نه هیچ جای دیگه.
مگه ارتش چقدر از قایق تند رو و قایق پرنده داره که سپاه از اون ها تجربه به دست بیاره.هر کدوم تجارب متفاوت خودشون رو دارند.در نیروی زمینی هم سپاه خیلی پیچیده تر از ارتش عملیات انجام میده ولی چون نمیگند شما اینطوری فکر میکنید.
در کل من هیچ فرقی بین ارتش و سپاه نمیذارم.هر دو مدافع کشور هستند و هر دو استراتژی های متفاوتی دارند که خیلی خوبه در کشورمون چنین چیزی وجود داشته باشه.
جانمان را فدای هر دو میکنیم. :razz:  :D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
mojtabba

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 31 اردیبهشت 1391 00:47

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط HHJ » جمعه 26 خرداد 1391 01:35

سلام
دوست عزيز 1393 ممنون از اطلاعاتتون.اما من فكر ميكنم(در واقع باور دارم) هيچ يگاني تيپ نوهد نميشه.نه صابرين نه تيپ 55 و نه حتي كماندوهاي دريايي و فكر ميكنم بقيه هم همينطور فكر كنن پس نيازي به مقايسه نيست.ميتونم ازتون بپرسم كدوم عمليات سپاه پيچيده تر از ارتشه؟من فكر ميكنم نيروي زميني ارتش قويتره(از يگان هاي موجود در ارتش ميشه نتيجه گيري كرد).به اميد اقتدار روزافزون تمام نيروهاي مسلح كشور اعم از ارتش و سپاه.

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 شهریور 1390 22:02

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 8 پست

توسط mohammad.ef » جمعه 26 خرداد 1391 11:27

خدمت مقدس سربازی دیروز تمام شد .
با افتخار در تیپ 55 هوابرد ....

:)   :)   :)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad.ef تشکر کرده اند:
mojtabba, Solver

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
145

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مرداد 1388 13:02

آرشيو سپاس: 297 مرتبه در 104 پست

توسط j.ghahraman » جمعه 26 خرداد 1391 15:04

1393 نوشته است:سلام.
جناب j.ghahraman.
اینکه میگید سپاه فقط سر و صدا داره رو از کجا میگید؟تا حالا رفتین به پادگان های اصلیش؟تا حالا چند بار صابرین رو از نزدیک دیدین؟چقدر از تجهیزات سپاه خبر دارید؟سپاه گقدر پرسنل داره؟راستی صابرین از چه تجهیزاتی استفده میکنه؟توی آخرین درگیری ها با پژاک چه نیروهایی وجود داشتند؟
در ضمن بودجه ی ارتش و سپاه تقریبا یکی است فقط به خاطر اینکه سپاه نصف پرسنل ارتش رو داره میتونه بیشتر خرج نیروهاش کنه.ولی یه چیزی هست که اونم اسمش بسیجه.سپاه هزینه های بسیج رو هم میده که در نوع خودش زیاده.در مورد حقوق اینها هم میشه کسی 24 ساعت کار کنه و حقوق نگیره.میشه.
در مورد نیروی دریایی اینو بگم که سپاه هر تجربه ای داره از خودش داره نه از ارتش نه هیچ جای دیگه.
مگه ارتش چقدر از قایق تند رو و قایق پرنده داره که سپاه از اون ها تجربه به دست بیاره.هر کدوم تجارب متفاوت خودشون رو دارند.در نیروی زمینی هم سپاه خیلی پیچیده تر از ارتش عملیات انجام میده ولی چون نمیگند شما اینطوری فکر میکنید.
در کل من هیچ فرقی بین ارتش و سپاه نمیذارم.هر دو مدافع کشور هستند و هر دو استراتژی های متفاوتی دارند که خیلی خوبه در کشورمون چنین چیزی وجود داشته باشه.
جانمان را فدای هر دو میکنیم. :razz:  :D

بله ديدم اما به دليل جلوگيري از نشت  اطلاعات بهتره همينطور كه دنيا فكر ميكنه باشه.ادامه نميدم!
به نظر منم فرقي ندارن اما در عمل چيز ديگه اي ميبينيم
24 كار كنه پولي نگيره هم ديدم.ديدم  چطور باهاش برخورد كردن خوب ديدم.
منظورم بسيجي نبود منظورم نيروي حرفه اي  وكسي بود كه به قول خودتون24 در حال آموزش و تمرينه

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3473

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 26 خرداد 1391 17:29

دوستان هر کس نظرات و منابع خودش را دارد، به اشتراک گذاشتن دانسته ها و آگاه کردن دیگران از نظرات امر پسندیده ای است، اما اصرار و تکرار چندان پسندیده نیست خصوصا که این کشمکش بر سر موضوعی خارج از موضوع اصلی این مبحث است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
SEAFARER, mojtabba, Present, reza4087

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » جمعه 26 خرداد 1391 17:58

سلام و درود خدمت کاربران گرامی. :razz:
جناب HHJ عملیات هاییکه سپاه در آخرین درگیری های پژاک انجام داد میتونم بگم پیچیده تر از عملیاتی بود که آمریکایی ها در مقابله با طالبان انجام میدهند.مثلا من یک فیلم مستندی میدیدم به رسترپو که در مورد یک عملیات بزرگ بر علیه طالبان بود.فیلم های مستند دقیقا فیلم هایی بود که در طی عملیات گرفته شده بود و چیز دیگه ای بهش اضافه نشده بود.
من از نوع انجام عملیات بر علیه پژاک هم(آخرین درگیری های 90)با خبر هستم.میتونم بگم پیچیدگی عملیات سپاه بیشتر از عملیات آمریکایی ها بود... .در اینجا یک سوال هم از شما دارم.شما تاحالا کدوم عملیات ارتش علیه پژاک رو دیدین؟ :razz:
در مورد اینکه هیچ یگانی تیپ نوهد نمیشه:به هیچ وجه نمیشه اینطوری بررسی کرد.این یه نوع بررسی یک طرفه و نا مردانه و نادرست است.چون حد اقل من که تاحالا تیپ نوهد رو در جنگ یا عملیات ندیده ام.همینطور تیپ 55.برای همین نیمتونم بررسی کنم.به خاطر این هم نمیتونم به شما جواب دقیق بدهم.
در کل هیچ کسی نمیتونه.چون هیچ کس تا حالا همه این یگان ها و تیپ هارو در جنگ ندیده. :razz:  :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جناب j.ghahraman.این حرف شما در مورد کار 24 ساعته و نگرفتن حقوق ثابت میکنه که ندیدین و بهتره دیگه در این کورد بحث نکنیم چون شما تا حالا چنین افرادی رو ندیده اید.
در مورد بسیج.شما منظور من رو از بسیج و غیره اشتباه متوجه شدین.
شما گفتید بودجه سپاه بیشتره منم گفتم که بودجه هر دو یکیه ولی پرسنل ارتش بیشتر از سپاه است به خاطر همین ارتش بودجه کم میاره.این رو هم گفتم که سپاه علاوه بر پرسنلش که تعدادشون نصف ارتش است خرج و مخارج قسمت هایی از بسیج رو هم میده برای همین سپاه بودجه اش آنقدر هم زیاد نیست.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جناب MiimA.حرف شمارو قبول دارم و به دوستان و خودم توصیه میکنم که کاری نکنیم بیشتر از تاپیک منحرف بشه. :razz:  :D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
Present

قبلي